Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Strašne to bolí. Najužitočnejší hráč MS v Česku prerušil rozhovor, pred fanúšikmi sa rozplakal

Zlato im nie je súdené. Švajčiari z MS v Prahe, rovnako ako v rokoch 1935, 2013 a 2018, odišli znova strieborní. Zatiaľ čo Česi oslavovali titul na Staromestskom námestí, zdolaní finalisti sa stretli s fanúšikmi v Klotene. Pred davom priaznivcom sa smútku neubránili.

29.05.2024 06:50
Kevin Fiala Foto:
Aj pár dní po finále niesol útočník Švajčiarov Kevin Fiala prehru v boji o zlato ťažko.
debata

Hokejisti Švajčiarska ešte nemali ani šancu sklamanie z finálovej prehry 0:2 s Českom poriadne vstrebať. Z dejiska šampionátu odleteli do Zürichu a odtiaľ išli pár kilometrov do Klotenu.

Krátke stretnutie sa uskutočnilo od druhej popoludní priamo v aréne miestneho hokejového klubu a dorazilo približne dvetisíc priaznivcov.

„Strieborná medaila stále nie je príjemná, ale toto prijatie nás teší. Potrebujeme čas. Pred MS by sme to brali, ale nakoniec vždy chcete zvíťaziť,“ povedal pre Blick útočník Sven Andrighetto, ktorý v nájazdoch rozhodol o semifinálovom víťazstve Švajčiarov nad Kanadou.

Juraj Slafkovský Čítajte viac Slafkovského čaká rozprávkový plat. Montreal má pre neho pripravené dve lukratívne ponuky

Rovnako ako jeho spoluhráči zostal v obleku. Žiadne dresy, udalosť sa zo strany hokejistov niesla vo formálnej rovine. Žiadna oslava striebra, netiekli litre piva ani šampanského.

„Je to nesmierna škoda,“ prehovoril útočník Winnipegu Jets Nino Niederreieter. „Je jasné, že prichádza veľké sklamanie,“ pripojil sa Christoph Bertschy, ktorý dal dva góly vo štvrťfinále a v zápase o zlato trafil tyčku.

„Táto medaila má zlú farbu… Porážka bolí o to viac, pretože som mal pocit, že sme boli bližšie než v predchádzajúcich dvoch finále,“ uviedol brankár Leonardo Genoni.

mišiak chicago Čítajte viac Na kempe s Bedardom. Ďalší Slovák so šancou na NHL, s Chicagom podpísal nováčikovský kontrakt

Napriek sklamaniu bolo na zdolaných finalistov badať aj hrdosť. A pár úsmevom z nich pri postupnom prichádzaní na pódium predsa len fanúšikovia dostali.

Keď následne organizátori pustili pripravené video s najlepšími momentami MS, pripomenuli Švajčiarom stále ešte čerstvé pocity. Najviac emócie zamávali s hlavnou hviezdou tímu Kevinom Fialom (na videu v čase 1:09).

„V nedeľu sme boli naozaj veľmi smutní. Keď to teraz vidím znovu, strašne to bolí,“ povedal Fiala a utrel si slzy z tváre. Vzápätí len ukázal dvihnutý palec do publika a rozhovor s moderátorkou náhle prerušil. Následne ho poklepaním po ramene utešoval kolega Nico Hischier.

Najužitočnejší hokejista svetového šampionátu sa v základnej skupine v nájazdoch postaral o víťazstvo nad Českom. Po premenení svojho pokusu si Fiala priložil provokatívne ruku k uchu. Vo finále ho však so spoluhráčmi vynuloval český brankár Lukáš Dostál.

Naše hodnotenie hokejistov na MS 2024 Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Slovenskí hokejisti obsadili na MS 2024 v Česku...
debata chyba
Viac na túto tému: #švajčiarska hokejová reprezentácia #Kevin Fiala #MS v hokeji 2024