Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

NÁZOR: Slováci hrali na šampionáte svetový hokej iba 30 minút. Proti Kanade začali v plážových žabkách, no play off sa hrá inak

Ani šampionát, na ktorom sa splní vopred deklarovaný cieľ, sa nemusí hodnotiť ľahko.

26.05.2024 12:28
Slovensko hokej Foto:
Ilustračné foto
debata (35)

Áno, Slováci na majstrovstvách sveta postúpili do štvrťfinále, to je jednoducho fakt, ale na rovinu – svetový hokej hrali maximálne tridsať minút. Vieme ktorých a proti komu.

Žiaľ, to je dosť málo… Väčšinou to bolo bez chute, bez vône i bez farby. Také nijaké.

Pravda, aj v tomto mužstve sa nájde pár výnimiek, ktoré si zaslúžia pochvalu, napríklad Pospíšil, Hudáček a s výnimkou štvrťfinále aj Hlavaj. Ako celok však malo viac slabších chvíľ ako tých dobrých.

Kým Česi počas turnaja pod kotol prikladali viac a viac, Slováci ho postupne dusili.

Naše hodnotenie hokejistov na MS 2024 Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Slovenskí hokejisti obsadili na MS 2024 v Česku...

Na play off proti Kanade nastúpili v „plážových žabkách“ a neskôr si už darmo obúvali korčule. Nie, tento tím rozhodne nemal na viac ako na štvrťfinále. Tento rok ani v prípade, že by mu boli všetky hviezdy naklonené.

Pre Craiga Ramsayho to bol šiesty svetový šampionát na slovenskej striedačke. A hoci postúpil do play off – podarilo sa mu to tretíkrát – láka napísať, že pod jeho vedením to boli najslabšie MS. Nielen preto, že k dispozícii mal, s výnimkou Erika Černáka, to najlepšie, čo hokej pod Tatrami má.

Jeho agresívny hokej v neustálom pohybe a s vysokým napádaním tento rok zostal niekde medzi Bratislavou a Ostravou. Akoby Ramsayho čaro postupne pominulo.

Už vlani sme opatrne napísali, že „je čas nechať ho odísť“, to presvedčenie po roku ešte viac dozrelo. Nie je to nič proti skúsenému Kanaďanovi, je to frajer a zaslúži si rešpekt, po siedmich rokoch na lavičke sa však zmena prirodzene pýta.

Nepýtajte sa nás, kto by ho mal nahradiť a odkiaľ. Nevieme.

Úspešnosť najmladších Slovákov na MS v hokeji Fotogaléria - 29 fotiek Všetky fotky
Skúmali sme produktivitu najmladších útočníkov...

Uvedomujúc si, že toto mužstvo má perspektívu a jeho čas ešte príde, tentoraz to bolo priemerné. Aj pri najlepšej vôli autora to je taká obyčajná trojka, ktorá nenadchla.

35 debata chyba
Viac na túto tému: #MS 2024 v hokeji