Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Poliak odpadol na večeri, brala ho sanitka. Brankár Lotyšov skončil na infúziách, v zápase so Slovenskom stratil sedem kíl

Brankár lotyšskej reprezentácie Kristers Gudlevskis v zápase proti Slovensku doplatil na veľkú teplotu v Ostravar aréne. Schudnúť mal až sedem kilogramov. Skončil na infúziách a v opatere lekárov.

20.05.2024 17:30
Slovensko, Lotyšsko Foto: ,
Brankár Lotyšov Kristers Gudlevskis vypotil proti Slovákom sedem litrov.
debata (3)

Asistent Craiga Ramsayho Ján Pardavý po dnešnom dobrovoľnom tréningu pred médiami hovoril aj o extrémnej teplote, s ktorou sa musia hráči v ostravskej hale vyrovnať.

„Ja osobne si niečo také nepamätám. Aj nám trénerom je v našej kabíne veľmi teplo. Štadión je veľmi zvláštne vykurovaný. Pre hráčov je to extrémne náročné. Vypotia hektolitre vody. Problém s tým majú aj iné tímy,“ vraví Pardavý.

Na neznesiteľné teplo mal doplatiť poľský brankár českého pôvodu Tomáš Fučik a Lotyš Gudlevskis.

Slovenskí hokejisti na MS v Česku
Video

„Gudlevskis musel ísť po našom zápase do nemocnice. Odviezli ho na infúzie. Mal kŕče. Nie je to nič príjemné. Poliak odpadol na večeri. Tiež mal kŕče počas zápasu a rovnako aj jeho brali do nemocnice.“

Aj vzhľadom na tieto okolnosti by zrejme viaceré tímy hrali radšej štvrťfinále v pražskej O2 Aréne, ktorá je modernejšia a podobné problémy v nej neevidujú.

„Je to dané aj tým, že posledné zápasy sme hrali vždy neskoro večer. Problém je zrejme vo vzduchotechnike. Nemôžeme sa však na to sťažovať. So súpermi máme rovnaké podmienky, nemôžeme sa na to vyhovárať,“ mieni Pardavý.

Slafkovský hokej Čítajte viac Redaktor ČT Sport o Slafkovskom: Na prvý pohľad nepôsobí dobre, keď 20-ročný hráč predvádza takéto maniere

Lekár slovenskej výpravy Pavol Lauko sa v súvislosti s vysokými teplotami vyjadril, že hráčom sa snažia zvýšiť príjem tekutín.

„Podmienky sú extrémne. Hráč stratí štyri až päť kíl počas zápasu. Na takéto podmienky hráči nie sú zvyknutí,“ vraví Lauko.

Na otázku, či by mohol mať tím, ktorý pricestuje na štvrťfinále z Prahy s podmienkami v ostravskej hale problémy reagoval pohotovo: „Myslím si, že áno.“

Zápas Slovenska s Lotyšskom na MS 2024 v obrazoch Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
Na snímke zľava brankár Kristers Gudlevskis...

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Ján Pardavý #Kristers Gudlevskis #MS v hokeji 2024 #Pavol Lauko