Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

MS v hokeji: Je vidieť, že Slafkovský nie je spokojný. Slováci bojujú o štvrťfinále

Hoci Lotyši prerušili sériu štyroch vyhraných zápasov našej hokejovej reprezentácie, Slovensko má stále slušnú šancu postúpiť do štvrťfinále.

20.05.2024 20:10
debata
Podcast si môžete vypočuť aj cez obľúbené aplikácie.

Rozhodujúci bude zápas so Švédskom, ktoré každoročne patrí k favoritom turnaja. Na papieri však máme jeden z najsilnejších reprezentačných tímov v histórii samostatného Slovenska, takže očakávania fanúšikov aj samotných hráčov sú veľké. „Dokonca sa odhadovalo, že by mohli v tabuľke skončiť na prvých dvoch miestach, ale prehra s Lotyšskom po samostatných nájazdoch opäť nastavila trend, že sa budeme musieť spoliehať aj na pomoc iných tímov. Slováci nemali na majstrovstvách štyri výhry už vyše desať rokov, takže by bola naozaj škoda, ak by to vyšlo na vnivoč,“ konštatujú športoví reportéri Pravdy, Patrik Fotta a Michal Bakaj, ktorý sú priamo v dejisku šampionátu.

Slovenský tím má podľa nich naozaj dobrú perspektívu byť na týchto majstrovstvách, v porovnaní s predošlými, oveľa úspešnejší. Zatiaľ má však problém s efektivitou presiloviek. „Horšie sú na tom, čo sa týka využitia presilových hier, už iba Poliaci. Aj tréner Craig Ramsay často spomína potrebu zjednodušiť hru v presilovkách, viac strieľať na bránku a cloniť pred ňou,“ dodáva Fotta.

Veľa sa očakávalo od hviezdy olympiády v Pekingu a úspešného kanoniera kanadského Montrealu Juraja Slafkovského, ktorý výborne nahráva na góly, jemu samému to tam však stále nechce padať. Je obeťou vlastnej premotivovanosti? „Určite áno, on sám pociťuje očakávania, že bude strieľať góly. Možno je problém s tým, že si predlžuje striedania a chce naozaj až príliš,“ hodnotí reportér Fotta. „Vidieť na ňom, že nie je spokojný, ale inak hrá veľmi dobrý turnaj, naozaj mu chýbajú už len tie góly,“ hovorí Michal Bakaj.

Kto ešte v našom tíme vyniká? Dôjde v ňom k zmenám v zostavách? Ktorí súperi nás čakajú v prípade postupu do štvrťfinále? Dočkáme sa po rokoch česko-slovenského derby? A sú sťažnosti hráčov na prílišné teplo a kvalitu ľadu na šampionáte oprávnené? Vypočujte si podcast denníka Pravda so športovými reportérmi Patrikom Fottom a Michalom Bakajom.

Ďalšie podcasty Pravdy

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #hokej #hokejový šampionát #Počúvajte Pravdu #Juraj Slafkovský #MS v hokeji 2024