Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Slováci už poznajú súperov aj mesto, kde počas MS 2025 budú hrať. V ich skupine príde k dôležitej výmene veľmocí

Majstrovstvá sveta v hokeji sa skončili triumfom domácich Čechov. Známe je aj nové poradie krajín v rebríčku Medzinárodnej hokejovej federácie, podľa ktorého sa vytvára zloženie skupín.

27.05.2024 07:53 , aktualizované: 08:29
MS2024, Slovensko Foto:
Slovenskí hokejisti si na budúcoročných MS zopakujú viaceré súboje zo skupiny.
debata (14)

Ako budú vyzerať skupiny na budúcoročných majstrovstvách? Rebríček sa vytvára pomocou jednoduchého kľúča na základe umiestnení tímov na posledných piatich turnajoch.

Čím dávnejšie sa šampionát hral, tým menšiu hodnotu majú body, ktoré na ňom mužstvá získali. Na jeho základe tak možno vyskladať zloženie skupín.

Slovensko si udržalo svoju pozíciu, v rebríčku sa stále nachádza na ôsmom mieste. Na MS 2025 bude v skupine A, ktorej zápasy sa odohrajú vo švédskom Štokholme. B-skupinu bude hostiť mesto Herning v Dánsku.

Roman Červenka Čítajte viac Ošiaľ u susedov! Česi sú po 14 rokoch majstri sveta. Hrdinom hviezdny Pastrňák, pozrite si radosť šampiónov

Čo sa súperov týka, Slováci si zmerajú sily s Kanadou, Švédskom, Švajčiarskom, Lotyšskom, Rakúskom, Francúzskom a Slovinskom.

B-skupinu tvoria tímy Fínska, Česka, USA, Nemecka, Dánska, Nórska, Kazachstanu a nováčika z Maďarska.

Pôvodne sa obe usporiadateľské krajiny, teda Švédsko a Dánsko, ocitli v tej istej skupine. IIHF tým pádom bude musieť pristúpiť k dôležitej výmene.

Slovensko hokej Čítajte viac NÁZOR: Slováci hrali na šampionáte svetový hokej iba 30 minút. Proti Kanade začali v plážových žabkách, no play off sa hrá inak

Tímy si môžu vymeniť pozíciu iba s krajinami, ktoré sú ich tabuľkoví susedia v rankingu IIHF.

S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o skupinovú rošádu tímov Švédska a USA. Do úvahy prichádza aj výmena Dánska a Lotyšska, ale to je menej pravdepodobnejšia možnosť. IIHF by všetko mala potvrdiť začiatkom týždňa.

MS 2025 sa uskutočnia tradične v máji, hrať sa bude od 9.5. do 25 5. 2025. Dejiskami budú spomínaný Štokholm vo Švédsku (Avicii aréna s kapacitou 13 850 miest) a dánsky Herning (štadión Jyske Bank Boxen, kapacita 11 000 miest).

Predbežné zloženie skupiny A (Štokholm): Kanada, Švédsko, Švajčiarsko, Slovensko, Lotyšsko, Rakúsko, Francúzsko, Slovinsko

Predbežné zloženie skupiny B (Herning): Fínsko, Česko, USA, Nemecko, Dánsko, Nórsko, Kazachstan, Maďarsko

Rebríček IIHF po MS 2024:
1. Kanada, 2. Fínsko, 3. Česko, 4. Švajčiarsko, 5. USA, 6. Švédsko, 7. Nemecko, 8. SLOVENSKO, 9. Lotyšsko, 10. Dánsko, 11. Nórsko, 12. Rakúsko, 13. Francúzsko, 14. Kazachstan, … 17. Maďarsko 18. Slovinsko

Ohlasy na českú zlatú rozprávku na MS 2024 Fotogaléria - 18 fotiek Všetky fotky
Česi to doma dotiahli na vytúžené zlato....
14 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #hokej #Dánsko #Švédsko #skupina #MS 2025