Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Na koho narazia Slováci na budúcoročných MS? Zopakujú si bitku s Kanadou, postup bude reálny

Tohtoročný svetový šampionát sa už pre slovenských hokejistov skončil, ani sa však nenazdáme a bude tu ďalší.

24.05.2024 09:42
Slovensko, Kanada Foto: ,
Momentka zo zápasu Slovensko - Kanada.
debata (10)

Na budúci rok budú najlepšie reprezentačné výbery sveta hostiť Švédi s Dánmi. Jedným z dejísk bude Štokholm, druhým Herning.

Systém turnaja bude rovnaký ako v posledných rokoch. V dvoch osemčlenných skupinách si to o o štvrťfinálové miestenky rozdá po osem tímov.

Naše hodnotenie hokejistov na MS 2024 Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Slovenskí hokejisti obsadili na MS 2024 v Česku...

S kým sa o jednu z nich pobijú Slováci?

Skupiny majstrovstiev sveta sa vytvárajú vždy na základe postavenia tímov v rebríčku Medzinárodnej hokejovej federácie. Slovákom v ňom patrí momentálne deviata priečka.

Mali by byť preto zaradení do A-skupiny, v ktorej by sa mali stretnúť s prvým, štvrtým, piatym, ôsmym, dvanástym, trinástym a šestnástym celkom.

Na základe toho je takmer isté, že už v skupinovej fáze príde k repríze tohtoročného štvrťfinále s Kanadou, istým lídrom rebríčka.

tkachuk, gudas Čítajte viac Český tvrďas držal amerického kapitána pod krkom. Tkachuk si potom na Gudasa po zápase počkal

Ďalej by v „slovenskej“ skupine nemali chýbať Francúzi, Rakúšania, Lotyši a nováčik zo Slovinska. Mimochodom, s Lotyšmi a Francúzmi sa Slováci stretli aj tento rok.

Kým Francúzov zdolali, Lotyšom podľahli po nájazdoch.

K tejto šestici pribudne ešte štvrtý a piaty tím rebríčka. Malo by ísť o niekoho zo štvorice USA, Švédsko, Švajčiarsko, Česko.

Slováci by sa tak mohli ocitnúť v konkurencii, v ktorej by mohli smelo pomýšľať na postup medzi najlepšiu osmičku – tak, ako tento rok.

© Autorské práva vyhradené

10 debata chyba
Viac na túto tému: #slovenskí hokejisti #MS v hokeji 2025