Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Kritický Fehérváry bez okolkov: Nech sa každý pozrie do zrkadla. K tomu, čo sa dialo v Ostrave, sa radšej nebudem vyjadrovať

Sú hráči, ktorí po slabom výkone a vysokej prehre, reagujú diplomaticky, hádžu nepriaznivý výsledok za hlavu a okamžite sa chcú sústrediť na ďalší zápas.

22.05.2024 00:29
Hlavaj Fehérváry Foto:
Samuel Hlavaj a Martin Fehérváry na MS 2024 v Ostrave.
debata (62)

Martin Fehérváry medzi takých nepatrí.

Elitný obranca zocelený náročnými zápasmi v zámorskej NHL sa nezdráha pomenovať príčiny neúspechu, nevyhovára sa rozhodcov či iné faktory a pri rozhovoroch nepoužíva klišé.

VIDEO: Slovenskí hokejisti na MS v Česku

Video

Priamy, adresný a keď treba, tak aj kritický. Taký bol aj po utorkovom zápase so Švédskom, ktorý Slovákom vôbec nevyšiel.

Postup do štvrťfinále už mali vo vrecku, „vybavili“ im ho Američania po triumfe nad Lotyšskom.

Pravda, mužstvo kapitána Tomáša Tatara nastúpilo bez dvojice Marek Hrivík, Andrej Kudrna, ktorí si doliečovali zranenia pred dôležitým štvrťfinále, v ktorom Slováci nastúpia vo štvrtok v Prahe proti Kanade.

logo-ms-v-hokeji-2024-cesko Dávame do pozornosti Všetko o MS v hokeji 2024 na jednom mieste

Výber Craiga Ramsayho navyše už v prvej tretine prišiel o Martina Pospíšila, ktorý nedohral zápas pre zranenie ramena.

Následne akoby sa herný koncept rozpadol. Slováci prestali hrať tímovo, vymýšľali individualistické riešenia, za čo ich Švédi bez milosti trestali.

Výsledkom bola jednoznačná prehra, ktorá síce v konečnom zúčtovaní až tak veľmi neznamená, ale Slováci so svojím výkonom nemohli byť spokojní.

Fehérváry spokojný rozhodne nebol a frustrácia z neho bola cítiť aj počas pozápasového rozhovoru.

Ako hodnotíte hru mužstva proti Švédsku?

Podľa mňa to bol náš najhorší výkon v doterajšom priebehu šampionátu. Prvú tretinu sme hrali dobre, ale potom sme sa rozsypali. Každý si začal robiť svoje veci, nehrali sme aktívne, strácali sme veľa pukov.

Vedeli sme o kvalite súpera, ako aj to, že keď im ponúkneme príležitosti, tak oni góly dajú a to sa aj potvrdilo. Táto prehra môže pre nás slúžiť ako dobrá facka. Nech sa každý pozrie do zrkadla, nech sa dáme dokopy ako tím. Nech ideme vyhrať štvrťfinále ako kolektív a nie každý za seba.

Stanislav Škorvánek Čítajte viac Smutné lúčenie s Ostravou. Slováci pred štvrťfinále s tvrdou lekciou od silných Švédov

Veríte tímu, že sa otrasie z vysokej prehry?

Áno. Dokázali sme to po prehre s Nemeckom, na ktorú sme zareagovali triumfom nad USA. Máme na to, ale najskôr každý musí začať od seba. Musíme sa vrátiť k tomu, aby sme hrali ako jeden celok.

Zápas nedohral Martin Pospíšil. Ak by nemohol pokračovať na turnaji, bola by to veľká strata?

Neviem, čo mu je. Uvidíme, ako to s ním dopadne. Samozrejme, jeho absencia by bola veľká strata, pretože v doterajšom priebehu bol jedným z našich najlepších hráčov.

Je účasť vo štvrťfinále prvým splneným cieľom?

Myslím, že môžeme byť radi za to, kde sme. Prehra so Švédskom bola dobrá facka, výsledok a výkon musíme zahodiť za hlavu.

V zápase proti Američanom ste predviedli kvalitný výkon. Mohla by vám Kanada ako ďalšie zámorské mužstvo z tohto pohľadu vyhovovať?

Čaká nás silný súper, celú zostavu majú z NHL. Je možné, že nám môžu viac vyhovovať. Ale budem sa opakovať – musíme hrať kolektívne, zodpovedne. Len tak môžeme byť úspešní.

Martin Fehérváry v drese Slovenska. Foto: Pravda, Ivan Majerský
Martin Fehérváry Martin Fehérváry v drese Slovenska.

Proti Švédsku vás tréneri zaradili do presilovkovej formácie. Slováci sú v početných výhodách najhorším tímom na turnaji. Ako ich zlepšiť?

Zbytočne si veci komplikujeme, zbytočne robíme krížne prihrávky. Potom sa kombinácie strácajú na ľade, ktorý síce nie je kvalitný, ale nemôžeme sa na to vyhovárať.

Musíme to celé zjednodušiť. Viac strieľať, tlačiť sa do bránky a keď nám padne gól, od toho sa môžeme posunúť.

Môže vám prospieť zmena prostredia? Poviete si, čo ste urobili v Ostrave dobre i zle, urobíte hrubú čiaru a v Prahe môžete začať akoby nanovo?

K tomu, čo sa dialo tu v Ostrave, sa radšej nebudem vyjadrovať… „Refresh“ by nám mohol prospieť. Praha je super mesto, všetci sa tam tešíme. Budeme hrať vo väčšej hale, osobne som tam ešte nikdy nehral, bude to príjemné.

Bude sa hrať v 18-tisícovej O2 Aréne…

Bude to krásne, veľmi sa na to teším. Kanada je výborný súper, musíme sa na ňu zodpovedne pripraviť a podať náš najlepší výkon na turnaji.

Brady Tkachuk Čítajte viac Kapitán Američanov po výhre nad Lotyšmi: Som rád, že sme pomohli krajine, odkiaľ pochádzal Demitra

Videli ste nejaký zápas javorových listov na MS?

Nie. Nepozerám hokej takýmto spôsobom. Dozviem sa, aké majú mužstvom, to si vždy pozriem pred zápasom na súpiske. Budú dobrí.

Nemáme takých zručných hráčov, ako sú oni, ale aj my máme kvalitu. Jediná cesta, ako vo štvrtok vyhrať bude, že sa zomkneme ako kolektív a predvedieme rozumnú robotu.

Keď sa pozriete na súpisku, ktorý z Kanaďanov sa bude najťažšie brániť?

Majú mladého Bedarda, vieme, že je šikovný. Ale v kanadskom výbere figuruje viacero kvalitných hráčov, ktorí majú veľkú kvalitu. Musíme sa na nich čo najlepšie pripraviť.

Najproduktívnejší Slováci na každých MS v hokeji Fotogaléria - 28 fotiek Všetky fotky
Na nasledujúcich stránkach zistíte, ktorý...

© Autorské práva vyhradené

62 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #Švédsko #Martin Fehérváry #MS 2024 v hokeji