Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky
Majstrovstvá sveta - Skupina A

18.05.2022 o 19:20

Švajčiarsko
5 : 3
(1:1, 2:1, 2:1)
Slovensko
Naposledy zmenené pred 2 rokmi
obnoviť
Filter

Prehrávame aj tretí duel po sebe. Už začiatok naznačil, že to je zlé, ale darilo sa nám doťahovať náskok Helvétov. Zarezala nás ale nevyužitá dlhočizná presilovka a zákonite sme inkasovali rozhodujúci gól do prázdnej bránky. Po dni voľna nastúpime proti Kazachstanu. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.

Koniec zápasu.

59:59

Adam Sýkora si nedal skákať po hlave a rozpútal šarvátku po krosčeku na neho! Ihneď si ho zastával Adam Jánošík! Calvin Thürkauf sa s ním chytal za pasy, ale nebola z toho pästná výmena!

59:36

Švajčiarsko dalo gól! Premrhali sme veľkú šancu a zaslúžene pykáme. Švajčiarsku štvrtú výhru na turnaji poistil FABRICE HERZOG. Asistencie: Denis Malgin a Pius Suter.

59:20

Slovensko hrá power-play!

59:13

Švajčiarsko hrá s piatimi hráčmi.

58:29

Vylúčenie v tíme Slovensko:
Adam Sýkora – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka.

58:29

Traja naši hokejisti hľadali puk v húštine tiel pred brankárom Leonardom Genonim! Hra musela byť prerušená! Už tam bolo veľmi husto!

58:00

Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

57:39

Tatar netrafil odkrytú časť švajčiarskej bránky po výbornom prehľade a prihrávke Nemca!

57:15

Slovensko hrá power-play!

Reklamná prestávka.

57:15

Tristan Scherwey si teraz vyslúžil aplauz spoluhráčov! Bez rozmýšľania si ľahol do tvrdej delovky Petra Čerešňáka a výrazne pomohol Genonimu!

56:18

Samuel Takáč sa pokúšal o dosiahnutie druhého gólu v stretnutí. Puk vypadol z náručia Genoniho. Zároveň nám chýbal niekto na dorážku.

56:13

Švajčiarsko hrá so štyrmi hráčmi.

55:36

Michal Krištof zachránil útočné pásmo. Ľavý kruh patril Šimonovi Nemcovi, ale veľká škoda, keďže jeho strela vyletela von.

54:13

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Jonas Siegenthaler – 2 min., hrubosť.

54:13

Tomáš Tatar napálil pokus znova do lapačky Genoniho! Po zákroku vyskočil Jonas Siegenthaler na Juraja Slafkovského a pôjde na trestnú lavicu! Dostávame neuveriteľnú príležitosť! Využime to!

53:33

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Michael Fora – 5 min. + DKZ, faul kolenom.

53:33

Rozhodnuté! Fora odchádza pod sprchy! Máme veľkú šancu zvrátiť stav!

53:33

Michael Fora škaredo fauloval kolenom Adama Lišku! Arbitri si teraz idú prezrieť opakovaný záznam! Pravdepodobne dostane Švajčiar 5+DKZ! Čakáme na verdikt!

53:07

Odraz puku hral so švajčiarskymi hokejistami. Tých ale viac nepriblížil k víťazstvu svojím pokusom Kurašev.

50:58

Helvéti prekonali aktivitu Jakuba Minárika, snažiaceho sa odohrať puk do stredného pásma.

Reklamná prestávka.

50:08

Tomášovi Tatarovi sa opäť otočilo šťastie chrbtom! Nebol ďaleko od vyrovnania na 4:4!

50:00

Štartuje posledná desaťminútovka duelu. Švajčiarsko – Slovensko 4:3. Hráme ale v útočnej tretine.

49:07

Slovensko dalo gól! Vydupeme si drámu? Už si nesmieme dovoliť nechať odskočiť favorita po druhý raz na rozdiel dvoch gólov. SAMUEL TAKÁČ iba nastrelil pred bránku a Genoniho prekonali korčule Geissera. Asistencie: Adam Sýkora a Mário Grman.

48:35

Peter Čerešňák sa pokúsil v rýchlosti vyzvať k zákroku Genoniho, ktorého sme doposiaľ veľmi nepreverili. Gólman Helvétov upratal jeho puk do priestorov za bránku.

47:43

Švajčiarsko produkuje nátlakový hokej a je všade o krok vpred. Podstatnú časť tretej tretiny nám vôbec nedávajú puk na hokejky. Tento fakt vôbec neteší.

Reklamná prestávka.

46:42

Listinu strelcov mohol doplniť švajčiarsky obranca Janis Moser. Na jeho tvrdú strelu príklepom reagoval Húska vyrazením na ochrannú sieť.

45:44

Švajčiarsko dalo gól! Tomáš Tatar opakovane ťažko znášal tú tyčku, ktorú nastrelil v presilovej hre. Teraz je nahnevaný dvojnásobne, pretože jeho kolega z New Jersey a tiež kapitán NICO HISCHIER si vošiel do pásma a po ľade prekonáva Húsku. Asistencia: Christian Marti.

45:12

Švajčiarsko hrá s piatimi hráčmi.

43:36

Fehérváry výborne nabil Tatarovi do pravého kruhu! Zazvonila žŕdka Genoniho svätyne!

43:12

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Philipp Kurashev – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

41:33

Enzo Corvi prenikol do útočného pásma a záverečné slovo vyriekol Andres Ambühl. Brankár Húska okamžite úraduje lapačkou a dáva Helvétom vhadzovanie v ľavom kruhu.

40:30

Švajčiarsko hrá s piatimi hráčmi.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Tretia tretina sa začne o 21:14.

Druhá tretina okrem bitky mala asi všetko. Góly, množstvo vylúčení i zranenie čiarového rozhodcu. Neteší nás však pohľad na výsledok, ktorý musíme doťahovať. Tretie dejstvo začneme ešte v krátkej výhode o jedného muža.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:05

Švajčiarsko hrá so štyrmi hráčmi.

39:00

Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:30

Slovensko oddychový čas!

38:30

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Christoph Bertschy – 2 min., sekanie.

37:48

Slovensko hrá s piatimi hráčmi.

37:05

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Philipp Kurashev – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

36:28

Miloš Roman natiahol niekoľko dôležitých sekúnd v náš prospech. Najlepšie by bolo, keby sa nám takisto podarilo udrieť v oslabení, ale sme ďaleko od brankára Genoniho.

Reklamná prestávka.

35:48

Vylúčenie v tíme Slovensko:
Juraj Slafkovský – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

35:36

Slovensko hrá s piatimi hráčmi.

35:12

Druhá gólová radosť Tima Meiera sa nekonala. Húska aj napriek sťaženému výhľadu chytá strelecký pokus do lapačky.

34:32

Švajčiarsko hrá s piatimi hráčmi.

33:38

Slovensko hrá so štyrmi hráčmi.

33:36

Vylúčenie v tíme Slovensko:
Mário Grman – 2 min., podrazenie.

32:59

Švajčiarsko dalo gól! TIMO MEIER presne ako naskakoval spoza dvierok trestnej lavice dostal skvelú nahrávku do jazdy a nekompromisne zavesil. Asistencia: Pius Suter.

32:52

Švajčiarsko hrá so štyrmi hráčmi.

32:32

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Janis Moser – 2 min., hákovanie.

32:12

Tomáš Tatar v súboji proti svojmu klubovému spoluhráčovi Hischierovi sa prebíjal do gólovej šance!

31:38

Vylúčenie v tíme Slovensko:
Róbert Lantoši – 2 min., podrazenie.

Reklamná prestávka.

30:52

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Timo Meier – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

29:43

Švajčiarsko hrá s piatimi hráčmi.

29:18

Sme aktívni pri našej presilovke. Nedovoľujeme opakovať scenár z úvodnej minúty stretnutia. Švajčiari nás ale držia pri mantineli, odkiaľ nie je možné skórovať.

28:11

Kombinačná akcia Fehérváryho s Tatarom bola len polovičná. Nášmu kapitánovi ušiel puk viac do strany a už ho nestihol poslať na Genoniho.

27:43

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Jonas Siegenthaler – 2 min., podrazenie.

27:25

Adam Húska vyťahuje zákrok lapačkou proti koncovke talentovaného Meiera.

Reklamná prestávka.

26:18

Helvétov po tretíkrát neposlal do vedenia veterán a najstarší hráč turnaja Andres Ambühl. Výhodou Húsku je, že má veľké telo, kam ho trafil puk z hokejky švajčiarskeho bor­ca.

25:32

Slovensko dalo gól! Konečne prelomil smolu JURAJ SLAFKOVSKÝ. Patrične to dal najavo, keď sa pozrel smerom hore. Kvalitnú robotu odviedol Tomáš Tatar a Genoni loví spoza chrbta druhý puk. Skvelé! Asistencie: Michal Krištof a Tomáš Tatar.

24:49

Zrážka Samuela Takáča s jedným z čiarových rozhodcov! Už prišli na ľad nosidlá, ktoré nakoniec nie je potrebné použiť! Takáč je v poriadku! Arbiter smeruje do útrob arény!

23:56

Švajčiarsko dalo gól! Nemal šancu chytiť puk Adam Húska. CHRISTIAN MARTI presne vypálil od modrej čiary a od jedného z našich hráčov to zapadlo do siete. Asistencie: Dominik Egli a Tristan Scherwey.

22:25

Kristián Pospíšil napriek obrovskej snahe a chuti hrať už nefiguruje v zostave! Preto aj tá zmena, keď sa presťahoval Slafkovský na jeho miesto!

22:11

Liška nastreľoval puk po mantineli, ktorý prešiel po jeho obvode na ľavú stranu, kde už čakal Lantoši. Genoniho sme však nezamestnali.

21:46

Rozhodcovia nechali plynúť hru, čo chcel náš súper využiť, pretože už sa usádzal v útočnej tretine. Na opačnej strane ale ležal na ľade Jakub Minárik, pri ktorom je už lekár. Hra je prerušená.

20:21

Tomáš Tatar sa pretlačil cez švajčiarskeho obrancu a predkladal ho vľavo na Slafkovského, ktorého zaradili do prvej formácie namiesto Pospíšila. Hrdina Pekingu nezakončoval.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Druhá tretina sa začne o 20:12.

Katastroficky sa začal štvrtý šampionátový duel. Pri presilovke sme inkasovali, tvorili chyby, no nakoniec sme vyrovnali. Za stavu 1:1 odchádzajú aktéri do kabín.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:44

Adam Húska sa musel zmocniť puku, aby sa súvislý tlak Helvétov zastavil.

19:22

Švajčiarsky pobyt v útočnom pásme je už veľmi dlhý. Nedarí sa nám ho prerušiť. Fehérváry nevyhodil po mantineli do bezpečia.

19:00

Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:03

Nico Hischier s výborným sledovaním hry, čím je známy zo zámoria. Christian Marti si nakorčuľoval do fantastickej palebnej pozície. Húska úspešný v tomto súboji.

17:04

Rýchla akcia v podaní Slovenska. Roman potiahol puk na os ľadovej plochy a zľava sa ideálne vynoril Mário Grman. Pokus ale nasmeroval vysoko.

16:26

Tristan Scherwey sa presadil pomocou vlastnej dravosti. Prvou delovkou vyprášil Húskove betóny. Nemec mu nezahatal cestu, a tak to ešte skúšal z dorážky, no chvalabohu neskóroval.

15:28

Tatar ustúpil Pospíšilovi, aby nevznikol ofsajd. Puk sa však presťahoval do moci Švajčiarov.

Reklamná prestávka.

14:05

Philipp Kurashev nepohrdol prístupom našich obrancov a jednoducho sa preštrikoval do priamej strely na Adama Húsku. Náš gólman vyrazil do strany.

13:41

Švajčiarsko hrá s piatimi hráčmi.

12:23

Šimon Nemec trpezlivo cúval s dvojicou protihráčov. Spredu sa ešte vrátil Samuel Takáč. Húsku sme si nedali napokon ohroziť.

11:41

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Tobias Geisser – 2 min., hákovanie.

11:38

Zobudili sme sa, čo je pozitívna informácia. Juraj Slafkovský už by sa potreboval gólovo chytiť, pretože jeho presné zásahy nám veľmi chýbajú. Genoni mu túto túžbu ešte odsunul.

10:33

Slovensko dalo gól! Rýchlonohý Lantoši naplno využil svoje fantastické nohy, prehľad i pokrývanie puku. Zakončil, no Genoni zasiahol zadnou časťou tela, ale MILOŠ ROMAN sa nedal odbiť a vďaka vysokému dôrazu doráža puk za bránkovú čiaru. Asistencie: Róbert Lantoši a Adam Liška.

10:23

Fehérváry venoval pozornosť útočiacemu Švajčiarovi a urobil tak dobrý výhľad Húsku na letiaci puk od modrej čiary, ktorý sa stal jeho úlovkom.

Reklamná prestávka.

10:14

Adam Húska si pokrýval bližšiu žŕdku, kde sa mu snažil prepasírovať puk švajčiarsky útočník Timo Meier. Hra je prerušená.

09:57

Mário Grman vyslal skrytý strelecký pokus spoza nôh cúvajúceho Glausera. Leonardo Genoni s ťažkým, ale úspešným zásahom.

09:28

Lepšiu orientáciu do našej hry prišiel vložiť v útočnom pásme Slafkovský. Vyzretý protivník sa však zosúladil a smeruje pred brankára Húsku.

08:29

Slovensko hrá s piatimi hráčmi.

07:53

Prihrávka rukou.

07:33

Zatiaľ presilovkovému tlaku Helvétov odolávame. Veríme, že do uplynutia dvojminútového trestu Mária Grmana.

07:03

Nie nadarmo sa dookola spomína švajčiarska sila v presilových hrách. Výmena pukov i vzájomná alternácia sú na vysokej úrovni a brániaci hráči majú veľký problém.

06:29

Vylúčenie v tíme Slovensko:
Mário Grman – 2 min., nedovolené bránenie.

Reklamná prestávka.

06:13

Grman vyhadzoval puk do strednej zóny. Tam si ho spracovali súperi.

04:45

Dvojica Švajčiarov operovala v okolí Húskovej bránky. Thürkaufa v poslednej chvíli odstavil Regenda, ktorý to už mal pripravené na zakončenie.

04:10

Sme veľmi otrasení úvodnými minútami. Sme ustráchaní, v našej hre sú zreteľné nepresností a súpera vraciame do tretiny kvôli zakázanému uvoľneniu.

03:46

Helvéti nás dostali pod tlak. Húska takmer dostal druhý gól pomedzi betóny. Naozaj to bolo veľmi tesné. Následne si však posilnil sebavedomie, keď stiahol na seba delovku Glausera.

02:20

Švajčiarsko hrá s piatimi hráčmi.

01:58

Túto početnú výhodu si rozhodne nestrčíme za klobúk. Bola mimoriadne otrasná, hoci sme chceli mať pekný začiatok.

01:38

Strašidelné zaváhania! Opäť mal v tom prsty Čerešňák! Húska našťastie nedopustil hotovú katastrofu a zmaril pokus Calvina Thürkaufa!

00:52

Švajčiarsko dalo gól! Čerešňák vyprodukoval veľkú chybu, keď mu puk ušiel na obrannej modrej čiare. DENIS MALGIN to tvrdo napálil a Húska nezakročil. Asistencia: Pius Suter.

00:27

Tomáš Tatar bol faulovaný a vďaka tomu hráme hneď v úvode presilovku. Prihrávku Petra Čerešňáka nedostal na bránku. Kukan ju zablokoval.

00:20

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Christoph Bertschy – 2 min., podrazenie.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Švajčiarsko: Genoni (Berra) – Kukan, Siegenthaler, Fora (A), Moser, Glauser, Geisser, Egli, Marti – Kurashev, Hischier ©, Meier – Simion, Malgin, Suter – Ambühl (A), Corvi, Herzog – Thürkauf, Bertschy, Scherwey.
Trenér: Patrick Fischer.

Slovensko: Húska (Tomek) – Čerešňák (A), Fehérváry, Nemec, Ivan, Grman, Rosandić, Jánošík – Tatar ©, Krištof (A), Pospíšil – Regenda, Minárik, Slafkovský – Lantoši, Roman, Liška – Sýkora, Tamáši, Takáč – Lunter.
Trenér: Craig Ramsay.

Vážení hokejoví fanúšikovia, Vítam vás pri sledovaní štvrtého zápasu na MS 2022 medzi Švajčiarskom a Slovenskom.

Švajčiarsko
je našim veľkým strašiakom, pretože sme ho neporazili dlhých desať rokov. Naposledy zhodou okolností v Helsinkách po víťaznom zásahu Tomáša Tatara. Helvéti svoje tri zápasy zvládli a s deviatimi bodmi okupujú druhú pozíciu za vedúcou Kanadou. Švajčiari znova prišli v kvalitnej zostave a svoju silu zvýrazňujú hlavne v presilových hrách.

Slovensko má zatiaľ tri body, ktoré získalo hneď v prvom dueli s Francúzmi. Mužstvo trénera Ramsayho sa potrebuje dostať na víťaznú nôtu, aby sa priblížilo postupovým miestam do play-off šampionátu. Brankár Adam Húska bude čeliť švajčiarskemu náporu, pretože sa prezentoval mimoriadnym výkonom s Kanadou. Náš tím ohlásil drobné zdravotné problémy, ale hráči chcú hrať.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:20.

Švajčiarsko

Švajčiarsko

 • Genoni (Berra)
 • Kukan
 • Siegenthaler
 • Fora (A)
 • Moser
 • Glauser
 • Geisser
 • Egli
 • Marti
 • Kurashev
 • Hischier (C)
 • Meier
 • Simion
 • Malgin
 • Suter
 • Ambühl (A)
 • Corvi
 • Herzog
 • Thürkauf
 • Bertschy
 • Scherwey
Slovensko

Slovensko

 • Húska (Tomek)
 • Čerešňák (A)
 • Fehérváry
 • Nemec
 • Ivan
 • Grman
 • Rosandić
 • Jánošík
 • Tatar (C)
 • Krištof (A)
 • Pospíšil
 • Regenda
 • Minárik
 • Slafkovský
 • Lantoši
 • Roman
 • Liška
 • Sýkora
 • Tamáši
 • Takáč
 • Lunter