Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Slafkovský o megazmluve: Žijem sen v NHL. Naznačil, či príde na olympijskú kvalifikáciu

Slovenský útočník Juraj Slafkovský sa prvýkrát vyjadril o novom osemročnom kontrakte s Montrealom Canadiens v celkovej hodnote 60,8 milióna dolárov.

02.07.2024 19:23
428391293 770580751768927 1639203715126106545 n Foto:
Juraj Slafkovský má svoju budúcnosť v NHL vyriešenú.
debata (2)

Draftová jednotka z roku 2022 poskytla svoje prvé dojmy redaktorovi českého Sportu Patrikovi Czepiecovi, ktorý ich zverejnil na sociálnej sieti X.

„Dohodli sme sa veľmi rýchlo, sprevádzalo to veľa diskusií, ale vedel som, že ak sa tá šanca naskytne, podpíšem. Sústreďoval som sa na osem rokov, keby som chcel viac peňazí, mohol som ešte čakať,“ povedal Slafkovský.

Jeho zmluva v celkovej hodnote 60,8 milióna dolárov je druhou najlukratívnejšou, akú kedy slovenský hokejista v NHL získal. Vyššiu hodnotu mal len 12-ročný kontrakt Mariána Hossu s Chicagom Blackhawks podpísaný v lete 2009 (63,3 milióna).

13 Slafko Čítajte viac Desiatky miliónov pre Slafkovského! Slovenská hviezda a Montreal sa dohodli na megazmluve

Z pohľadu ročného priemeru je však Slafkovský najlepšie ohodnotený Slovák v histórii, keďže ročne si príde na 7,6 milióna dolárov. „Teraz sa chcem sústrediť na úspechy. Cítim, že sme na dobrej ceste a vytvárame v Montreale niečo mimoriadne,“ uviedol rodák z Košíc.

Podpis osemročnej zmluvy je jasným dôkazom toho, že Slafkovský chcem byť dlhodobou súčasťou Canadiens. „Nad peniazmi toľko nepremýšľam, ale užívam si to. Mám okolo seba múdrejších ľudí, takže mi s tým určite pomôžu.“

O finalizácii zhruba mesiac trvajúcich rokovaní sa dozvedel doma na Slovensku. „Nemohol som tomu uveriť, bol som v šoku. Nestíhal som oslavovať, mal som totiž nejaké zdravotné testy, ale mám okolo seba rodinu. Rodičia sú šťastní. Možno vymyslíme oslavu cez víkend,“ prezradil bronzový medailista z olympijských hier v Pekingu 2022.

Verí, že mu obrovská hodnota zmluvy zvýši sebavedomie. „Odohralo sa to rýchlo, ešte nedávno som bol v Česku alebo vo Fínsku, teraz žijem sen v NHL. Verím si ešte viac, keď vidím, že do mňa niekto tiež vkladá dôveru.“

SR Spišská Nová Ves šport hokej TEL 2. réway Čítajte viac Podstúpil zákrok? Réway sa fanúšikom prihovoril z ordinácie. Jeden zo zmyslov by sa mu mal výrazne zlepšiť

Veľkou otázkou pre mnoho slovenských fanúšikov je, či ho uvidia na olympijskej kvalifikácii, ktorá je na programe koncom augusta v Bratislave. „Keby to bolo na mne, reprezentoval by som. Lenže nie je,“ skonštatoval účastník troch seniorských majstrovstiev sve­ta.

Neobišiel ani tému prebiehajúcich majstrovstiev Európy vo futbale a nešťastného vypadnutia slovenskej reprezentácie s Anglickom (1:2 po predĺžení).

„Bolo to ťažké, chýbala minúta, už som oslavoval, že ideme ďalej. Ale Anglicko je dobré. To sme my Slováci, či je to hokej alebo futbal, urobíme si zápas ťažší, než je. V posledných piatich minútach sa vždy všetko zmení. Už na Euro nepozerám,“ dodal Slafkovský.

Slováci s najlukratívnejšími zmluvami v NHL Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
Rebríček top zmlúv Slovákov v histórii NHL je...
2 debata chyba
Viac na túto tému: #Montreal Canadiens #Juraj Slafkovský