(1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Montreal Canadiens
Naposledy zmenené pred rokom

Odo mňa to je na dnes všetko. Prajem príjemný zvyšok piatkovej noci.

Domáci napokon dokázali preklopiť duel na svoju stranu. O všetkom v predĺžení rozhodol Kyle Connor. Treba však povedať, že Jets zo zápasu odchádzajú úspešnejší zaslúžene.

61:45

Winnipeg dáva gól!
Domáci sa napokon môžu tešiť z triumfu! Mark Scheifele si vymenil puk s KYLEOM CONNOROM, ktorý napokon strelou ponad betón rozhoduje o osude dnešného stretnutia.
Asistencie: Scheifele, Morrissey

61:11

Caufield na opačnej strane strieľa na vzdialenejšiu tyč. Hellebuyck úspešný.

61:03

Connor uvoľnil krížnym pasom Scheifeleho. Ten neváhal a vypálil z prvej, ale výborný Montembeault udržal hostí v hre!

60:20

Ako prvý pohrozil domáci Appleton. Montembeault pripravený.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Tretia tretina nám rozuzlenie nepriniesla. Zápas pokračoval vo veľkom tempe, avšak víťaza naďalej nepoznáme. Nasledovať bude päťminútové predĺženie vo formáte traja proti trom.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:30

Hostia nasťahovaní v útočnom pásme. Pálil Savard, tesne vedľa.

58:23

Morissey strieľal. Puk sa odrazil medzi kruhy, kde bol Lowry, ktorému Caufield nedovolil vystreliť.

57:24

DeMelo mal rozhodnutie na hokejke! Výborne proti jeho strele vykorčuľoval Montembeault a strelu kryl.

56:35

Anderson sa opäť dostal do šance. Nebol však v rýchlosti a domáci obrancovia ho dokázali zastaviť.

55:55

Po Xhekajovom zákroku si domáce tribúny pýtali faul. Rozhodcovia však nedovolený zákrok nevideli.

55:23

Anderson ostal zabudnutý v strednom pásme. Dostal sa do výbornej šance, hodil si puk na os, ale Hellebuyck dokázal jeho pokus pokryť.

54:20

Dubois s Wheelerom výborne kombinujú. Montembeault sa musí v bráne Habs obracať.

53:08

Connor je strelecky aktívny. Ale ani tentokrát strelou z prvej nenašiel recept na Montembeaulta.

50:42

Caufield z prvej. Hellebuyck bol na túto kombináciu hostí pripravený.

49:48

Monahan sa už dostával do šance, ale zabránil mu v tom Samberg. Domáci obranca s dvoma minútami za podrazenie.

49:20

Zakázané uvoľnenie hostí.

48:45

Perfetti posielal puk pred bránu. Tam sa nachádzal Wheeler, ale puk ho nenašiel.

47:49

Jonsson Fjällby s ďalšou strelou. Montembeault prerušuje. Nasleduje reklamná prestávka.

46:51

Kovacevic pôsobí veľmi nervóznym spôsobom. Opäť v priebehu pár sekúnd vyprodukoval dve chyby. Po tej druhej spomedzi kruhov strieľal Connor a takmer skóroval!

45:40

Tempo hry vzrástlo. Šance teraz vidíme na oboch stranách každých pár sekúnd.

44:50

Ďalšia chyba Kovacevica. Jonsson Fjällby sa však v prečíslení traja na jedného ulakomil a vystrelil. Montembeault vyrazil hokejkou.

44:05

Connor spomedzi kruhov! Montembeault nemal puk a domáci ho takmer dorazili do brány.

43:30

Na opačnej strane vyzval Scheifele Connora ku strele z prvej. Montembeault sa presunul.

43:10

Pitlick predkladal puk Slafkovskému, ten ho len mierne tečoval, ale skórovať nedokázal.

41:25

Aj tretia časť hry začína v opatrnom tempe. Je cítiť, že ani jeden z tímov nechce zbytočne dostať súpera na koňa.

40:18

Na prvý zaujímavý moment tretej tretiny sme čakali 18 sekúnd. Strieľal Wheeler.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Druhá časť hry mala rovnaký priebeh ako prvá. Hostia sa ujali vedenia, keď sa presadil po aktivite pred bránou Dach. Netrvalo to však dlho, pretože o pár sekúnd sa rovnakou mincou presadil Wheeler. Do tretej tretiny tak ideme za stavu 2:2.

39:00

Perfetti hľadal Lowryho. Hostia sa dostali opäť von z obrannej tretiny.

38:01

Connor zmrazil všetkých. Jeho tvrdý projektil však letel nad.

37:32

Ďalší zbytočný zákrok hostí. Dubois využil svoje skúsenosti a v útočnom pásme si vypýtal nedovolené bránenie Kovacevica.

36:55

Caufield našiel pred odkrytou bránou Gallaghera! Ten však nedokázal letiaci puk trafiť.

36:05

Dvorak uvoľnil Gallaghera. Pravý betón Hellebuycka pohotovo reagoval.

35:33

35:21

Schmidt po Perfettiho pase. Strela mu nesadla ideálne a Montembeault vyrazil.

34:05

Gagner si ťahal puk popri mantineli. Výborne proti nemu vystúpil Guhle a oslobodil hostí.

33:33

Pitlick odchádza po druhýkrát v tejto tretine na trestnú lavicu. V obrannom pásme hákoval prenikajúceho Perfettiho.

33:09

Xhekaj zakladá ďalší útok hostí.

32:30

Strely na bránu: 20 – 12

31:53

Caufield a Guhle boli v prečíslení dvaja na jedného. Prvý menovaný to zobral na seba, ale presne takéto riešenie očakával aj Hellebuyck v bráne Jets.

31:12

Monahan si počkal na puk od Drouina. Potom naznačil z strelu z prvej, ale potiahol si puk ešte bližšie a vypálil. Bez problémov pre Hellebuycka.

30:00

Výborné prečíslenie hostí! Pitlick preváhal síce najlepší moment na strelu, ale dostal puk na Slafkovského, ktorý z boku rozozvučal konštrukciu brány.

29:18

Dvorak veľmi jednoducho. Nastrelil puk za Hellebuycka a snažil sa napádať. Domáci si poradili.

28:02

Máme tu prvú strkanicu. Maenelanen a Xhekaj sa postrkali, ale k bitke nedošlo.

27:58

27:35

27:12

Monahan je najaktívnejším hráčom na ľade počas hry 4 na 4. Hellebuyck úspešný opäť.

26:27

Monahan si pýtal puk pri poloodkrytej bráne. Kovacevic ho nenašiel.

25:58

Presilová hra netrvala dlho. Gagner to prehnal s dôrazom pred bránou a sekol brankára hostí, za čo inkasuje dve minúty.

25:35

Gól platí a to znamená jediné. Hostia si zahrajú v oslabení.

25:35

Domáci odpovedajú prakticky ihneď. Po inkasovanom góle zatlačili hostí. Po pase od Samberga pálil Dubois a BLAKE WHEELER vyrovnal na 2:2. Situáciu ešte preverí videorozhodca!
Asistencie: Dubois, Samberg

24:54

Montreal Canadiens dáva gól!
Hostia opäť odskakujú na rozdiel gólu a opäť sa o to postarala prvá formácia. Caufield zaviezol puk do útoku, našiel Suzukiho, ktorého strelu dorazil do siete KIRBY DACH.
Asistencie: Suzuki, Caufield

23:14

Slafkovský opäť s kvalitným forčekingom. Domáci však s problémami situáciu ustáli.

22:30

Úvod druhej tretiny je opatrný, ani jeden z tímov nechce urobiť závažnejšiu chybu.

21:42

Xhekaj v problémoch. Puk smeruje von z pásma len oblúčikom.

20:42

Suzuki s Dachom kombinujú v útoku Chýba tomu zakončenie.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina sa odohrala vo veľkom tempe. Skóre otvoril Suzuki, na opačnej strane v presilovej hre vyrovnal Dubois.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:17

Appleton strieľal na bránu. Jeho pokus zblokovaný obranou Habs.

18:30

Lowry nastrelil puk do útočného pásma. Opäť sa oň bojuje.

17:28

Následne sa však domáci hráči okamžite dostali naspäť do útočného pásma. Gagner posielal krížny pas, priťukol ho Connor a PIERRE-LUC DUBOIS z ľavého kruhu strelou k tyčke vyrovnal.
Asistencie: Connor, Gagner

17:12

Connor pokazil prihrávku a domáci strácajú útočné pásmo.

16:40

Domáci sa zahrajú v druhej presilovej hre v tomto stretnutí. Tentokrát sa previnil Pitlick, ktorý hákoval jedného z protihráčov.

16:09

Caufield si to staval na strelu. Domáci v poslednej chvíli útočníka Habs odzbrojili.

15:15

Strely na bránu: 8 – 7

14:33

DeMelo sa dostal k nahodeniu na bránu. Montembeault prerušuje. Nasleduje reklamný brejk.

14:00

Armia si zbiehal pred bránu. Drouin na neho puk napokon nedostal.

13:34

12:50

Slafkovský vybojoval ďalší puk. Profitovali z toho obrancovia hostí, keď Edmundsson uvoľnil Xhekaja, ktorý vystrelil na Hellebuycka od modrej.

11:41

Kovacevic videl pred bránou voľného Gallaghera, ihneď sa mu pokúšal adresovať puk.

11:02

Drouin v súboji jeden proti jednému. Spoza obrancu vystrelil na bránu domácich.

10:00

Domáci s aktívnym napádaním. Hostia však dokázali vyviesť puk z obranného pásma.

08:09

Connor sa uvoľnil pri tyčke. Gagner mu adresoval pas pred polodkrytú bránu! Domáci forwarda však neuspel.

07:20

Armia z vrcholu kruhov preveril Hellebuycka. Domáci brankár úspešný.

06:43

Máme to prvý gól dnešného stretnutia! Savard posúval puk krížom cez celé stredné pásma, Caufield zadovkou našiel NICKA SUZUKIHO, ktorý sa z ľavej strany natlačil a poslal puk nechytateľne pod hornú tyč.
Asistencie: Caufield, Savard

06:17

05:12

Výborná presilová hra domácich. Teraz to okolo brány Montrealu lieta jedna radosť. Duois, Lowry ani Wheeler neuspeli..

04:17

Hostia si nedali pozor na striedanie a na ľade boli šiesti. Čaká nás presilová hra Winnipegu.

03:26

Scheifele dobre zakombinoval s Gagnerom. Strela druhého menovaného letela do horných partií, Montembeault podržal.

02:31

Slafkovský výborne napádal a získal puk. Posunul ho Evansovi, ktorý dal Edmundssonovi. Strela obrancu hostí problémy Hellebuyckovi neurobila.

01:30

Maenelanen dobre napáda, ale strelu na bránu nevyslal. Zblokoval ju svojim telom Suzuki.

00:36

Prvú strelu na bránu vyslal Ganger, dorážal Dillon, ale Montembeault bol pripravený.

00:01

Doznievajú tóny kanadskej hymny a všetko je pripravené na začiatok dnešného stretnutia.

Úvodné zostavy:

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – Pionk, Morrissey, Schmidt, Dillon, DeMelo, Samberg – Appleton, Scheifele, Connor – Wheeler, Dubois, Perfetti – Gagner, Lowry, Mäenalanen – Jonsson Fjällby, D. Gustafsson, Toninato.

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Savard, Guhle, Xhekaj, Edmundson, Kovacevic, Harris – Dach, Suzuki, Caufield – Gallagher, Dvorak, Jos. Anderson – Armia, Monahan, Drouin – Slafkovský, Evans, R. Pitlick.

Slovenská stopa v zápase

Jediným Slovákom v akcii by mal byť Juraj Slafkovský. Draftová jednotka očarila Montreal a pomaly, ale isto sa v hierarchii útočníkov prediera smerom hore. Celkovo naskočil do 7 duelov, v ktorých strelil 2 góly. Postupne v zápasoch dostáva viac priestoru a usádza sa aj v presilových hrách Habs.

Noc zo štvrtka na piatok prinesie ďalšie zápasy NHL. V akcii bude 26 tímov. Medzi nimi aj Winnipeg Jets a Montreal Canadiens. Práve na duel dvoch tradičných kanadských tímov sa spoločne pozrieme.

Winnipeg Jets v úvode ročníka patrí k pomerne zaujímavým tímom na sledovanie. Po deviatich stretnutiach patrí Winnipegu celkovo šiesta pozícia v Západnej konferencii. Na konte majú 11 bodov, v ktorých dosiahli skóre 26:25.

Montreal Canadiens je v úvode ročníka ako na horskej dráhe. Raz Habs víťazia, potom prehrávajú. Naposledy nastúpili hokejisti Montrealu v Minnesote, ktorej podľahli 1:4. Po desiatich dueloch so skóre 28:31 a desiatimi bodmi držia trináste miesto vo Východnej konferencii.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 01:00.