Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Redaktor ČT Sport o Slafkovskom: Na prvý pohľad nepôsobí dobre, keď 20-ročný hráč predvádza takéto maniere

Juraj Slafkovský je ústrednou postavou ostravskej B-skupiny majstrovstiev sveta v hokeji. Tentoraz nielen preto, že jeho hlášky sú jedinečné, ale aj kvôli tomu, že sa mu strelecky nedarí.

20.05.2024 16:40
Slafkovský hokej Foto:
Juraj Slafkovský.
debata (6)

Jeho počínanie na ľade i gestá, ktoré naznačujú nespokojnosť, si všímajú hokejoví experti i novinári. Nedávno tak spravil pred duelom Slovákov Boris Valábik v štúdiu ČT Sport.

Bývalý obranca by mu odporučil, aby sa vrátil do svojich sedemnástich rokov, keď dával góly na olympiáde v Pekingu.

„Tá reč tela nie je ideálna. Všímajú si to tímy NHL, skauti, Montreal a je potrebné, aby si Juro spomenul na toho 17-ročného chlapca, ktorý bol v Pekingu,“ vravel. Pripomíname, že Slafkovský sa na turnaji pod piatimi kruhmi stal kráľom strelcov.

Valábik naznačil, že mu trošku prekáža Slafkovského správanie na ľade…

Slafkovský Čítajte viac Nahnevaný a úprimný. Otrasné podmienky, od turnaja ako MS by som čakal viac, sťažoval sa Slafkovský. Mrzela ho predovšetkým jedna vec

„Samozrejme, musí si dávať pozor na veci, o ktorých nehovorím len ja, pretože mu to môže tak trochu pokaziť aj budúcnosť, keďže tímy NHL tu majú ľudí, generálnych manažérov, skautov, a ktorí si to všetko všímajú,“ zamyslel sa.

O deň neskôr v podcaste ČT Sport sa o rovnakom probléme rozhovoril aj redaktor Ondřej Zamazal, ktorý podrobne mapuje ostravskú skupinu.

"Nepáči sa mi, ako sa Juraj prezentuje počas zápasov. Často uňho vidieť frustráciu, hhnev na vlastných spoluhráčov, sústredí sa podľa mňa na okolnosti, ktoré jeho výkon zrážajú.

Slovensko, Lotyšsko Čítajte viac Uštipačný Slafkovský viackrát odbil novinárov ironickou odpoveďou. Česi v debatách píšu, že je arogantný

Môže to súvisieť s tým, že stále čaká na gól. Ale nevidel by som to tak dramaticky, je to stále mladý hráč. Nevieme, či sa s ním pravidelne rozprávajú Craig Ramsay a kapitán Tomáš Tatar, či im to prekáža alebo nie," podotkol, ale následne bol opäť ostrejší.

„Na prvý pohľad nepôsobí dobre, keď 20-ročný hráč predvádza maniere, ktoré by si mohli dovoliť tridsiatnici. Ale – paradoxne – tí tridsiatnici nič také nepredvádzajú, lebo majú za sebou časť kariéry a vedia, že pre tímový úspech je treba upozadiť svoje ego.“

Čo sa píše po zápase Slovensko - Lotyšsko? Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Hokejové Slovensko má za sebou ďalšiu veľkú...
6 debata chyba
Viac na túto tému: #MS 2024 v hokeji #Juraj Slafkovský