Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky
Majstrovstvá sveta - Skupina A

18.05.2022 o 19:20

Švajčiarsko
5 : 3
(1:1, 2:1, 2:1)
Slovensko
Naposledy zmenené pred 10 mesiacmi
obnoviť
Filter

Prehrávame aj tretí duel po sebe. Už začiatok naznačil, že to je zlé, ale darilo sa nám doťahovať náskok Helvétov. Zarezala nás ale nevyužitá dlhočizná presilovka a zákonite sme inkasovali rozhodujúci gól do prázdnej bránky. Po dni voľna nastúpime proti Kazachstanu. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.

Koniec zápasu.

59:59

Adam Sýkora si nedal skákať po hlave a rozpútal šarvátku po krosčeku na neho! Ihneď si ho zastával Adam Jánošík! Calvin Thürkauf sa s ním chytal za pasy, ale nebola z toho pästná výmena!

59:36

Švajčiarsko dalo gól! Premrhali sme veľkú šancu a zaslúžene pykáme. Švajčiarsku štvrtú výhru na turnaji poistil FABRICE HERZOG. Asistencie: Denis Malgin a Pius Suter.

59:20

Slovensko hrá power-play!

59:13

Švajčiarsko hrá s piatimi hráčmi.

58:29

Vylúčenie v tíme Slovensko:
Adam Sýkora – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka.

58:29

Traja naši hokejisti hľadali puk v húštine tiel pred brankárom Leonardom Genonim! Hra musela byť prerušená! Už tam bolo veľmi husto!

58:00

Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

57:39

Tatar netrafil odkrytú časť švajčiarskej bránky po výbornom prehľade a prihrávke Nemca!

57:15

Slovensko hrá power-play!

Reklamná prestávka.

57:15

Tristan Scherwey si teraz vyslúžil aplauz spoluhráčov! Bez rozmýšľania si ľahol do tvrdej delovky Petra Čerešňáka a výrazne pomohol Genonimu!

56:18

Samuel Takáč sa pokúšal o dosiahnutie druhého gólu v stretnutí. Puk vypadol z náručia Genoniho. Zároveň nám chýbal niekto na dorážku.

56:13

Švajčiarsko hrá so štyrmi hráčmi.

55:36

Michal Krištof zachránil útočné pásmo. Ľavý kruh patril Šimonovi Nemcovi, ale veľká škoda, keďže jeho strela vyletela von.

54:13

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Jonas Siegenthaler – 2 min., hrubosť.

54:13

Tomáš Tatar napálil pokus znova do lapačky Genoniho! Po zákroku vyskočil Jonas Siegenthaler na Juraja Slafkovského a pôjde na trestnú lavicu! Dostávame neuveriteľnú príležitosť! Využime to!

53:33

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Michael Fora – 5 min. + DKZ, faul kolenom.

53:33

Rozhodnuté! Fora odchádza pod sprchy! Máme veľkú šancu zvrátiť stav!

53:33

Michael Fora škaredo fauloval kolenom Adama Lišku! Arbitri si teraz idú prezrieť opakovaný záznam! Pravdepodobne dostane Švajčiar 5+DKZ! Čakáme na verdikt!

53:07

Odraz puku hral so švajčiarskymi hokejistami. Tých ale viac nepriblížil k víťazstvu svojím pokusom Kurašev.

50:58

Helvéti prekonali aktivitu Jakuba Minárika, snažiaceho sa odohrať puk do stredného pásma.

Reklamná prestávka.

50:08

Tomášovi Tatarovi sa opäť otočilo šťastie chrbtom! Nebol ďaleko od vyrovnania na 4:4!

50:00

Štartuje posledná desaťminútovka duelu. Švajčiarsko – Slovensko 4:3. Hráme ale v útočnej tretine.

49:07

Slovensko dalo gól! Vydupeme si drámu? Už si nesmieme dovoliť nechať odskočiť favorita po druhý raz na rozdiel dvoch gólov. SAMUEL TAKÁČ iba nastrelil pred bránku a Genoniho prekonali korčule Geissera. Asistencie: Adam Sýkora a Mário Grman.

48:35

Peter Čerešňák sa pokúsil v rýchlosti vyzvať k zákroku Genoniho, ktorého sme doposiaľ veľmi nepreverili. Gólman Helvétov upratal jeho puk do priestorov za bránku.

47:43

Švajčiarsko produkuje nátlakový hokej a je všade o krok vpred. Podstatnú časť tretej tretiny nám vôbec nedávajú puk na hokejky. Tento fakt vôbec neteší.

Reklamná prestávka.

46:42

Listinu strelcov mohol doplniť švajčiarsky obranca Janis Moser. Na jeho tvrdú strelu príklepom reagoval Húska vyrazením na ochrannú sieť.

45:44

Švajčiarsko dalo gól! Tomáš Tatar opakovane ťažko znášal tú tyčku, ktorú nastrelil v presilovej hre. Teraz je nahnevaný dvojnásobne, pretože jeho kolega z New Jersey a tiež kapitán NICO HISCHIER si vošiel do pásma a po ľade prekonáva Húsku. Asistencia: Christian Marti.

45:12

Švajčiarsko hrá s piatimi hráčmi.

43:36

Fehérváry výborne nabil Tatarovi do pravého kruhu! Zazvonila žŕdka Genoniho svätyne!

43:12

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Philipp Kurashev – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

41:33

Enzo Corvi prenikol do útočného pásma a záverečné slovo vyriekol Andres Ambühl. Brankár Húska okamžite úraduje lapačkou a dáva Helvétom vhadzovanie v ľavom kruhu.

40:30

Švajčiarsko hrá s piatimi hráčmi.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Tretia tretina sa začne o 21:14.

Druhá tretina okrem bitky mala asi všetko. Góly, množstvo vylúčení i zranenie čiarového rozhodcu. Neteší nás však pohľad na výsledok, ktorý musíme doťahovať. Tretie dejstvo začneme ešte v krátkej výhode o jedného muža.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:05

Švajčiarsko hrá so štyrmi hráčmi.

39:00

Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:30

Slovensko oddychový čas!

38:30

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Christoph Bertschy – 2 min., sekanie.

37:48

Slovensko hrá s piatimi hráčmi.

37:05

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Philipp Kurashev – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

36:28

Miloš Roman natiahol niekoľko dôležitých sekúnd v náš prospech. Najlepšie by bolo, keby sa nám takisto podarilo udrieť v oslabení, ale sme ďaleko od brankára Genoniho.

Reklamná prestávka.

35:48

Vylúčenie v tíme Slovensko:
Juraj Slafkovský – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

35:36

Slovensko hrá s piatimi hráčmi.

35:12

Druhá gólová radosť Tima Meiera sa nekonala. Húska aj napriek sťaženému výhľadu chytá strelecký pokus do lapačky.

34:32

Švajčiarsko hrá s piatimi hráčmi.

33:38

Slovensko hrá so štyrmi hráčmi.

33:36

Vylúčenie v tíme Slovensko:
Mário Grman – 2 min., podrazenie.

32:59

Švajčiarsko dalo gól! TIMO MEIER presne ako naskakoval spoza dvierok trestnej lavice dostal skvelú nahrávku do jazdy a nekompromisne zavesil. Asistencia: Pius Suter.

32:52

Švajčiarsko hrá so štyrmi hráčmi.

32:32

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Janis Moser – 2 min., hákovanie.

32:12

Tomáš Tatar v súboji proti svojmu klubovému spoluhráčovi Hischierovi sa prebíjal do gólovej šance!

31:38

Vylúčenie v tíme Slovensko:
Róbert Lantoši – 2 min., podrazenie.

Reklamná prestávka.

30:52

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Timo Meier – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

29:43

Švajčiarsko hrá s piatimi hráčmi.

29:18

Sme aktívni pri našej presilovke. Nedovoľujeme opakovať scenár z úvodnej minúty stretnutia. Švajčiari nás ale držia pri mantineli, odkiaľ nie je možné skórovať.

28:11

Kombinačná akcia Fehérváryho s Tatarom bola len polovičná. Nášmu kapitánovi ušiel puk viac do strany a už ho nestihol poslať na Genoniho.

27:43

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Jonas Siegenthaler – 2 min., podrazenie.

27:25

Adam Húska vyťahuje zákrok lapačkou proti koncovke talentovaného Meiera.

Reklamná prestávka.

26:18

Helvétov po tretíkrát neposlal do vedenia veterán a najstarší hráč turnaja Andres Ambühl. Výhodou Húsku je, že má veľké telo, kam ho trafil puk z hokejky švajčiarskeho bor­ca.

25:32

Slovensko dalo gól! Konečne prelomil smolu JURAJ SLAFKOVSKÝ. Patrične to dal najavo, keď sa pozrel smerom hore. Kvalitnú robotu odviedol Tomáš Tatar a Genoni loví spoza chrbta druhý puk. Skvelé! Asistencie: Michal Krištof a Tomáš Tatar.

24:49

Zrážka Samuela Takáča s jedným z čiarových rozhodcov! Už prišli na ľad nosidlá, ktoré nakoniec nie je potrebné použiť! Takáč je v poriadku! Arbiter smeruje do útrob arény!

23:56

Švajčiarsko dalo gól! Nemal šancu chytiť puk Adam Húska. CHRISTIAN MARTI presne vypálil od modrej čiary a od jedného z našich hráčov to zapadlo do siete. Asistencie: Dominik Egli a Tristan Scherwey.

22:25

Kristián Pospíšil napriek obrovskej snahe a chuti hrať už nefiguruje v zostave! Preto aj tá zmena, keď sa presťahoval Slafkovský na jeho miesto!

22:11

Liška nastreľoval puk po mantineli, ktorý prešiel po jeho obvode na ľavú stranu, kde už čakal Lantoši. Genoniho sme však nezamestnali.

21:46

Rozhodcovia nechali plynúť hru, čo chcel náš súper využiť, pretože už sa usádzal v útočnej tretine. Na opačnej strane ale ležal na ľade Jakub Minárik, pri ktorom je už lekár. Hra je prerušená.

20:21

Tomáš Tatar sa pretlačil cez švajčiarskeho obrancu a predkladal ho vľavo na Slafkovského, ktorého zaradili do prvej formácie namiesto Pospíšila. Hrdina Pekingu nezakončoval.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Druhá tretina sa začne o 20:12.

Katastroficky sa začal štvrtý šampionátový duel. Pri presilovke sme inkasovali, tvorili chyby, no nakoniec sme vyrovnali. Za stavu 1:1 odchádzajú aktéri do kabín.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:44

Adam Húska sa musel zmocniť puku, aby sa súvislý tlak Helvétov zastavil.

19:22

Švajčiarsky pobyt v útočnom pásme je už veľmi dlhý. Nedarí sa nám ho prerušiť. Fehérváry nevyhodil po mantineli do bezpečia.

19:00

Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:03

Nico Hischier s výborným sledovaním hry, čím je známy zo zámoria. Christian Marti si nakorčuľoval do fantastickej palebnej pozície. Húska úspešný v tomto súboji.

17:04

Rýchla akcia v podaní Slovenska. Roman potiahol puk na os ľadovej plochy a zľava sa ideálne vynoril Mário Grman. Pokus ale nasmeroval vysoko.

16:26

Tristan Scherwey sa presadil pomocou vlastnej dravosti. Prvou delovkou vyprášil Húskove betóny. Nemec mu nezahatal cestu, a tak to ešte skúšal z dorážky, no chvalabohu neskóroval.

15:28

Tatar ustúpil Pospíšilovi, aby nevznikol ofsajd. Puk sa však presťahoval do moci Švajčiarov.

Reklamná prestávka.

14:05

Philipp Kurashev nepohrdol prístupom našich obrancov a jednoducho sa preštrikoval do priamej strely na Adama Húsku. Náš gólman vyrazil do strany.

13:41

Švajčiarsko hrá s piatimi hráčmi.

12:23

Šimon Nemec trpezlivo cúval s dvojicou protihráčov. Spredu sa ešte vrátil Samuel Takáč. Húsku sme si nedali napokon ohroziť.

11:41

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Tobias Geisser – 2 min., hákovanie.

11:38

Zobudili sme sa, čo je pozitívna informácia. Juraj Slafkovský už by sa potreboval gólovo chytiť, pretože jeho presné zásahy nám veľmi chýbajú. Genoni mu túto túžbu ešte odsunul.

10:33

Slovensko dalo gól! Rýchlonohý Lantoši naplno využil svoje fantastické nohy, prehľad i pokrývanie puku. Zakončil, no Genoni zasiahol zadnou časťou tela, ale MILOŠ ROMAN sa nedal odbiť a vďaka vysokému dôrazu doráža puk za bránkovú čiaru. Asistencie: Róbert Lantoši a Adam Liška.

10:23

Fehérváry venoval pozornosť útočiacemu Švajčiarovi a urobil tak dobrý výhľad Húsku na letiaci puk od modrej čiary, ktorý sa stal jeho úlovkom.

Reklamná prestávka.

10:14

Adam Húska si pokrýval bližšiu žŕdku, kde sa mu snažil prepasírovať puk švajčiarsky útočník Timo Meier. Hra je prerušená.

09:57

Mário Grman vyslal skrytý strelecký pokus spoza nôh cúvajúceho Glausera. Leonardo Genoni s ťažkým, ale úspešným zásahom.

09:28

Lepšiu orientáciu do našej hry prišiel vložiť v útočnom pásme Slafkovský. Vyzretý protivník sa však zosúladil a smeruje pred brankára Húsku.

08:29

Slovensko hrá s piatimi hráčmi.

07:53

Prihrávka rukou.

07:33

Zatiaľ presilovkovému tlaku Helvétov odolávame. Veríme, že do uplynutia dvojminútového trestu Mária Grmana.

07:03

Nie nadarmo sa dookola spomína švajčiarska sila v presilových hrách. Výmena pukov i vzájomná alternácia sú na vysokej úrovni a brániaci hráči majú veľký problém.

06:29

Vylúčenie v tíme Slovensko:
Mário Grman – 2 min., nedovolené bránenie.

Reklamná prestávka.

06:13

Grman vyhadzoval puk do strednej zóny. Tam si ho spracovali súperi.

04:45

Dvojica Švajčiarov operovala v okolí Húskovej bránky. Thürkaufa v poslednej chvíli odstavil Regenda, ktorý to už mal pripravené na zakončenie.

04:10

Sme veľmi otrasení úvodnými minútami. Sme ustráchaní, v našej hre sú zreteľné nepresností a súpera vraciame do tretiny kvôli zakázanému uvoľneniu.

03:46

Helvéti nás dostali pod tlak. Húska takmer dostal druhý gól pomedzi betóny. Naozaj to bolo veľmi tesné. Následne si však posilnil sebavedomie, keď stiahol na seba delovku Glausera.

02:20

Švajčiarsko hrá s piatimi hráčmi.

01:58

Túto početnú výhodu si rozhodne nestrčíme za klobúk. Bola mimoriadne otrasná, hoci sme chceli mať pekný začiatok.

01:38

Strašidelné zaváhania! Opäť mal v tom prsty Čerešňák! Húska našťastie nedopustil hotovú katastrofu a zmaril pokus Calvina Thürkaufa!

00:52

Švajčiarsko dalo gól! Čerešňák vyprodukoval veľkú chybu, keď mu puk ušiel na obrannej modrej čiare. DENIS MALGIN to tvrdo napálil a Húska nezakročil. Asistencia: Pius Suter.

00:27

Tomáš Tatar bol faulovaný a vďaka tomu hráme hneď v úvode presilovku. Prihrávku Petra Čerešňáka nedostal na bránku. Kukan ju zablokoval.

00:20

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Christoph Bertschy – 2 min., podrazenie.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Švajčiarsko: Genoni (Berra) – Kukan, Siegenthaler, Fora (A), Moser, Glauser, Geisser, Egli, Marti – Kurashev, Hischier ©, Meier – Simion, Malgin, Suter – Ambühl (A), Corvi, Herzog – Thürkauf, Bertschy, Scherwey.
Trenér: Patrick Fischer.

Slovensko: Húska (Tomek) – Čerešňák (A), Fehérváry, Nemec, Ivan, Grman, Rosandić, Jánošík – Tatar ©, Krištof (A), Pospíšil – Regenda, Minárik, Slafkovský – Lantoši, Roman, Liška – Sýkora, Tamáši, Takáč – Lunter.
Trenér: Craig Ramsay.

Vážení hokejoví fanúšikovia, Vítam vás pri sledovaní štvrtého zápasu na MS 2022 medzi Švajčiarskom a Slovenskom.

Švajčiarsko
je našim veľkým strašiakom, pretože sme ho neporazili dlhých desať rokov. Naposledy zhodou okolností v Helsinkách po víťaznom zásahu Tomáša Tatara. Helvéti svoje tri zápasy zvládli a s deviatimi bodmi okupujú druhú pozíciu za vedúcou Kanadou. Švajčiari znova prišli v kvalitnej zostave a svoju silu zvýrazňujú hlavne v presilových hrách.

Slovensko má zatiaľ tri body, ktoré získalo hneď v prvom dueli s Francúzmi. Mužstvo trénera Ramsayho sa potrebuje dostať na víťaznú nôtu, aby sa priblížilo postupovým miestam do play-off šampionátu. Brankár Adam Húska bude čeliť švajčiarskemu náporu, pretože sa prezentoval mimoriadnym výkonom s Kanadou. Náš tím ohlásil drobné zdravotné problémy, ale hráči chcú hrať.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:20.

Švajčiarsko

Švajčiarsko

 • Genoni (Berra)
 • Kukan
 • Siegenthaler
 • Fora (A)
 • Moser
 • Glauser
 • Geisser
 • Egli
 • Marti
 • Kurashev
 • Hischier (C)
 • Meier
 • Simion
 • Malgin
 • Suter
 • Ambühl (A)
 • Corvi
 • Herzog
 • Thürkauf
 • Bertschy
 • Scherwey
Slovensko

Slovensko

 • Húska (Tomek)
 • Čerešňák (A)
 • Fehérváry
 • Nemec
 • Ivan
 • Grman
 • Rosandić
 • Jánošík
 • Tatar (C)
 • Krištof (A)
 • Pospíšil
 • Regenda
 • Minárik
 • Slafkovský
 • Lantoši
 • Roman
 • Liška
 • Sýkora
 • Tamáši
 • Takáč
 • Lunter