Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Červenka utopený v pive, párty na streche autobusu. Majstri sveta oslavovali na zaplnenom "Staromáku"

Zaplnené Staroměstské náměstí po štrnástich rokoch a troch dňoch opäť privítalo českých hokejových majstrov sveta. Mužstvo Radima Rulíka vo finále v Prahe zdolalo Švajčiarsko 2:0 a je len deviate v histórii, ktoré získalo zlato na domácom šampionáte.

27.05.2024 21:39
Roman Červenka Foto:
Spoluhráči polievajú pivom českého kapitána Romana Červenku.
debata (5)

Oslavy začali hneď po úspešnom finále na ľade O2 Arény a v pondelok od 17.00 h pokračovali na námestí. Fanúšikovia privítali český tím viacerými pokrikmi: „Češi, Češi, Češi“, „Kdo neskáče, není Čech, hop, hop, hop“, či „Mistři, mistři, mistři.“

Hráči s trofejou vyšli na strechu autobusu a užívali si atmosféru. „Rozmýšľali sme, že rozbijeme okno, ale potom sme si povedali, že to nie je dobrý nápad. Nakoniec sme našli iný východ,“ povedal útočník Martin Nečas podľa českých médií.

Veľkých ovácií sa podľa očakávania dočkal hrdina z bránkoviska Lukáš Dostál a kľúčoví útočníci Nečas s Davidom Pastrňákom, strelcom zlatého gólu.

„Spievať neviem, ale chcel by som,“ vyhlásil hviezdny útočník Bostonu a fanúšikovia na jeho pokyn začali skandovať: „Tak sme majstri, no a čo“.

Kapitán Roman Červenka zakričal do mikrofónu: „Bez vás by sme tu nikdy neboli!“ Práve 38-ročnému útočníkovi sa zlatá medaila na krku hompáľala druhýkrát v kariére, keďže bol aj pri poslednom predchádzajúcom triumfe na MS 2010 v Kolíne nad Rýnom.

Fanúšikovia s hráčmi si vychutnali štátnu hymnu v podaní Vojtěcha Dyka. Hráči zapózovali s trofejou a na pódium pozvali rodinných príslušníkov.

Neskôr odniesli trofej medzi ľudí a rozdávali autogramy. Nechýbala pieseň We Are The Champions od skupiny Queen a ďalšie známe skladby ako Vysoký jalovec či gólový hit Hoja Hoj, ktoré v uplynulých týždňoch pravidelne zaznievali v O2 Aréne. Oslavy prebiehali aj na iných miestach v Prahe a v celej krajine.

Ohlasy na českú zlatú rozprávku na MS 2024 Fotogaléria - 18 fotiek Všetky fotky
Česi to doma dotiahli na vytúžené zlato....
5 debata chyba
Viac na túto tému: #Česko #hokej #oslavy #David Pastrňák #MS 2024