Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Prešľap v priamom prenose. Televízia sa kajala za šokujúcu metaforu svojho experta o Hirošime

Streamovacia platforma Viaplay sa ospravedlnila za výrok, ktorý vypustil z úst jej hokejový expert Riku Helenius počas pondelkového severského derby Fínov s Dánskom.

22.05.2024 07:46
Fínsko, MS 2024 Foto:
Fíni po zápase so Švajčiarskom.
debata (4)

K nepodarenému komentáru došlo počas prestávkovej analýzy po druhej tretine, keď Helenius hodnotil presilovku hru Fínska.

„Presilovka bola v podstate dobrá, ale aj 6. august v Hirošime bol celkom dobrý deň, ak nepočítame atómovú bombu. Dôležitý je výsledok,“ znelo hodnotenie Heleniusa.

Internetová platforma sa poponáhľala s ospravedlnením. „Ide o nesmierne smutnú udalosť a ospravedlňujeme sa, že takéto nevhodné prirovnanie zaznelo počas priameho prenosu,“ vyhlásila cez svoju marketingovú šéfku Eriku Miramovú.

slafkovský tatar Čítajte viac Malé Slovensko bude robiť zle veľkej Kanade. Tatar má recept na favorita štvrťfinále, Slafkovský sa teší najmä na jednu vec

Bývalý fínsky brankár Helenius narážal na známu tragickú udalosť z druhej svetovej vojny, keď USA zhodili atómové bomby na japonské mestá Hirošimu a Nagasaki.

Na následky výbuchu dovtedy nepoužitej ničivej zbrane zomrelo okolo 80 000 ľudí hneď po bombardovaní, ďalšie desiatky tisíc obyvateľov zomreli na následky radiácie.

„Ešte v ten večer sme to riešili s produkciou a všetky strany sa zhodli na tom, že podobné výroky sú neprijateľné,“ dodala Miramová.

36-ročný Ruiu Helenius pôsobí ako televízny expert od jesene minulého roka. Počas kariéry si zachytal aj v NHL, keď počas sezóny 2008/2009 pôsobil v klube Tampa Bay Lightning.

Ohlasy po prehre Slovákov so Švédmi na MS 2024 Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Ako videli záverečný skupinový výprask...
4 debata chyba
Viac na túto tému: #hokej #hirošima #Fínsko #komentátor #expert #MS 2024 #Riku Helenius