Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Ramsay sa mračil, lomcovali ním emócie. Povedie Slovákov do boja o olympiádu? Šatan sa novinárom vyhol

Keď sa mračil, vrásky na jeho čele vyzerali ešte hlbšie. Miestami sa mu zasekával hlas a bolo na ňom vidieť, že ním lomcujú emócie. Napriek tomu s hrdosťou rozprával o zverencoch a pochválil ich aj po prehre, ktorá znamenala koniec účinkovania na turnaji.

24.05.2024 05:37
Ramsay slovensko Foto:
Craig Ramsay na striedačke Slovenska počas MS 2024.
debata (32)

Ani Craig Ramsay nebol spokojný s výsledkom štvrťfinále proti Kanade (3:6).

Outsider predviedol vo včerajšom zápase bojovný výkon, ale nie nadpriemerný, čo na favorita nemohlo stačiť. Prekvapenie v pražskej O2 Aréne sa nekonalo.

V globále však museli byť Slováci spokojní.

Vlani na MS v Rige v play off chýbali a tento rok na šampionáte v Ostrave a Prahe vybojovali konečné 7. miesto, čo je najlepší výsledok od MS 2012. Zároveň aj najlepší výsledok Ramsayho na MS počas jeho 7-ročného pôsobenia na slovenskej striedačke.

Hokejista Martin Pospíšil o svojom zranení
Video

Či to boli pre 73-ročného kouča posledné MS, sa uvidí. Podľa trochu záhadného vysvetlenia by mal viesť reprezentáciu na augustovej olympijskej kvalifikácii.

Po prehre s Kanadou sa postavil pred novinárov a rozobral viacero tém.

Vaše hodnotenie štvrťfinále?

Veľmi náročný zápas. Súper nás od začiatku tlačil, útočili štyria, niekedy až všetci piati hráči. Štart bol v poriadku, ale potom sme začali strácať puky. Kanaďania hrali účelne, donútili nás k viacerým stratám. Ale vrátili sme sa do zápasu a v druhej tretine som si myslel, že sme „späť“.

Škoda, že sme nevyužili šance. Nastúpili sme proti silnému súperovi a pokiaľ odstránime chyby, môžeme hrať aj s takýmito mužstvami vyrovnanú partiu. Zápasy na MS rozhodujú detaily, zatiaľ nie všetky zvládame úplne najlepšie. Niekedy sú to zbytočné krížne prihrávky, pasy na náhodu a podobne.

Slafkovský Čítajte viac Slafkovský a jeho ambície: Chcem byť líder reprezentácie, chcem tak aj hrať. Ramsaymu budem vďačný do konca života

Beriete účasť v play off ako splnený cieľ?

Nikdy nie som spokojný, vždy chcem vyhrať. To sa nám nepodarilo. Nastúpili sme vo štvrťfinále MS proti silnému súperovi a dostali sme šancu ukázať, čo dokážeme. Som hrdý na chlapcov.

Viacerí hrali s nedoliečenými zraneniami, obetovali sa pre tím. Strata Pospíšila bola veľký zásah, dovtedy hral na turnaji výborne. Ale na nič sa nevyhovárame, pre úspech sme urobili maximum.

Slováci mali mladý tím, chýbali mu skúsenosti?

To by som nepovedal. Chýbalo mu správne robenie detailov. Keď sme mali hru zjednodušiť, tak sme ju skomplikovali. Či už snahou o „perfektnú“ akciu či nadbytočnú prihrávku. Videli ste to pri góle Miloša Kelemena. Z dobrej pozície namieril a bol z toho gól. Žiadne vymýšľanie, len pohotová, presná strela.

Ako to vyzerá s vašou budúcnosťou na slovenskej striedačke? Povediete mužstvo na olympijskej kvalifikácii?

Je predpoklad, že tam budem. Ale s (šéfom zväzu) Miroslavom Šatanom som sa o tom ešte nerozprával. Viac vám nepoviem, nikdy nerobím rozhodnutia pod vplyvom emócií. Teraz nie, nie je správny čas.

Môže sa vám stať, že také rozhodnutia budete neskôr ľutovať. Budem to mať ľahšie, keď poviem, že som hrdý na chlapcov. O budúcnosti sa budeme rozprávať v budúcnosti.

Bellemare Tatar Čítajte viac Keď som stretol Šatana vo výťahu, bál som sa nastúpiť. Jágr? Má ruky ako lopaty

Ako vidíte mužstvo v ďalších rokoch?

Veľmi sľubne. Hráči sú rýchlejší, dôraznejší, neskôr prídu aj skúsenosti z ťažkých zápasov. Také stretnutia nemôžete hrať, pokiaľ nie ste korčuliarsky zdatní. A to my sme na tomto turnaji boli. Verím, že sme na správnej ceste, ktorá prinesie úspešné výsledky.

Vidíte Juraja Slafkovského a Šimona Nemca ako budúcich lídrov reprezentácie?

Obaja budú hviezdni hráči. Majú na to všetky predpoklady. Sú silní, zruční, chcú pracovať pre tím. Ak sa kouč „spýta“ hráčov, že ktorý z nich potiahne tím a bude hviezdou zápasu, oni dvaja v momente zdvihnú ruku. Budú šampiónmi národného tímu i celej krajiny.

Len si musia uvedomiť, že nie vždy musia brať osud zápasu na seba. Že oni nemusia byť vždy tými hviezdami, pretože hlavné je, aby uspel tím. Juraj aj Šimon si niekedy toho berú veľa na plecia. Niekedy robia veci príliš na silu, na miesto toho, aby ich zjednodušili. Som však presvedčený, že z nich budú skvelí hokejisti.

Šatan sa novinárom vyhol

Býva nepísaným pravidlom, že po záverečnom účinkovaní mužstva na MS sa postaví pred novinárov generálny manažér a zhodnotí výkony národného tímu na turnaji.
Miroslav Šatan však včera podvečer v Prahe medzi médiá nedorazil. Čakali ho televízie, rozhlasoví reportéri čí píšuci novinári. „Už odišiel,“ znela reakcia PR národného tímu.
Chceli sme sa ho spýtať aj to, či Craig Ramsay bude pokračovať pri reprezentácii. Na odpoveď si však hokejová komunita bude musieť počkať.

logo-ms-v-hokeji-2024-cesko Dávame do pozornosti Všetko o MS v hokeji 2024 na jednom mieste
32 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #Craig Ramsay #MS 2024 v hokeji