1 : 2
(1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
HC Košice
Naposledy zmenené pred rokom

Košice dnes v Bratislave víťazia 2:1 po predĺžení. Víťazný gól zaznamenal v presilovej hre Chovan. Slovan poprvýkrát v sezóne stratil doma body.

Koniec zápasu.

63:59

Košice dali gól!
Košice v presilovke úplne zamkli Slovan. Spomedzi kruhov vystrelil Jääskeläinen, jeho strelu Coreau vyrazil ľavým betónom do priestoru, kde bol pripravený MICHAL CHOVAN, kapitán Košíc už nemal problém skórovať z dorážky.
Asistencia: Joona Jääskeläinen

Oddychový čas pre tím HC Košice.

63:26

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava:
MacKenzie – 2 min., hrubosť.

63:19

Košice išli dopredu, Jääskeläinen strieľal spoza hráča po ľade, puk minul bránku.

62:14

Na druhej strane sa po prihrávke Lukošíka do zakončenia z veľkého uhla dostal Gennaro, Riečický nemal puk úplne pod kontrolou, ale rozhodcovia už hru prerušili.

61:50

Campbell prenechal puk Leskinenovi, po jeho strele pohotovo zasiahol Coreau ľavým betónom.

60:28

Jääskeläinen strieľal z medzikružia, Coreau výrazne podržal svoj tím!

60:01

Začalo sa predĺženie.

Tri tretiny tento šláger nerozhodli, o malú chvíľu sa pokračuje predĺžením.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:10

Haščák prihral Maierovi, ktorý mal priestor na strelu a mohol rozhodnúť, nestalo sa, Riečický jeho pokus likviduje.

58:31

Lamper strieľal spoza hráča na bližšiu žrď, Coreau si ju postrážil, Slovák sa k dorážke nedostal.

57:49

Tybor sa snažil natlačiť z ľavej strany, defenzíva Slovana bola pozorná.

56:23

Slovan bol v útočnom pásme, ale Košičania ho do kombinácie či koncovky nepustili.

54:36

Veľká príležitosť Leskinena na vedúci gól, dostal prienikovú prihrávku, korčuľoval sám na Coreau, zvolil strelu, trafil však len domáceho gólmana!

53:55

Hrá sa zo strany na stranu, vyzerá to na predĺženie, ale nechajme sa prekvapiť.

52:38

Rogoň bojoval medzi trojicou hráčov súpera, úspešný nebol, ale odrazený puk musel Coreau prikryť a prerušiť hru. Košice získali buly v útočnom pásme.

50:49

Lamper bol narazený Sersenom na mantinel a chvíľu zostal na ľade, vyzerá však, že bude v poriadku.

49:31

Chovan našiel spätnou prihrávkou Tybora, ale ten veľkú šancu nepremenil! Dokonca zvonila žŕdka. Škoda pre Košice.

49:12

Šedivý hľadal priestor na strelu cez spleť hráčov, mieril do stredu brány, Coreau si priestor postrážil.

48:54

Kytnár išiel proti strele a vytečoval puk mimo ľadovej plochy.

47:41

Pecararo zoči voči brankárovi, atakoval ho ešte Ferenc, Riečický zasiahol vyrážačkou a vytesnil puk nad bránu!

47:00

Riečický drží svoj tím, zlikvidoval aj šancu Pecarara, ktorý vletel do útočného pásma a zakončil.

46:32

Košice s dlhším pobytom v útočnom pásme, Southorn na Šedivého, ten od mantinelu trafil Minárikovu hokejku.

44:55

Valachov príklep zblokoval Lamper a Slovan stráca útočné pásmo.

44:00

Košiciam sa podarilo nazbierať nejaké sekundy v útočnom pásme.

43:39

Po teči Takáča Riečický znova zasahoval.

43:11

Vylúčenie v tíme HC Košice:
Šedivý – 2 min., hákovanie.

42:57

Beňo prenikol po osi klziska, dostal prihrávku na teč a zakončil do Riečického.

42:20

Hra sa po icingu vráti pred Coreaua.

41:20

Chovanovi nevyšlo na kruhu obhodenie súpera, v následnom protiútoku Zigo výraznejšie ohrozil košickú bránu.

40:34

Takáč prešiel s pukom na os a vystrelil, puk Riečický podržal vo výstroji.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Strely na bránu po prvej tretine: 17 – 28.

V druhej tretine gól nepadol, Slovan zatiaľ remizuje s Košicami 1:1.
Tretia tretina sa začne o 19:52.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:15

Jääskeläinenovi strela z prvej nesadla a Slovan odpaľuje puk cez všetky čiary.

38:27

Campbellovu strelu od modrej Coreau videl a zlikvidoval.

38:10

Slovák našiel krížnou prihrávkou na kruhu voľného Tybora, lenže jeho strela neprešla cez hráčov pred bránou.

37:34

Coreau – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka.

37:19

Fominykh predviedol výborný obranný zákrok, prakticky zlikvidoval prečíslenie Košíc a zblokoval finálnu prihrávku.

36:47

Gachulinec vypáli od modrej príklepom, Harris clonil Riečickému, no ten si našiel skulinku aby videl a úspešne kryl puk.

35:53

Výborná kombinácia Slovana po vyhranom buly, Beňo, MacKenzie a pohotové zakončenie Lukošíka, ktoré Riečický pri žŕdke kryl.

35:36

Gennaro prihral za bránou Haščákovi, ten našiel na kruhu MacKenzieho, no s jeho strelou nemal Riečický žiadne problémy.

34:44

Hra má spád, teraz sa však o puk bojovalo v obrannom pásme Slovana pri mantineli, Slovanisti nedovolili Košičanom usadiť sa v pásme a kombinovať.

33:20

Na druhej strane aj šanca Košíc, puk sa dotkol aj žŕdky, Coreau napokon hru prerušil.

32:47

Lukošík nabil na kruh Maierovi, ten vyprášil Riečického betóny.

32:01

Valach v roli útočníka, dostal sa do šance, Riečický úspešne jeho strelu zlikvidoval.

30:30

30:30

MacKenzie v slušnej pozícii nemieril podľa predstáv, Tybor so svojou treťou šancou rovnako nepresne…

29:57

Adam Lukošik – 2 min., hrubosť.

Ville Leskinen – 2 min., hrubosť.

29:41

Jokeľ šiel sám na Coreaua, vyzdvihnúť musíme prihrávku Campbella. Ani v tomto prípade sa skóre nemení!

28:26

Tesný, ale predsa len ofsajd Košíc.

28:00

Osem minút trvalo Slovanu, kým prvý raz po prestávke ohrozil Riečického. Postaral sa o tom Tybor.

27:19

Do diskusie mimo hry sa púšťajú Rogoň a Pecanaro. Pred prerušením hrozilo domácim vylúčenie za príliš veľa hráčov na ľade.

26:50

Košičania za menej ako sedem minút vyslali jedenásť striel, z ktorých mohli minimálne dvakrát skórovať.

26:37

26:18

Haščák si puk nespracoval, na opačnej strane sa zakončenie ulakomil Olsson. Prihrávku si márne pýtal Jääskeläinen.

25:29

V tomto momente Bratislavčania prečkali to najhoršie. Za sebou mali zakázané uvoľnenie, po ktorom prehrali buly a neinkasovali.

24:41

Slovan má čo robiť, aby ubránil chaos pred vlastnou svätyňou.

23:34

Linet blízko vedúcemu gólu pre východniarov, z dorážky po strele Havrilu bekhendom neskóroval!

22:23

Lamper chcel prihrávať z otočky, na riskantný pas sa za Riečickým neodvážil.

21:09

Matoušek vysunutý cez celé klzisko, puk ale nezachytil. Icing.

21:03

Domáci v plnom počte.

20:35

Coreau nešťastne vykopol svoju bránku, čaká nás dlhšie prerušenie. Ešte pred začiatkom tretiny sa riešili problémy s ľadom.

20:20

Košičania vyhrali buly, po piatich sekundách mohli zakončovať, no neurobili to dobre. O pätnásť sekúnd sa slovanisti oslobodili.

20:04

Domáci hrajú so štyrmi hráčmi.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Úvodné dejstvo prinieslo gól na oboch stranách. Košičania mali šancí viac, v závere tretiny nevyužili 57 sekúnd pri presilovke o dvoch mužov.

Druhá tretina sa začne približne o 18:51.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:47

Samé prihrávky, Southorn z pravého kruhu páli len do gólmana.

19:24

Až teraz sa Košičania rozostavili pri hre piatich na troch.

19:06

Vyhraté buly pre domácich, vyhodenie puku cez všetky čiary.

19:03

Tomáš Matoušek – 2 min., podrazenie.

18:46

Slovan sa oslobodil, Riečický urýchlil rozohrávku pre svojich spoluhráčov.

18:24

Jääskeläinen dostal nabité na modrú, Coreau videl všetko viac ako dobre.

18:04

Jakub Minárik – 2 min., hákovanie.

17:49

To isté platí o Gennarovi, Fominykhovi nedovolil vystreliť Havrila.

17:16

Linet s koncovkou z vrcholu pravého kruhu, center štvrtého útoku mohol mať presnejšiu mušku.

16:24

Pecararo si chcel obhodiť Southorna, ten jeho úmysel hravo prečítal.

15:16

Znovu to bol Tybor, ktorý sa predral cez obrancu a šiel sám na bránku. Zakončenie švihom úspech neprinieslo!

14:39

Puk sa ocitol na lavičke Košíc, pred nami druhá reklamná prestávka.

13:46

Košice dali gól! Koledovali si domáci, až nakoniec inkasujú! Ferenc napriahol od modrej čiary, pravdepodobne to bol Golian, ktorý tečoval puk pred vlastným brankárom. Gól na 1:1 pripísaný v tomto momente JAKUBOVI FERENCOVI.
Asistencia: Patrik Lamper

13:23

Icing Slovana.

13:12

Matoušek tvrdo zbúral Chovana, košický líder sa s grimasami poberal na striedačku.

12:47

11:36

Neuveriteľné! Oceliari zahadzujú možnosť za možnosťou. Havrilu v samostatnom úniku zlikvidoval Coreau.

11:10

Na opačnom konci klziska to dobre zamýšľal Radoslav Tybor, Coreau si drží čisté konto!

10:18

Riečický drží Košice nad vodou, keď pri tyčke chytá pokus Kytnára.

08:29

Vzápätí to mohlo byť 2:0! Domáci trestajú Košičanov za chyby, keď ich držia útočnom pásme.

07:54

Slovan Bratislava dal gól! Nedáš, dostaneš! PATRIK MAIER si počkal na odrazený puk a od ľavého mantinelu po pomoci žŕdky otvára skóre!
Asistencie: Liam Pecararo, Brant Harris

07:08

Jääskeläinen zľava pálil len do bočnej siete.

06:44

Leskinen v šanci, MacKenzie hasí na poslednú chvíľu! Košice mohli pokojne vyhrávať 2:0!

06:24

Čo teraz Košičania nepremenili! Puk poskakoval na bránkovej čiare, jeden z východniarov už dvíhal ruky nad hlavu, lenže ani na dvakrát hostia neskórovali!

05:27

Na opačnej strane kontra, Gennaro nabíjal Haščákovi. Košičania prečítali tento pas a zablokovali ho.

04:32

Po ľavej strane unikol Chovan, Coreau vytiahol dôležitý zákrok!

02:31

Hrá sa zo strany na stranu, na vážnejší moment čakáme.

00:49

Úvodné striedanie máme za sebou, divákov v aréne je počuť od začiatku.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava: Coreau (Baroš) – Maier, Valach, Golian, MacKenzie, Gachulinec, Sersen, Beňo – Fominykh, Gennaro, Haščák – Pecararo, Harris, Takáč – Lukošik, Minárik, Zigo, Šotek, Kytnár, Matoušek
Tréner: Ján Pardavý

HC Košice: Riečický (Durný) – Deyl, Olsson, Southorn, Šedivý, Novota, Ferenc, Bartoš – Leskinen, Campbell, Jääskeläinen – Bartánus, Chovan, Tybor – Lamper, Slovák, Rogoň – Jokeľ, Linet, Havrila
Tréner: Dan Ceman.

Šláger 13. kola Tipos Extraligy uvidia diváci v Bratislave, kde domáci Slovan hostí svojho odvekého rivala HC Košice. Stretnutie sa začína o 18:00.

Slovan vedie ligovú tabuľku o bod pred Novými Zámkami, odohral o zápas menej. V domácom prostredí túto sezónu nestratil ešte ani jeden bod. Prehral jedine v Spišskej Novej Vsi (1:2 po predĺžení) a v Nových Zámkoch (0:5). V minulom kole belasí na svojom ľade zdolali Poprad 5:0.

Košice sa potácajú v spodnej časti tabuľky, sú deviate, na konte majú 14 bodov, čo je presne o polovicu menej, ako má Slovan. Košičania zvíťazili tri razy po sebe, no v uplynulom zápase znova prehrali. Michalovciam podľahli 1:4.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.