Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Majstrovstvá sveta na Slovensku? Šatan a spol. sa pýtali na konkrétny dátum. Najväčší problém by mohli pomôcť vyriešiť Česi

Slovensko doteraz organizovali hokejové majstrovstvá sveta v rokoch 2011 a 2019. pribudne tretí domáci šampionát v roku 2029? O tejto možnosti hovorili predstavitelia medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF).

27.05.2024 10:03
slovensko, ms 2024 Foto:
Slovenskí hokejisti po štvrťfinálovej prehre s Kanadou.
debata (2)

Šéf svetového hokeja Luc Tardif na tlačovej konferencii uviedol, že zástupcovia Slovenského zväzu ľadového hokeja sa už o termín v roku 2029 zaujímali.

„Vedie sa o tom diskusia. Pýtali sa nás, či je tam nejaký iný kandidát,“ uviedol Tardif. Zatiaľ čo v roku 2028 bude majstrovstvá sveta hostiť Francúzsko, MS 2029 zatiaľ nemajú ohláseného žiadneho kandidáta na usporiadanie.

„Musíme dať možnosť každému. V Bratislave a Košiciach išlo o dobrý šampionát. Ide o to, či dokážu zabezpečiť všetky zásadné veci. Ale hovoríme až o roku 2029,“ dodal šéf IIHF.

Roman Červenka Čítajte viac Ošiaľ u susedov! Česi sú po 14 rokoch majstri sveta. Hrdinom hviezdny Pastrňák, pozrite si radosť šampiónov

Pravidlá z roku 2019 uvádzajú, že hlavná hala by mala mať kapacitu minimálne 10 000 divákov a druhá 6 000. Odporúčané kapacity sú 12 000 pre hlavnú a 8 000 pre druhú halu.

Práve menšie štadióny môžu byť komplikáciou aj podľa viceprezidenta IIHF a šéfa organizačného výboru českých MS 2024 Petra Břízu.

„Môže to byť problém. Bratislava má výbornú arénu, ale neviem, ako sú na tom momentálne v Košiciach. To by pre organizátorov predstavovalo veľkú výzvu. Nároky na arény a infraštruktúru sú každým rokom vyššie,“ uviedol pre Šport.sk.

MS2024, Slovensko Čítajte viac Slováci už poznajú súperov aj mesto, kde počas MS 2025 budú hrať. V ich skupine príde k dôležitej výmene veľmocí

„30 alebo 40 rokov staré haly tieto nároky už úplne nespĺňajú. Slovensko je skvelá hokejová krajina, pristala by jej nová aréna. Hodila by sa väčšia hala s kapacitou 10 000 divákov.“

Ďalšou možnosťou, ktorú ani Bříza nevidí nereálne, je spoločný šampionát Česka a Slovenska, napríklad spojenie Bratislavy a Brna.

Ide aj o pohľad Česka, u nás je to raz za deväť rokov. Sú tam aj ďalší, ktorí by radi mali šampionát u nich doma.

Slovensko hokej Čítajte viac NÁZOR: Slováci hrali na šampionáte svetový hokej iba 30 minút. Proti Kanade začali v plážových žabkách, no play off sa hrá inak

Neviem, či nie je lepším riešením to mať iba na území jednej krajiny, je to unikátnejšia udalosť a hokejovo to poblázni celú jednu krajinu.

Ale prečo nie, raz to aj tak musí prísť. Už to tak organizovali Fíni so Švédmi, spojené MS budú aj vo Švédsku a Dánsku.

Je to na stole a bude o tom prebiehať diskusia. Brno a Bratislava sú od seba vzdialené kúsok," naznačil Bříza.

Ohlasy na českú zlatú rozprávku na MS 2024 Fotogaléria - 18 fotiek Všetky fotky
Česi to doma dotiahli na vytúžené zlato....
2 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #majstrovstvá sveta #hokej #IIHF #usporiadanie MS #ms 2029