Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Nečakané komplikácie pred súbojom proti Švédsku. Štart elitného útočníka je otázny

Slovenskí hokejisti dnes odohrajú na MS v Ostrave svoj posledný zápas v základnej B-skupine.

21.05.2024 11:49 , aktualizované: 12:28
hlavaj Foto:
Bránku Slovenska v súboji proti Švédsku bude hájiť Samuel Hlavaj.
debata (4)

Výber Craiga Ramsayho nastúpi od 20.20 h proti Švédsku, ktoré je už istým víťazom B-skupiny a do štvrťfinále pôjde z prvého miesta.

Slováci majú blízko k postupu do play off, ale ešte ho nemajú istý. Ak proti Tre Kronor získajú čo i len bod, štvrťfinále im neujde.

Účasť v top osmičke im môže zaistiť aj výhra USA nad Lotyšskom v zápase, ktorý sa začína o 16.20 h.

Dopoludňajšie rozkorčuľovanie vynechal Marek Hrivík a je možné, že večerný duel vynechá z preventívnych dôvodov.

Centra prvého útoku trápi svalové zranenie, ktoré však nie je vážne, a v ďalšom zápase, ak Slováci postúpia do štvrťfinále, by nemal chýbať.

Zmeny v zostave

V bránke proti Švédom bude stáť Samuel Hlavaj.

"Marek Hrivík dostal voľno. Čo sa týka zloženia jednotlivých formácií, je možné, že pristúpime k menším zmenám. Chceme byť efektívnejší.

Chlapci, ktorí chodili na presilovky, hrali dobre. Veríme však, že zmeny pomôžu k tomu, že sa nám otvorí viac príležitostí na skórovanie," vravel po tréningu asistent Peter Frühauf.

Slováci hrali na šampionáte doposiaľ presilovky so štyrmi útočníkmi a jedným obrancom, proti Švédsku vyskúšajú formát 3 útočníci a 2 obrancovia.

Chystajú sa Slováci sledovať zápas USA s Lotyšskom?

logo-ms-v-hokeji-2024-cesko Dávame do pozornosti Všetko o MS v hokeji 2024 na jednom mieste

„Sledujeme všetky zápasy. Výsledok spomínaného duelu nás bude určite zaujímať, ale sme nastavení tak, že bez ohľadu na to, ako dopadne, chceme Švédov poraziť,“ uviedol asistent.

Lekár slovenskej výpravy Pavol Lauko informoval o zdravotnom stave hráčov.

„Hrivík mal svalové preťaženie, preto dostal voľno. Uvidíme, aký bude jeho stav pred zápasom a podľa toho sa rozhodneme, či nastúpi proti Švédom. Ak by aj nehral, na prípadné štvrťfinále bude pripravený. Zvyšok kádra je v poriadku,“ mieni Lauko.

Cehlárik: Švédi majú šikovných hráčov

Pred tréningom mali Slováci tradičné tímové fotenie. Keďže sa v Ostravar Aréne konal zápas Nemecka s Francúzskom, museli ho absolvovať vo vedľajšej tréningovej hale.

"Užili sme si tímové fotenie pred posledným zápasom. V tréningovej hale je chladnejšie, takže sme trochu vymrzli. Prioritne sme sa sústredili na tréning a prípravu na Švédov.

Vieme, že na turnaji ešte neprehrali. Majú kvalitný tím s viacerými hráčmi z NHL. Musíme viac dohrávať ich šikovných útočníkov a obrancov. Jednoznačne chceme vyhrať," mieni útočník Pavol Regenda.

Hrivík Cehlárik Čítajte viac Rozbiť prvú formáciu? Slováci majú iný problém. Ak ho neodstránia, na úspech môžu zabudnúť

Aj samotní hráči veria, že zmeny v presilových hrách sa prejavia v zlepšenej efektivite.

"Musíme si v presilovkách rýchlejšie posúvať puk. Nie sme efektívni. Verím, že nám zmeny prinesú úspech. Pre mňa to bude trochu špecifický zápas, keďže hrám vo švédskej lige.

Nepoznám však veľa chlapcov, pretože väčšina tímu je zo zámoria. Musíme byť pripravení najme v obrannom pásme. Majú šikovných hráčov na všetkých pozíciách," vraví útočník Peter Cehlárik.

Do stretnutia so Švédmi nastúpi aj útočník Andrej Kudrna, ktorý v zápase s Lotyšskom zblokoval strelu hlavou a lekári mu museli zašívať tržnú ranu.

"Momentálne sa cítim v pohode. Bolo to šťastie v nešťastí. Možno to vyzeralo horšie, ako to v skutočnosti bolo.

Tržnú ranu mi ošetrili hneď v šatni. Vieme, že súčasťou našej hry je hlavne dobre brániť a hrať obetavo," uviedol Andrej Kudrna.

Štatistiky Slovákov na šampionáte v Česku Fotogaléria - 20 fotiek Všetky fotky
Pozrite si čísla slovenských hokejistov, ktorý...
4 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #Švédsko #MS 2024 v hokeji #Ostrava 2024