Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Proti Kanade nastúpia Slováci s Hlavajom a s trinástimi útočníkmi. Tréneri tvrdia, že mužstvo je odhodlané

V bránke slovenského tímu bude v dnešnom štvrťfinálovom zápase proti Kanade (od 16.20 h) Samuel Hlavaj, pred ktorým bude s najväčšou pravdepodobnosťou 13 útočníkov a 7 obrancov.

23.05.2024 11:12
Nemecko šport hokej NP Slovensko Dánsko Foto:
Craig Ramsay a jeho zverenci.
debata (2)

Po dopoludňajšom rozkorčuľovaní to uviedol asistent trénera Ján Pardavý, ktorý pripomenul, že v najdôležitejšom zápase doterajšieho priebehu šampionátu bude dôležité správne mentálne nastavenie a bojovnosť.

Slováci mali vo štvrtok dobrovoľné rozkorčuľovanie, na ktorom boli brankári Hlavaj a Stanislav Škorvánek a obrancovia František Gajdoš a Andrej Golian. Tím túži zaskočiť favorita a po príchode do dejiska štvrťfinálového turnaja ukázal odhodlanie:

„Hráči si sadli sami medzi sebou a to je dobrá známka toho, že sú namotivovaní a chcú odovzdať maximum,“ poznamenal Pardavý a upozornil na silné stránky súpera:

„Kanaďania hrajú veľmi aktívne v každom pásme, veľa forčekujú a my na to musíme reagovať. Čaká nás jeden z najkvalitnejších súperov. Kanada je agresívna, dobre korčuľuje a my musíme dať do toho všetko. Dôležité je dobré mentálne nastavenie a bojovnosť. Keď všetci hráči odovzdajú maximum, tak môžeme pomýšľať na dobrý výsledok.“

Juraj Slafkovský na MS 2024 Čítajte viac Slafkovský? Sklamali ma jeho vyjadrenia. Veď sa mu nepáčil ani hotel, v ktorom býval český prezident. Slováci si hokej neužívajú

Tréner brankárov Ján Lašák si tradične naštudoval brankárov i hráčov súpera: „Pozreli sme si ich, najmä Johna Tavaresa, Connora Bedarda i strelcov, ktorých majú. Hlavná sila útoku je na týchto hráčoch, ale nebezpeční sú všetci.“

V bránke slovenského tímu nastúpi Hlavaj, ktorý je po základných skupinách líder brankárskych štatistík šampionátu s 93,94-percentnou úspešnosťou zákrokov. V záverečnom zápase základnej skupiny proti Švédsku (1:6) ho tréneri šetrili.

„Samo vie, čo ho čaká. Na juniorských šampionátoch zažil zápasy proti Kanaďanom. Budú hrať agresívne, tlačiť sa do bránky a robiť to, čo sa robí v takýchto veľkých zápasoch. Dúfam, že to, čo budú robiť oni, budeme robiť aj my,“ poznamenal Lašák.

V bránke súpera očakáva Jordana Binningtona, ktorý nastúpil do piatich zo siedmich zápasov Kanady na šampionáte. Dosiahol v nich 87,18-percentuálnu úspešnosť zákrokov a priemer 2,97 inkasovaného gólu na zápas.

22. Juraj Slafkovský Čítajte viac Toto je dôležité a preto si dám teraz veľký pozor na to, čo poviem. Boris Valábik sa ešte raz podrobne venuje Jurajovi Slafkovskému

"Sledovali sme hlavne jeho, na 99 percent som presvedčený, že bude chytať on. Chytal všetky ťažné zápasy a bol by šok, ak by nešiel do bránky. Muselo by za tým byť nejaké zranenie. Ťažko sa ho skautovalo.

Je to víťaz Stanleyho pohára a mne sa ako brankár páči. Má NHL kvalitu. Naši hráči dostali dosť „šťavnaté“ video, ktoré si môžu celý deň pozerať a študovať ho," poznamenal Lašák.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #MS 2024 v hokeji #Samuel Hlavaj