Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Vybičované emócie českej hviezdy. Pastrňák má krásnu švédsku priateľku, v Prahe bude jej rodina

V českom hokejovom útočníkovi Davidovi Pastrňákovi sa v dnešnom semifinále na MS proti Švédsku budú biť emócie.

25.05.2024 09:00
David Pastrňák a Rebecca Rohlssonová Foto:
David Pastrňák a Rebecca Rohlssonová.
debata

Útočník Bostonu Bruis s číslom 88 a muž, ktorý má Česko doviesť po 14 rokoch do finále majstrovstiev sveta, totiž ako tínedžer nechal kus srdca vo Švédsku.

„Týždeň po odchode mi písal: Mami, mne sa tu moc páči, ja tu chcem zostať,“ spomínala pre blesk.cz mama hokejistu Marcela Ziembová na to, ako rýchlo si český reprezentant zvykol v roku 2012 na angažmán v Södertälje.

Juraj Slafkovský, Šimon Nemec Čítajte viac Sarkazmus či trápny pokus Čecha o vtip? Bývalý slovanista zosmiešnil slovenské hviezdy Slafkovského a Nemca

28-ročný útočník sa v Škandinávii neskôr zamiloval do krásnej blondíny Rebeccy Rohlssonovej, ktorá vlani v lete priviedla na svet dcéru Freyu Ivy a s ktorou by sa mal rodák z Havířova v lete oženiť.

„Moja dcéra je polovičná Švédka. Bude to pikantné, tento súboj sme ešte v rodine nemali. Pôvodne ich príchod nebol v pláne, ale teraz sa to asi zmení,“ povedal Pastrňák po štvrťfinálovom víťazstve nad USA 1:0.

Na sobotňajšie semifinále do Prahy plánovalo prísť až deväť ľudí zo Švédska z rodiny jeho priateľky. A tých sa nechystá slávny Pasta potešiť. „Prepáčte, zlatíčka, my chceme zlato!“ vyjadril sa útočník.

Jakub Voráček Čítajte viac Skvelé hlášky Voráčka bavia celé Česko. Už môžem, Róbert! Môžem?

Pastrňákova rodina zo švédskej strany bola pri tom, keď Česko pred dvoma rokmi získalo v Tampere bronz na majstrovstvách sveta. Lenže vtedy sa český tím so Švédskom nestretol.

Pamätné sú scény, keď po zisku bronzu posielal svojej priateľke na tribúny vzdušné bozky. To sa po dnešnom semifinále asi nestane v prípade, keď Pastrňák a spol. pošlú Švédov do boja o 3. miesto.

Úspešnosť najmladších Slovákov na MS v hokeji Fotogaléria - 29 fotiek Všetky fotky
Skúmali sme produktivitu najmladších útočníkov...
debata chyba
Viac na túto tému: #česká hokejová reprezentácia #David Pastrňák #MS v hokeji 2024