Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Také čísla po vojne a krízach nečakali ani vo sne. Český šampionát prepísal históriu návštevnosti MS

Majstrovstvá sveta v Česku vytvorili nový divácky rekord. Hokejový šampionát v Prahe a Ostrave si naživo pozrelo presne 797.727 divákov, čo je o 56-tisíc viac než v roku 2015, keď sa turnaj uskutočnil takisto v Česku.

27.05.2024 11:41
Ostravar Aréna Foto:
Zaplnená Ostravar Aréna počas zápasu Slovenska so Švédskom.
debata (1)

MS z roku 2019, ktoré sa konali v Bratislave a Košiciach, klesli v historickom poradí na 10. miesto.

Organizátorov MS 2024 príjemne prekvapila predovšetkým vysoká návštevnosť zápasov, v ktorých nehrali tímy Česka, Slovenska či Poľska, ktorých fanúšikovia zapĺňali haly v Prahe a Ostrave vo vysokých počtoch.

"Celá príprava MS trvala niekoľko rokov. Keď Rusko napadlo Ukrajinu a celá Európa čelila energetickej kríze a inflácii, tak sme ani netušili, ako to bude o dva roky vyzerať u nás.

Nevedeli sme, či si ľudia budú kupovať denné vstupenky a ani v najoptimistic­kejších predstavách sme nečakali, že by sme sa mohli dostať na také čísla.

MS2024, Slovensko Čítajte viac Slováci už poznajú súperov aj mesto, kde počas MS 2025 budú hrať. V ich skupine príde k dôležitej výmene veľmocí

Veľmi ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí prišli na MS. Atmosféra aj na zápasoch Rakúska s Nórskom alebo Dánska s Fínskom bola neuveriteľná, všetci sme z nej boli unesení," uviedol predseda organizačného výboru MS Petr Bříza na tlačovej konferencii počas záverečného dňa MS.

Významnejším dielom „prispela“ k rekordnej návštevnosti pražská O2 aréna a to nielen vďaka výrazne vyššej kapacite (vyše 17-tísíc), ale aj tým, že sa v nej konalo viac zápasov než v 9-tisícovej ostravskej aréne.

Tá bola dejiskom „slovenskej“ B-skupiny a dvoch štvrťfinálových zápasov, ďalšie stretnutia sa už odohrali v Prahe. Organizátori si pochvaľovali atmosféru v oboch dejiskách.

Ohlasy na českú zlatú rozprávku na MS 2024 Fotogaléria - 18 fotiek Všetky fotky
Česi to doma dotiahli na vytúžené zlato....

"Veľmi nám fungoval koncept dvoch rovnakých arén. Boli v nich rovnaké svetlá, rovnaká šou a jednotný kabát MS je zaujímavý aj pre televízie.

Podarila sa nám produkcia zápasov, ktorá bola domyslená do detailov. Napokon fanúšikovia chodili aj na menej atraktívne zápasy.

Chceli sme, aby sa ľudia zabávali a aby sa v halách cítili príjemne a bezpečne," poznamenal Bříza. Po organizačne zvládnutom šampionáte sa vyrojili otázky o návrate MS do Česka.

slovensko, ms 2024 Čítajte viac Majstrovstvá sveta na Slovensku? Šatan a spol. sa pýtali na konkrétny dátum. Najväčší problém by mohli pomôcť vyriešiť Česi

Počas šampionátu sa rozhodlo o usporiadateľovi MS 2028, ktoré budú vo Francúzsku, no ďalšie roky sú „voľné“. Dovtedy sa turnaj uskutoční vo Švédsku a v Dánsku (2025), Švajčiarsku (2026) a v Nemecku (2027).

"Existuje určitý 9 až 10-ročný cyklus, no vypadli z neho Rusko a Bielorusko. Niektoré krajiny nie sú natoľko finančne silné, aby pripravili MS.

V roku 2029 sa asi môžu prihlásiť Slováci a uvažujú o tom Briti. Problematické sú roky, v ktorých sa koná olympiáda.

Silné krajiny vtedy nechcú MS. V prípade Česka sa môžeme reálne rozprávať o rokoch 2031, 2032, prípadne 2033," skonštatoval Bříza.

Naše hodnotenie hokejistov na MS 2024 Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Slovenskí hokejisti obsadili na MS 2024 v Česku...
1 debata chyba
Viac na túto tému: #hokej #diváci #návštevnosť #divácky rekord #MS 2024