Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Urobme československý tím, navrhuje Pastrňák pred ďalším veľkým turnajom. Padli tri slovenské mená

Hviezdny útočník David Pastrňák sa síce k českému tímu pripojil až neskôr, no stihol zohrať významnú úlohu pri zisku zlata na domácom svetovom šampionáte.

30.05.2024 20:33 , aktualizované: 20:44
David Pastrňák Foto:
David Pastrňák počas osláv titulu majstra sveta v Prahe.
debata (27)

Aj keď sa v posledných dňoch venoval predovšetkým oslavám titulu, našiel si čas aj rozhovor. V podcaste Spittin’ Chiclets sa v spoločnosti bývalých hokejistov Ryana Whitneyho s Paula Bissonnettea rozhovoril o viacerých témach.

Najviac sa diskutovalo o nedávnom šampionáte v Česku, no česká opora Bostonu Bruins sa zastavila aj pri Turnaji štyroch krajín, ktorý sa bude konať budúci rok.

Malo by sa jednať o akýsi predkrm pred najbližšou olympiádou a následným Svetovým pohárom. Na turnaji by sa mali objaviť Kanada, USA, Fínsko a Švédsko. Nový majster sveta paradoxne chýba.

Roman Červenka Čítajte viac Ošiaľ u susedov! Česi sú po 14 rokoch majstri sveta. Hrdinom hviezdny Pastrňák, pozrite si radosť šampiónov

„Je to ťažké, obzvlášť po takom turnaji, na ktorom napríklad Fíni nemali veľmi dobrý tím, šampionát im veľmi nevyšiel,“ povzdychol si Pastrňák.

Na otázku, či by si vedel predstaviť spojenie napríklad s inými európskymi štátmi, keďže Česi pozvánku nedostali, odpovedal zaujímavo.

"Podľa mňa by bolo zaujímavé urobiť československé mužstvo ako v minulosti. Dali by sme dohromady dobrý tím.

Kedysi sme boli jedna krajina, teraz sme susedia. Navzájom si fandíme, dorozumieme sa navzájom aj rečou."

Kevin Fiala Čítajte viac Strašne to bolí. Najužitočnejší hráč MS v Česku prerušil rozhovor, pred fanúšikmi sa rozplakal

Tím okolo jeho, Hertla, či Nečasa by doplnili napríklad Slafkovský, Nemec či Černák. „To by sa mi páčilo viac ako Tím Európy, ktorý bol na poslednom Svetovom pohári,“ zamyslel sa Pastrňák.

Posledná akcia formátu Svetového pohára sa konala v roku 2016. Dejiskom bolo kanadské mesto Toronto a hralo sa na ňom podľa pravidiel NHL.

Za účasti vtedajšej svetovej hokejovej špičky sa na turnaji objavili tímy Kanady, USA, Výber hokejistov Severnej Ameriky do 23 rokov, Ruska, Švédska, Fínska, Česka a Výber Európy.

Triumf na treťom ročníku prestížneho podujatia si pripísala Kanada, ktorá v dvoch zápasoch zdolala európsky výber.

Česko-slovenský tím na Svetovom pohári 2025 Fotogaléria - 23 fotiek Všetky fotky
NHL vo februári 2025 zorganizuje miniverziu...
27 debata chyba
Viac na túto tému: #hokej #Československo #David Pastrňák #Šimon Nemec #Juraj Slafkovský #Turnaj štyroch krajín 2025