Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Na obranu Slafkovského. Moderátor Forgáč sa zamýšľa, čo by sa mu preháňalo hlavou, keby bol v koži 20-ročnej hviezdy

Juraj Slafkovský, hviezda slovenského tímu na svetovom šampionáte v hokeji, zostáva v centre pozornosti.

21.05.2024 11:14
Marcel Forgáč Foto:
Marcel Forgáč.
debata (2)

Hokejoví experti, ale aj zahraničné médiá si viac ako jeho výkony na ľade všímajú jeho gestá. Hovoria o frustrácii, ktorú 20-ročný Košičan prežíva. Strelec Montrealu Canadiens totiž na turnaji ešte nedal gól. Mimochodom, na šesť ich prihral.

Na sociálnej sieti Facebooku sa draftovej jednotky zastal populárny moderátor Marcel Forgáč. Zamýšľa sa nad tým, čo by sa mu preháňalo v hlavou, keby bol Juraj Slafkovský.

„Ak by som čítal slovenský bulvár, a sociálne siete, tak by som hlavne nechápal, prečo je šesť bodov za šesť zápasov, bod na zápas, symbol konzistentnosti v NHL, "slabučký výkon“ a prečo každý deň privedú nového, obvykle zatrpknutého, senilného odborníka, ktorý ma zhejtuje pod čiernu zem. A prečo najviac „nakúpim“ od rodákov zo svojho mesta?," uvažuje moderátor FUN Rádia.

Juraj Slafkovský Foto: Profimedia
04. Juraj Slafkovský Juraj Slafkovský

"Aj by som uvažoval, prečo nie som radšej s frajerkou v Karibiku, ale idem v kuse na plný plyn, potím sa, zatínam zuby, znášam bolesť, napriek neľahkej záťaži po celom ročníku NHL. Prečo musím znášať nonstop nakladačky od bulváru krajiny, ktorú hrdo a najlepšie ako viem, reprezentujem.

Od fanúšikov, ktorí ma vlastne , zdá sa, neznášajú, a hoci som ešte úplný mladík, a v Amerike mi ešte ani legálne nenalejú, čakajú odo mňa asi zázrak na počkanie. Presne toto by som mal v hlave," zakončil svoju úvahu Forgáč.

Slafkovský patrí medzi najväčšie hviezdy ostravskej skupiny. V slovenskom tíme je tou najväčšou a teda pochopiteľne je o jeho osobu najväčší záujem.

To, že zatiaľ nedal gól, si všíma aj legendárny český hokejista Jiří Šlégr… V rozhovore pre portál hokej.cz Košičanovi poradil:

Juraj Slafkovský. Foto: Pravda, Ivan Majerský
Juraj Slafkovský Juraj Slafkovský.

„Myslím si, že keď si Juraj Slafkovský dá do hlavy, že musí hrať hlavne pre tím, tak mu tie body naskočia. Ale pokiaľ bude premýšľať nad tým, že už musí nejaké góly streliť, tak bude mať zviazané nohy a nepôjde mu to.“

Slafkovského neverbálne gestá si však všíma napríklad redaktor ČT Sport Ondřej Zamazal.

"Nepáči sa mi, ako sa Juraj prezentuje počas zápasov. Často uňho vidieť frustráciu, hhnev na vlastných spoluhráčov, sústredí sa podľa mňa na okolnosti, ktoré jeho výkon zrážajú.

Môže to súvisieť s tým, že stále čaká na gól. Ale nevidel by som to tak dramaticky, je to stále mladý hráč. Nevieme, či sa s ním pravidelne rozprávajú Craig Ramsay a kapitán Tomáš Tatar, či im to prekáža alebo nie," podotkol, ale následne bol opäť ostrejší.

Video
Juraj Slafkovský pred štartom MS v Ostrave.

„Na prvý pohľad nepôsobí dobre, keď 20-ročný hráč predvádza maniere, ktoré by si mohli dovoliť tridsiatnici. Ale – paradoxne – tí tridsiatnici nič také nepredvádzajú, lebo majú za sebou časť kariéry a vedia, že pre tímový úspech je treba upozadiť svoje ego.“

A všíma si to aj Boris Valábik, ktorý pre Českú televíziu spolukomentuje zápasy Slovákov…

„Tá reč tela nie je ideálna. Všímajú si to tímy NHL, skauti, Montreal a je potrebné, aby si Juro spomenul na toho 17-ročného chlapca, ktorý bol v Pekingu,“ vravel. Pripomíname, že Slafkovský sa na turnaji pod piatimi kruhmi stal kráľom strelcov.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Marcel Forgáč #MS 2024 v hokeji #Juraj Slafkovský