Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Slafkovský a jeho ambície: Chcem byť líder reprezentácie, chcem tak aj hrať. Ramsaymu budem vďačný do konca života

Dvadsaťročný hokejista, od ktorého celá krajina čaká zázraky. Bilancia bod na zápas, ktorú predviedol na MS v Česku, sa viacerým málila.

23.05.2024 20:49
Slafkovský Foto:
Juraj Slafkovský počas zápasu s Kanadou vo štvrťfinále MS 2024.
debata (27)

Aj z Juraja Slafkovského bolo cítiť sklamanie po prehre slovenského tímu vo štvrťfinále MS v Prahe. Slováci nestačili na favorizovanú Kanadu a po výsledku 3:6 sa so šampionátom rozlúčili.

Slafkovský ho zakončil ako druhý najproduktívnejší hráč mužstva. Hoci gól nedal, v ôsmich stretnutiach mal osem asistencií.

Okrem toho, že vytváral šance pre spoluhráčov, zrážal sa so súpermi a keď bolo treba, zapojil sa aj do šarvátky.

Proti Kanade sa vrhol do prudkej strely kanadského kapitána Johna Tavaresa a puk ho zasiahol do ruky. Jeho bolestivá emócia, zachytená aj na titulnej fotke, hovorila sama za seba.

Kanada Slovensko hokej MS 2024 Čítajte viac Slováci padli s Kanadou a končia vo štvrťfinále. Znova sme boli iba žiaci v škole, hodnotil Hudáček

Po vypadnutí Slovákov z MS sa postavil pred novinárov a triezvo zhodnotil vystúpenie mužstva na turnaji.

Z čoho pramenil nevydarený vstup do zápasu s Kanadou?

Nemyslím si, že sme boli nervózni. Kanada má kvalitný, skúsený tím, ktorý, ak spravíte chybu, tak ju dokáže využiť. Dostali sme dva góly, ale potom sme znížili a boli sme na dostrel jedného gólu. Bohužiaľ, nevyšlo to.

Hokejista Martin Pospíšil o svojom zranení
Video

Mrzeli nevyužité šance proti mužstvu, ktoré súperovi nezvykne ponúknuť veľa príležitostí na skórovanie?

Určite. Vytvorili sme si dostatok šancí na to, aby sme skórovali. Vyložených príležitostí zase toľko nebolo, ale platí, že proti takémuto súperovi by sme ich mali premieňať. Nebolo to však jednoduché, pretože sme hrali proti kvalitnému súperovi s dobrou obranou a dobrým brankárom.

22. Juraj Slafkovský Čítajte viac Toto je dôležité a preto si dám teraz veľký pozor na to, čo poviem. Boris Valábik sa ešte raz podrobne venuje Jurajovi Slafkovskému

Strela jedného z Kanaďanov vás zasiahla do ruky, ste v poriadku?

Chvíľu to bolelo, ale nič to nie je. Som v pohode, mohol som pokračovať v zápase.

Ako hodnotíte výkony mužstva v základnej skupine?

Neviem, či má vôbec zmysel hodnotiť výkony v skupine. Treba z nej postúpiť, najdôležitejší zápas na turnaji, v ktorom ide o všetko, je štvrťfinále. Ten sme nezvládli.

Ako ste spokojný s vašimi výkonmi?

Moju bilanciu zrejme skresľuje fakt, že som nedal gól. Ale snažil som sa robiť iné veci. Vždy to môže byť lepšie, aj ja som čakal od seba viac.

Nie každý šampionát vám vyjde podľa predstáv. Darilo sa iným chalanom, som za nich rád. Keď bolo treba, rozhodovali zápasy oni. Na turnaji ako MS je jedno, kto skóruje.

Juraj Slafkovský na MS 2024. Foto: Profimedia
Juraj Slafkovský na MS 2024 Juraj Slafkovský na MS 2024.

Cítili ste na seba tlak, keďže od vás viacerí čakali, že ako 20-ročný hráč budete jedným z lídrov tímu?

Chcem byť líder, tak som sa snažil hrať v každom zápase. Aj keď som bol frustrovaný, tak to nebolo tak, že som bol nahnevaný na spoluhráčov. Chcem som vyhrať každý zápas.

Keď som videl, že veci sa dajú robiť lepšie a nerobili sa, to ma frustrovalo. V tíme sme nemali žiadny problém, v kabíne vládla dobrá nálada.

Ako veľmi chýbal vo štvrťfinále zranený Martin Pospíšil?

Chýbal, samozrejme. Pred jeho zranením sme mali tri zohraté útoky. Ak vypadne jeden z centrov, potom sa hrá ťažšie. Na také veci sa však nemôžeme vyhovárať.

Ako sa vám hralo pred takmer domácim publikom?

Mám to rád, necítil som tlak, ani nič podobné. Fanúšikovia boli skvelí, vytvorili nám parádnu atmosféru a hnali nás dopredu.

ČR hokej MS2024 Praha štvrťfinále Kanada Slovensko Čítajte viac Iba sme na nich kukali, boli sme ako zabrzdení, priznáva strelec Slovákov. Regenda sa vyjadril k provokáciám

Ako vidíte budúcnosť národného tímu?

Máme šikovných mladých hráčov, ktorých dopĺňajú skúsenejší chalani. Keď my mladí naberieme viac skúseností a naučíme sa hrať veľké zápasy, v budúcnosti to môže s tímom vyzerať dobre.

Boli by ste rád, ak by Craig Ramsay pokračoval na slovenskej striedačke?

Určite. Je to dobrý tréner. Ale to nie sú moje rozhodnutia, nechám to na kompetentných.

Ako sa vám pod ním doteraz hralo?

Vytiahol ma do reprezentácie, keď som mal 16 či 17 rokov. Za to mu budem vďačný do konca života. Vždy som bol rád, keď som mohol pod ním reprezentovať.

Máte za sebou náročnú sezónu. Teší sa na oddych?

Samozrejme. Bola náročná, odohral som 98 zápasov. V každom z nich som sa snažil odviesť stopercentnú robotu.

logo-ms-v-hokeji-2024-cesko Dávame do pozornosti Všetko o MS v hokeji 2024 na jednom mieste

© Autorské práva vyhradené

27 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #Craig Ramsay #MS 2024 v hokeji #Juraj Slafkovský