Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Hanba na MS v Česku: Lotyši hlásia, že ich okradli. Zlodej sa hrabal aj vo veciach kapitána Michaloviec

Hokejisti Lotyšska sa stali počas majstrovstiev sveta v Ostrave terčom zlodejov.

24.05.2024 19:40
Kaspars Daugavinš Foto:
Lotyšský kapitán Kaspars Daugavinš.
debata (1)

Neúspešným obhajcom bronzových medailí z vlaňajška vykradli hotelové izby a vzali im najmä hotovosť. Pre TV3 News to potvrdil prezident Lotyšskej hokejovej federácie Aigars Kalvitis.

Nepríjemnú skúsenosť nechcel bližšie špecifikovať. Kapitán Kaspars Daugavinš však priznal, že okradnutých bolo viacero hráčov vrátane neho.

"Niekomu zobrali nabíjačky, ďalším vytiahli z peňaženky peniaze. Je to smutné, ale nič s tým nenarobím. Mal som si dať veci do trezoru. Keď prišla polícia, povedal som im, že mám prevrátený kufor a v peňaženke mi chýbali peniaze.

Vlastimil Wojnar, HK Spišská Nová Ves Čítajte viac Lotyš, čo sa tlačil do NHL a aj slovenský mladík. Spišiaci predstavili nové posily

Policajti si všetko odfotili, vzali odtlačky prstov a ďalej netuším, čo sa bude diať," uviedol Daugavinš, kapitán Dukla Ingema Michalovce, podľa webu sports.tv3.lv. Ďalší lotyšskí hráči sa rozhodli udalosť nekomentovať.

Lotyši sa neprebojovali do štvrťfinále na MS 2024. Po skvelom víťazstve nad Slovákmi 3:2 po nájazdoch v poslednom zápase ostravskej B-skupine prehrali s Američanmi (3:6) a v skupine obsadili prvé nepostupové 5. miesto.

Za Slovákmi zaostali o 3 body. V stredu už nasadli na lietadlo smer Riga a opustili dejisko svetového šampionátu.

Naše hodnotenie hokejistov na MS 2024 Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Slovenskí hokejisti obsadili na MS 2024 v Česku...
1 debata chyba
Viac na túto tému: #MS 2024 v hokeji #Kaspars Daugaviņš