Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Vyžmýkaný Nemec sa na striedačke dusil. Zbytočné, až detinské, hovorí o situácii okolo seba a Slafkovského

Počas hokejových MS boli pohľady slovenských fanúšikov uprené hlavne na výkony Juraja Slafkovského, od ktorého sa očakávalo mnoho. Vo veľmi podobnej pozícii bol aj ďalší mladík zo zámoria Šimon Nemec.

27.05.2024 20:10
Juraj Slafkovský, Šimon Nemec Foto:
Slovenská hokejová budúcnosť: Zľava Filip Mešár, Juraj Slafkovský a Šimon Nemec.
debata (3)

Ten mal za sebou prelomovú sezónu. Začal v AHL, následne si získal stabilné miesto v zostave New Jersey Devils, potom prišla pozvánka na svetový šampionát.

Nemec priznal, že prežil fyzicky náročné obdobie. „Som vyžmýkaný. Celý rok som nebol chorý, no v niektorých momentoch som sa dusil na striedačke. Ale ešte dva zápasy by som zvládol,“ povedal pre denník Šport.

Craig Ramsay mladíkov z NHL patrične využil. Nemec a Slafkovský patrili k najmladším, no zároveň aj najvyťažovanejším členom slovenskej reprezentácie.

Juraj Slafkovský Čítajte viac Nechajte ho dýchať, odkazuje trio expertov. Nič neodflákol, klobúk dole, hodnotia Slafkovského

„Juraj mal osem asistencií, čo je lepšie, ako keby dal päť gólov a na jednu prihral. Ten tlak je niekedy zbytočný, až detinský. Myslím si, že sme to zvládli,“ zhodnotil ich vystúpenie na turnaji Nemec.

Nielen Slafkovský bol často pasovaný do úlohy lídra a ťahúňa, podobné očakávania mali fanúšikovia aj u Nemca.

Ten sa netají tým, že chce, rovnako ako draftová jednotka z roku 2022 Slafkovský, vždy patriť medzi lídrov tímu.

Juraj Slafkovský, Šimon Nemec Čítajte viac Sarkazmus či trápny pokus Čecha o vtip? Bývalý slovanista zosmiešnil slovenské hviezdy Slafkovského a Nemca

"Určite, podľa mňa sme to aj ukázali. No v našom veku (Slafkovský aj Nemec majú 20 rokov) je ťažké byť lídrom každý zápas. Ešte potrebujeme odohrať strašne veľa v reprezentácii alebo profilige.

Myslím si, že keď nás mužstvo potrebovalo, boli sme tam. Nie je to také, ako možno niektorí očakávajú, ale máme 20 rokov a všetko pred sebou," dodal obranca diablov z New Jersey.

Úspešnosť najmladších Slovákov na MS v hokeji Fotogaléria - 29 fotiek Všetky fotky
Skúmali sme produktivitu najmladších útočníkov...
3 debata chyba
Viac na túto tému: #hokej #kritika #Šimon Nemec #Juraj Slafkovský #MS 2024