Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Stav núdze pred finále MS: Česi povolali hokejistu, ktorý bol týždeň mimo tímu

Českí hokejisti museli pred finálovým zápasom riešiť akútne personálne problémy v obrane.

26.05.2024 14:26
Jan Ščotka Foto:
28-ročný obranca Komety Brno Jan Ščotka bol dopísaný na českú zápasovú súpisku v posledný deň majstrovstiev sveta.
debata

Trest za nebezpečnú hru lakťom dostal obranca Jan Rutta, ďalší z bekov Jakub Krejčík má zlomený nos a nad jeho štartom visel otáznik.

Realizačný tím českej reprezentácie tak nechcel riskovať, že by musel proti Švajčiarsku nastúpiť len s piatimi obrancami. Preto chorého útočníka Jakuba Fleka na súpiske nahradil Ján Ščotka. Ten tak prežije premiéru na domácom šampionáte priamo vo finále.

Slovensko hokej Čítajte viac NÁZOR: Slováci hrali na šampionáte svetový hokej iba 30 minút. Proti Kanade začali v plážových žabkách, no play off sa hrá inak

„Vzhľadom k tomu, že Jakub Flek kvôli ochoreniu nemôže pokračovať v turnaji, bol v priebehu dopoludnia začatý proces jeho nahradenia na českej zápasovej súpiske iným hráčom,“ vysvetľoval na sociálnej sieťach českej federácie manažér národného tímu Milan Hnilička.

A žiadosť českej reprezentácii dostala zelenú. „Lekárske komisia MS všetko potvrdila v zrýchlenom režime a vďaka tomu sme na českú súpisku mohli dostať obrancu Jana Ščotku, ktorý tak môže nastúpiť do finále proti Švajčiarsku,“ uviedol Hnilička.

Štart útočníka Fleka vo večernom zápase reálny nebol, zatiaľ čo Krejčík by mohol nastúpiť aj so zlomeným nosom. Tréner Česka Radim Rulík celý turnaj točil sedem obrancov, a tak je zrejmé, že rovnaký počet chce mať k dispozícii aj vo finále.

876451813 Čítajte viac Česku pomohli rozhodcovia, píšu naštvaní Švédi. Zrušte im tú párty, vyzývajú Švajčiari

Na druhej strane sa nedá veľmi očakávať, že by dopísaný Ščotka v prípade Krejčíkovho štartu dostal v zápase o zlato veľkú porciu minút na ľade.

28-ročný Ščotka, obranca Komety Brno, do minulého týždňa a príchodu posíl z Bostonu trénoval s mužstvo – na súpisku dopísaný nebol a do zápasov nezasiahol.

Po prílete Pastrňáka so Zachom sa pripravoval v špeciálnom režime a zostával k dispozícii v prípade zranení či disciplinárnych trestov. A teraz sa svojej šance dočkal, rovno vo finále MS.

Úspešnosť najmladších Slovákov na MS v hokeji Fotogaléria - 29 fotiek Všetky fotky
Skúmali sme produktivitu najmladších útočníkov...
debata chyba
Viac na túto tému: #česká hokejová reprezentácia #finále MS v hokeji #MS v hokeji 2024