Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Sarkazmus či trápny pokus Čecha o vtip? Bývalý slovanista zosmiešnil slovenské hviezdy Slafkovského a Nemca

Už je to dlhých 25 rokov, čo malo Česko v drafte NHL talentovaného hokejistu v prvej trojke. Možno aj preto nám západní susedia závidia útočníka Juraja Slafkovského a obrancu Šimona Nemca - draftovú jednotku a dvojku spred dvoch rokov.

25.05.2024 06:50
Juraj Slafkovský, Šimon Nemec Foto:
Juraj Slafkovský a Šimon Nemec.
debata (34)

V Česku pred pár dňami zarezonovali sťažnosti slovenských hokejistov na veľké teplo v ostravskej aréne počas zápasov MS. No neboli to iba Slováci.

Plynuli z toho aj zdravotné patálie pre reprezentantov iných krajín. Brankár Lotyšska Kristers Gudlevskis dokonca po súboji so Slovenskom skončil v nemocnici na infúziách. Jeho poľský náprotivok zase odpadol krátko po zápase počas tímovej večere.

Kaspars Daugavinš Čítajte viac Hanba na MS v Česku: Lotyši hlásia, že ich okradli. Zlodej sa hrabal aj vo veciach kapitána Michaloviec

Ani to však nezabránilo zosmiešňovať tému problému s teplom v Ostrave bývalému útočníkovi Slovana Bratislava, počas jeho pôsobenia v KHL, Radkovi Smoleňákovi. Ten sa cielene a ironicky vyjadroval len na adresu dvoch najväčších slovenských talentov, Juraja Slafkovského a Šimona Nemca.

„V ostravskej skupine vznikol problém, hráči sa tam sťažovali na teplo, že niekedy behom zápasu si…,“ odštartoval debatu moderátor Richard Tesař.

Juraj Slafkovský Čítajte viac Nechajte ho dýchať, odkazuje trio expertov. Nič neodflákol, klobúk dole, hodnotia Slafkovského

Do toho mu vstúpil prvou uštipačnou poznámkou Smoleňák. „Nie hráči, chlapci zo Slovenska…,“ uviedol bývalý český reprezentant. Toho sa ešte snažil moderátor usmerniť. „Ten problém malo viac tímov. Chceš ostať u Slovákov?“ pýtal sa Smoleňáka. A ten následne spustil spŕšku ironických slov.

„Šimon Nemec a ten Juraj Slafkovský. 20-roční chlapci sa sťažovali, že nemôžu hrať hokej, pretože je tam veľké teplo a majú mokré rukavice. Ja by som iba rád povedal, že hráč môže mať aj päť rukavíc a môže si ich striedať každé tri minúty. Chápem, že chlapci vyrástli v Humennom, či kde to… tak sú asi zvyknutí na iné podmienky,“ vyjadril sa Smoleňák.

Uštipačnosť na adresu slovenskej dvojice, akú v Česku nemali v poslednom štvrťstoročí, nemala zo strany bývalého hokejistu konca.

„My to máme takto, takže je mi to ľuto. Keď tak im dajte moje číslo, ja tam prídem a budem im do rukavíc fúkať, aby boli spokojní. Aby teda Juraj so Šimonom mohli podávať výkony. Budem im držať palce, aby im to vyšlo,“ dodal Radek Smoleňák.

Úspešnosť najmladších Slovákov na MS v hokeji Fotogaléria - 29 fotiek Všetky fotky
Skúmali sme produktivitu najmladších útočníkov...
34 debata chyba
Viac na túto tému: #draft NHL #Šimon Nemec #Juraj Slafkovský #MS v hokeji 2024 #David Smoleňák