Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Nechajte ho dýchať, odkazuje trio expertov. Nič neodflákol, klobúk dole, hodnotia Slafkovského

Juraj Slafkovský bol najčastejšie spomínaným hráčom Slovenska na majstrovstvách sveta. Stále iba 20-ročný mladík si pripísal svoj tretí štart na hokejovom šampionáte, no tentokrát bol už pred turnajom pasovaný do úlohy jedného z ťahúňov tímu.

24.05.2024 13:51 , aktualizované: 14:11
Juraj Slafkovský Foto:
Veľa fanúšikov od Juraja Slafkovského očakávalo viac.
debata (26)

Ako sa zhostil tejto úlohy? Odohral osem stretnutí a pripísal si osem asistencií, napriek tomu sa od istej časti fanúšikov či bývalých slávnych hráčov na hokejovom dôchodku chvály nedočkal.

Priaznivci Ramsayho tímu očakávali góly, útočník Montrealu však žiadny nezaznamenal.

Kritikom vadilo aj jeho vystupovanie na ľade, posmešné gesto v zápase proti Kazachstanu či údajná arogancia a neochota pri pozápasových rozhovoroch s novinármi.

Podľa tria expertov v zložení Peter Kúdelka, Ondrej Rusnák a Pavol Gašpar, ktorí rozoberali zápasy a výkony hráčov na RTVS, má draftová jednotka NHL z roku 2022 za sebou vydarený turnaj.

Momentky zo zápasu Slovensko - Kanada Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Toto sú najlepšie fotografie zo zápasu...

Z pohľadu trénera Kúdelku, ktorý naposledy pôsobil v extraligových Michalovciach, sa stal Slafkovský obeťou veľkých očakávaní.

Fanúšikovia možno očakávali gólové hody ako na olympiáde v Pekingu, kde vtedy iba 17-ročný mladík potešil siedmimi zásahmi.

„Vtedy nás namlsal, mysleli sme si, že sedem gólov bude štandardom. Za posledné dva roky si však Juraj prešiel obrovskou školou, v zámorí je pod obrovským tlakom, sú na neho kladené vysoké požiadavky, musel si zvyknúť na iný trénerský štýl.“

Podľa Kúdelku reagoval frustrovane, lebo mal iné očakávania. "Neprišiel nič odfláknuť, rozbiť partiu a hrať na seba. Chcel byť rozhodujúcim článkom mužstva ako na ZOH, aby bol tím úspešný.

Slafkovský Čítajte viac Slafkovský a jeho ambície: Chcem byť líder reprezentácie, chcem tak aj hrať. Ramsaymu budem vďačný do konca života

Treba brať do úvahy jeho osem bodov v ôsmich dueloch, s čím by sme boli pred turnajom spokojní my aj on. V dvadsiatich rokoch osem asistencii na MS, klobúk dolu pred ním," dodal Kúdelka.

Slafkovského, ale aj ďalšieho mladíka zo zámoria Šimona Nemca, sa zastal športový komentátor RTVS Pavol Gašpar.

"Dajme im trocha slobody, nechajme ich dýchať. Nehaňme ich za to, čo im na MS nevyšlo, lebo veľa vecí im aj vyšlo.

Nemec ako 20-ročný obranca nazbieral sedem bodov, Slafkovský má osem, také niečo sme tu dlho nemali. Títo chlapci môžu ťahať reprezentáciu ďalších 15 rokov," hájil slovenské nádeje z profiligy.

ČR hokej MS2024 Praha štvrťfinále Kanada Slovensko Čítajte viac Padli jednotky i štvorka. Kto zo Slovákov na MS zažiaril a kto pohorel? Hokejistom sme vystavili vysvedčenie

S kolegami sa do bodky zhodol aj tretí v partii Ondrej Rusnák. Podľa bývalého hokejistu zohrali úlohu aj rozdielne rozmery ľadovej plochy v Európe a zámorí.

"U Juraja bolo vidieť, že v Amerike hrá oveľa viac pred bránkou, v Česku bol viac pri mantineli. Tam je síce silný, ale na európskom ľade je to k bránke o dva metre ďalej, takže ho to stojí oveľa viac síl.

Juraj si aj pýtal puk k mantinelu, potom musel prejsť cez hráčov súpera a nešiel k bránke najjednoduchšou cestou. Ale to je niečo, čo sa možno naučí, aj o rok.

Stále ide o 20-ročného chalana a nikto nemôže povedať ani pol slova, že by niečo odflákol," vyjadril sa Rusnák.

Naše hodnotenie hokejistov na MS 2024 Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Slovenskí hokejisti obsadili na MS 2024 v Česku...
26 debata chyba
Viac na túto tému: #hokej #experti #Peter Kúdelka #Ondrej Rusnák #Šimon Nemec #Juraj Slafkovský #Pavol Gašpar #MS 2024