(1:1, 2:3, 1:3)
Montreal Canadiens
Naposledy zmenené pred rokom

Z dnešného stretnutia je to všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc.

Máme hotovo, Montréal vyhral v St. Louis 7:4. Výborný, gólový zápas priniesol dominanciu domácich v prvej tretine, otočku skóre od hostí a hetrik Christiana Dvoraka v tretej tretine. Hral sa naozaj kvalitný hokej, presne tak, ako sa na NHL patrí.

Slovenská stopa: Juraj Slafkovský (Montréal Canadiens) 1+0, čas na ľade 10:23, 1 strela, 2 hity, 0 +/-.

60:00

58:41

Widemanov pokus zneškodnil Binnington.

58:25

Tím Montréal Canadiens dal gól!
CHRISTIAN DVORAK trafil prázdnu bránku z obrovskej diaľky, z vlastného obranného pásma. Zavŕšil tak hetrik. 4:7. Asistencie Sean Monahan a Jake Allen.

57:50

Domáci obliehajú bránku Canadiens, k zakončeniu ale zatiaľ nedošlo.

57:05

Binnington opustil bránku, St. Louis hrá so šiestimi korčuliarmi.

56:22

Von z bránky vykorčuľoval Allen a puk bezpečne odohral preč.

55:47

Thomas do poslednej chvíle váhal, či prihrať Tarasenkovi. Napokon sám vystrelil, vychytal ho Allen.

54:40

Protiútok Montréalu ťahal Slafkovský, jeho prihrávku zakončil strelou jeden zo spoluhráčov. Nanešťastie pre hostí, bola zblokovaná.

54:01

Obrovská šanca domácich, famóznym zákrokom vychytal Pitlicka Allen.

53:43

Toropchenko zo zložitej pozície dokázal vystreliť, Allen puk vyrazil ramenom.

52:31

Faulk z pravej strany trafil Allena, ten puk vyrazil na mantinel.

52:08

Caufield poslal do šance Dacha, ten tesne netrafil Binningtonovu bránku.

51:20

Schenn tvrdým hitom odobral puk Slafkovskému, ten ho však v následnom súboji získal naspäť pre svoj tím.

50:05

Zblokovaný pokus, Widemana neprestrelil Toropchenko.

49:55

Parayko pálil od modrej, vyznamenal sa Allen.

48:32

Ďalšia tutovka domácich, opäť strela, ktorá vysoko preletela bránku. Neúspešný bol Thomas.

47:41

Chybu v rozohrávke hostí mohol pretaviť v presný zásah Kyrou, jeho strela ale mierila vedľa.

47:23

Puk zachytil Binnington, autorom strely bol Savard.

46:45

Walker dostal ponuku na gól priamo do prázdnej bránky, trestuhodne však prestrelil.

45:35

Acciari sa snažil strieľať po prihrávke Pitlicka spoza bránky, puk však skončil ďaleko vedľa.

44:53

Mikkola odstavil od puku Slafkovského, následne však domáci zahrali zakázané uvoľnenie.

44:14

Evans a Armia sa dostali do prečíslenia, druhý menovaný ho zakončil nepresnou strelou.

43:55

Mikkolovu strelu pokryl Allen.

42:47

Tím St. Louis Blues dal gól!
Thomas sa dostal k puku v útočnom pásme, okamžite ho posunul na ľavé krídlo. Tam bol nikým nekrytý VLADIMIR TARASENKO, ktorý zoči voči Allenovi uspel. 4:6. Asistencia Robert Thomas.

42:34

Do potyčky sa dostali domáci Krug a hosťujúci Suzuki, rozdeliť ich musel až rozhodca.

42:07

Zakázané uvoľnenie hostí, vhadzovať sa bude pred Allenom.

41:34

Krug vystrelil z pravej strany, jednalo sa o veľmi nepresný pokus.

41:21

Gól Dvoraka na 3:6 sa ešte skúmal na videu, šlo o potenciálnu hru vysokou hokejkou. Všetko však napokon bolo v súlade s pravidlami, pokračujeme za trojgólového vedenia hostí.

41:21

Ďalší presný zásah CHRISTIANA DVORAKA, ten tečoval už predtým tečovaný puk od Andersona. 3:6. Asistencie Josh Anderson a Jordan Harris.

41:15

Zákrok Binningtona, chytil zakončenie Gallaghera.

40:41

CHRISTIAN DVORAK potrestal obrovskú chybu domácej defenzívy, puk si do vlastnej bránky zrazil jeden z obrancov, konkrétne Leddy. 3:5. Bez asistencie.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Tretia tretina sa začne približne o 03:05, vzhľadom na posun času z letného na zimný to však bude 02:05.

Montréal predviedol v druhej tretine famóznu otočku skóre, z 1:3 otočili Canadiens na súčasných 4:3 z ich pohľadu. Dvakrát skóroval Caufield, o vyrovnanie na 3:3 sa však postaral Juraj Slafkovský, ktorý ihneď po návrate do zostavy po zranení opäť zapisuje presný zásah. Po druhej časti hry je bližšie k víťazstvu hosťujúci tím.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:50

Domáci sa ubránili protiútoku hostí, puk vyviezol do stredného pásma Kyrou.

38:50

Z pravej strany ďalší strelecký pokus, Neighbours bol nepresný.

38:44

Možnosť na prihrávku nevidel Kyrou, rozhodol sa pre strelu. Zasahovať musel Allen.

38:13

Z prvej napriahol k strele z ľavej strany Thomas, Guhle ju zblokoval na ochrannú sieť.

37:37

Z pravej strany pálil Tarasenko, puk vyrážal Allen.

37:26

Mike Hoffman – 2 min., podrazenie.

37:20

Hra je prerušená, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

36:43

Domáci niekoľko sekúnd tlačili hostí v ich tretine, strelou to zakončil Faulk. Úspešný zákrok si pripísal Allen.

35:46

Ďalšia využitá presilová hra, z ľavej strany triafal odkrytú bránku po skvelom pase Suzukiho úplne voľný COLE CAUFIELD. 3:4. Asistencie Nick Suzuki a Kirby Dach.

34:48

Od modrej čiary poslal poriadnu delovku Hoffman, zakročiť musel Binnington.

34:24

Colton Parayko – 2 min., podrazenie.

33:05

JURAJ SLAFKOVSKÝ skóroval! Bomba z prvej po prihrávke od modrej čiary končí v sieti, Montréal využil presilovku. 3:3. Asistencie Chris Wideman a Brendan Gallagher.

32:13

Aktívne sa do zakončenia snažil dostať Dach, v podčíslení ale neuspel.

31:17

Ivan Barbashev – 2 min., hákovanie.

30:56

Suzuki puk stratil, z ničoho nič však pred bránku nakorčuľoval COLE CAUFIELD a nekompromisne prestrelil Binningtona. 3:2. Asistencie Nick Suzuki a Kirby Dach.

30:30

Tarasenko bol blízko ku gólu, puk sa pokúsil odraziť za bránkovú čiaru od jedného z hosťujúcich obrancov. Naozaj tesný zákrok Allena.

29:38

Tak toto bola vskutku rýchlovka! Vyhrané buly, prihrávka na ľavý kruh a prudká rana JORDANA KYROUA. 3:1. Asistencie Justin Faulk a Brayden Schenn.

29:31

Josh Anderson – 2 min., sekanie.

29:25

Anderson pálil spomedzi kruhov nepresne, hostia však pokračujú v akcii.

28:45

Dvorak s peknou individuálnou akciou, dostal sa aj k strele z ľavej strany z otočky. Chýbal tomu už len gól.

27:53

Zvonila žrďka, z ľavej strany pálil Caufield.

27:19

Kyrou strieľal cez Savarda, ten puk vytečoval mimo bránku.

26:33

K strele sa odhodlal aj Kovacevic, puk prikryl Binnington. Nasleduje reklamná prestávka.

26:14

Činiť sa musel Binnington, zaskočil ho Slafkovský. Domáci gólman vytlačil jeho pokus na žrď.

25:10

NOEL ACCIARI dal svoj prvý gól v drese Blues! Buchnevich poslal puk pred bránku, jeho nahodenie sa však neujalo. Opätovne to skúsil Pitlick, puk napokon dostal do siete už spomínaný Acciari. 2:1. Asistencie Tyler Pitlick a Torey Krug.

23:59

Máme tu ďalší ofsajd, tentokrát sa previnili hostia.

22:57

Puk opustil hraciu plochu, vhadzovať sa bude pred gólmanom Allenom.

22:22

Tarasenko obišiel Guhleho, v akcii domácich pokračuje s pukom na hokejke Krug.

20:56

Akcia Canadiens ukončená, pískal sa ofsajd Suzukiho.

20:23

Caufield sa dostal k prvému zakončeniu druhej tretiny, gól však nedal.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Druhá tretina sa začne približne o 02:05.

Prvú tretinu začali aktívnejšie domáci, odmenou im bol zásah Schenna. Hostia sa však nenechali zahanbiť a taktiež našli svoje svetlejšie momenty, o vyrovnanie sa postaral Suzuki. Do druhej časti hry vstúpia Canadiens v početnej prevahe, majú tak veľkú šancu otočiť zápas na svoju stranu.

19:26

Binnington chytil strelu od modrej čiary, puku sa ako posledný dotkol Gallagher.

18:22

Thomas sa ocitol vo veľkej šanci, jednalo sa o prečíslenie. Zvolil strelu, bránku však minul.

17:40

Napokon to vyšlo, hra sa ukľudnila a Montréal mohol vystriedať.

17:18

Hostia sa nevedia dostať s pukom z vlastnej obrannej tretiny, hráči St. Louis stále útočia.

16:22

Monahan hľadal pred odkrytou bránkou voľného Hoffmana, ten trestuhodne v obrovskej príležitosti zlyhal.

15:08

Hostia napokon vyrovnali, strelu Harrisa šikovne tečoval kapitán NICK SUZUKI. Puk sa ešte odrazil aj od brániaceho Leddyho. 1:1. Asistencia Jordan Harris a Cole Caufield.

15:00

Caufield zahodil veľkú šancu, v akcii sa však pokračuje.

13:28

Pred bránkou sa ocitol s pukom voľný Armia, strieľal však nepresne.

13:12

Bortuzzo to vyskúšal z pravej strany, našťastie pre hostí nepresne.

12:57

Ďalšie zakázané uvoľnenie Montréalu, vhadzovanie prebehne pred gólmanom Allenom.

12:04

Od modrej vystrelil Faulk, Allen puk celý čas videl a zachytil ho.

11:31

Chytá aj Binnington, po prihrávke Slafkovského pálil opäť Xhekaj.

10:53

Ďalší zákrok Allena, v nebezpečnej pozícii bol Leddy.

09:37

Xhekaj vypálil od modrej čiary, Binningtonovi jeho pokus nenarobil výraznejšie problémy.

09:04

Thomas hľadal prienikovou prihrávkou Buchnevicha, puk bol však odvrátený preč z útočnej tretiny.

08:23

Vhadzovať sa bude pred Allenom.

07:47

Puk sa po akcii dostal k Schennovi, ktorý strelou zápästím z osi klziska nezaváhal. Tesne pred bránkou ho ešte korčuľou tečoval JORDAN KYROU. 1:0. Asistencie Brayden Schenn a Justin Faulk.

07:14

Obrovskú šancu zahodili domáci! Prečíslenie dvoch na jedného skončilo iba strelou nad bránku.

06:07

K zakončeniu sa predral Tarasenko, domáci stupňujú svoj tlak.

05:54

Hra nám dlho nepokračovala, hostia sa opäť oslobodili nedovolene.

05:48

Zakázané uvoľnenie Montréalu, vhadzovať sa bude pred Allenom.

04:49

Kyrou si už zrovnával puk na strelu, v poslednej chvíli ho skvelým sklzom zastavil Savard.

03:50

Skrumáž v rohu klziska zvládli lepšie hostia, k puku sa však následne nedostal vpredu Caufield. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

03:09

Toropchenko sa dostal k puku pri bránke Montréalu, neuspel ani s dorážkou vlastnej strely.

02:17

Zakončenie už aj na opačnej strane, pre Allena to však bola lahôdka.

01:26

Obrovská šanca hostí ihneď z prvej strely v zápase! Úplne voľný sa pred bránkou ocitol po skvelej prihrávke Gallagher, našťastie pre domácich neuspel.

00:34

Tarasenko začal ostro, tvrdým hitom zložil k zemi Guhleho.

00:01

Štadiónom Enterprise Center už odznievajú hymny, najskôr kanadská, potom tá americká.

Začiatok stretnutia je už tradične oneskorený, úvodné buly by malo prísť do desiatich minút.

Navrátilcov do zostavy je dnes viacero, okrem Juraja Slafkovského sa po zranení predstavia aj napríklad domáci Pavel Buchnevich, či hosťujúci Joel Armia.

Úvodné zostavy:

St. Louis Blues: Binnington (Greiss) – Mikkola, Parayko, Leddy, Faulk, Krug, Bortuzzo – Schenn, O'Reilly, Tarasenko – Kyrou, Thomas, Buchnevich – Neighbours, T. Pitlick, Barbashev – N. Walker, Toropchenko, Acciari
Tréner: Craig Berube

Montréal Canadiens: Allen (Montembeault) – Guhle, Savard, Harris, Kovacevic, Xhekaj, Wideman – Caufield, Suzuki, Dach – Anderson, Dvorak, Gallagher – Hoffman, Monahan, Armia – Pezzetta, Evans, Slafkovský
Tréner: Martin St. Louis

Rozhodca: McIsaac, Schrader – Pancich, Flemington

Slovenská stopa: Juraj Slafkovský (Montréal Canadiens) sa po trojzápasovej absencii vracia do zostavy, v stretnutí nastúpi.

Hokejisti St. Louis Blues začali sezónu výborne, v posledných troch stretnutiach však nebodovali ani raz. Naposledy bol nad ich sily Nashville, na ľade ktorého padli 2:6. O góly sa postarali Robert Thomas a Brayden Schenn. Práve druhý menovaný zatiaľ čo sa ofenzívy týka ťahá tím najviac, v šiestich zápasoch zaknihoval bilanciu 2+5. Proti Montréalu sa St. Louis doma darí, v posledných šiestich zápasoch prehrali len jedenkrát.

Montréal Canadiens je zatiaľ v úvode sezóny mierna neznáma, hráči odohrali lepšie aj horšie zápasy. Naposledy však vyhrali, na ľade Buffala triumfovali 3:2. Druhý gól v sezóne dal Brendan Gallagher, prvý gól v NHL dal Kaiden Guhle. O výhre rozhodol Josh Anderson. Najlepším hráčom tímu je zatiaľ Cole Caufield, osem zápasov a bilancia 5+2. Proti St. Louis nečaká Canadiens nič jednoduché a ich pozícia v tomto stretnutí je skôr outsiderská.

Slovenská stopa: Juraj Slafkovský (Montréal Canadiens) 5 zápasov 1+0, štart otázny z dôvodu zranenia v hornej časti tela, posledné tri stretnutia vynechal.

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu základnej časti kanadsko-americkej NHL medzi tímami St. Louis Blues a Montréal Canadiens.

Stretnutie sa začne o 01:00.