Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Iba sme na nich kukali, boli sme ako zabrzdení, priznáva strelec Slovákov. Regenda sa vyjadril k provokáciám

Sklamanie a pocit, že mali na viac. Slovenskí hokejisti po vyradení od favorizovanej Kanady (3:6) najčastejšie hovorili o tom, že mužstvo malo na to, aby hralo o medaily. Z hráčov bolo cítiť únavu a vyčerpanie. Do štvrťfinále dali všetky zvyšky síl. Nestačilo to.

23.05.2024 20:08 , aktualizované: 20:31
ČR hokej MS2024 Praha štvrťfinále Kanada Slovensko Foto:
Šimon Nemec sa snaží prekonať kanadského brankára vo štvrťfinále MS 2024.
debata (7)

Jedným z úspešných slovenských strelcov vo štvrťfinále bol útočník Miloš Kelemen. Počas rozhovoru sa podopieral o hokejku.

„Mali sme veľa šancí, ktoré sme nevyužili. Treba však priznať, že Kanada vyhrala zaslúžene,“ vraví Kelemen a zhlboka si vydýchne.

Slováci nezachytili úvod stretnutia. Kanadskí hokejisti hrali s väčším nasadením a vyšším tempom. Výsledkom boli dva rýchle góly v priebehu dvoch minút.

Hokejista Martin Pospíšil o svojom zranení
Video

„Z našej strany tam bola veľká premotivovanosť. Iba sme na nich kukali. Bol to náročný zápas. Zväzovalo nám to ruky aj nohy. Boli sme trochu zabrzdení,“ priznáva Kelemen.

Ako veľmi chýbal Pospíšil?

V druhej tretine mal šancu za stavu 1:2 aby vyrovnal skóre zápasu. Po prihrávke od Pavla Regendu však jeho strelu, ktorá smerovala do odkrytej brány zblokoval brániaci hráč.

„Asi ani on sám nevie, ako to chytil. Bola to veľká smola. Neviem, či by som tam urobil niečo iné. Strelu som smeroval hore, aby nešla po ľade. Je to veľká škoda. Ak by bolo 2:2, mohol z toho byť úplne iný zápas,“ vraví.

Práve formácia s Kelemenom, Regendom a Martinom Pospíšilom patrila v skupinovej fáze k najpozitívnejším prekvapeniam.

Po zranení Pospíšila v súboji so Švédskom museli tréneri formácie premiešať.

Juraj Slafkovský na MS 2024 Čítajte viac Slafkovský? Sklamali ma jeho vyjadrenia. Veď sa mu nepáčil ani hotel, v ktorom býval český prezident. Slováci si hokej neužívajú

„Veľmi nám chýbal. Viliam Čacho sa snažil a chcel ho nahradiť. Mal to však náročné. Martin bol jeden z našich najlepších hráčov na turnaji. Bol silný na puku, vytváral nám priestor a dával góly. Verím, že sa zdravotne dá dokopy,“ uvádza Kelemen.

Pri hodnotení turnaja otvorene priznal, aké pocity v ňom prevládali.

„Som sklamaný. Všetci v tíme sme chceli ísť ďalej. Verili sme, že môžeme postúpiť a bojovať o medaily,“ uvádza Kelemen.

Hlavaj bol s jednou vecou nespokojný

Jeho kolega z formácie Pavol Regenda sa často zapájal do šarvátok s Kanaďanmi. Boli provokácie z ich strany za hranou?

"Myslím si, že nie. Sú to chalani z NHL. Tam sa hrá presne takýmto tvrdým štýlom. Emócie sa prejavili najmä ku koncu zápasu. Patrí to k hokeju a trochu nás to nabudilo.

Ja osobne som necítil, žeby ich tvrdosť presahovala hranice. Snažili sme sa ich dohrávať a nemať pred nimi prehnaný rešpekt," konštatuje Regenda.

Rodáka z Michaloviec mrzelo, že Slováci nedokázali využiť viac šancí, ktoré si počas duelu vypracovali.

22. Juraj Slafkovský Čítajte viac Toto je dôležité a preto si dám teraz veľký pozor na to, čo poviem. Boris Valábik sa ešte raz podrobne venuje Jurajovi Slafkovskému

„Dali viac gólov ako my. To jediné je podstatné. Nehrá sa na, čo by bolo keby. Kanada ukázala silu. V niektorých momentoch sa k ním priklonilo šťastie, ale hrali veľmi dobre,“ vraví Regenda.

Výborný výkon vo štvrťfinále predviedol brankár Samuel Hlavaj, na ktorého smerovalo vyše 43 striel.

„Prvé dva góly boli dosť smolné. Chýbalo nám šťastie. Prvý mi skĺzol po hokejke a druhý padol rovno pred hráča, ktorý to trafil presne,“ mieni Hlavaj.

Na šampionáte v Česku patril medzi najlepších brankárov z pohľadu percentuálnej úspešnosti zákrokov.

"Z tímového hľadiska nie som spokojný so výsledkom, ktorý sme uhrali na turnaji. Mali sme tím, ktorý pokojne mohol ísť aj ďalej.

Čo sa týka mňa, štatistiky neriešim. Skôr som mal dobrý pocit z toho, že dokážem chytať na takejto vysokej úrovni. Bol som pre tím oporou a chlapci sa na mňa mohli spoľahnúť. To ma najviac teší," hodnotí slovenský brankár.

Hotel, v ktorom sa Slováci chystali na Kanadu Fotogaléria - 30 fotiek Všetky fotky
Museli opustiť Ostravu, našli luxus v Prahe....

© Autorské práva vyhradené

7 debata chyba
Viac na túto tému: #Samuel Hlavaj #Miloš Kelemen #Pavol Regenda