Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Postupová kalkulačka: Štyri výhry za sebou nemusia stačiť. Za akých okolností Slováci nepostúpia do štvrťfinále?

Rýchlo zabudli na prehru s Nemeckom v úvodnom stretnutí a štyrmi výhrami za sebou si vytvorili veľmi dobrú pozíciu. Tesnou prehrou s bronzovým tímom z vlaňajšieho šampionátu si však skomplikovali situáciu.

20.05.2024 04:11
Slovensko hokej Foto:
Sklamaní hokejisti Slovenska po prehre s Lotyšskom na MS 2024. Postúpia do štvrťfinále.
debata (44)

Hokejisti Slovenska nie sú ďaleko od účasti vo štvrťfinále MS v Česku, ale zatiaľ ho nemajú isté.

Výber Craiga Ramsayho si sťažil život po nedeľnej prehre s Lotyšskom 2:3 po nájazdoch.

Slováci majú zo šiestich zápasov 12 bodov a v tabuľke B-skupiny im patri priebežná štvrtá priečka.

Posledný zápas v rámci skupinových bojov odohrajú proti zatiaľ stopercentnému Švédsku (utorok, 20.20 h). Tre Kronor majú celkový triumf v skupine na dosah.

Stačí im na to predpokladané víťazstvo nad Francúzskom v pondelkovom zápase (dnes, 16.20).

Existuje predpoklad, že Švédi, v prípade výhry nad Les Bleus majú istý triumf v skupine, nechajú proti Slovákom oddychovať opory a môžu postaviť aj iného brankára, ako jednotku Filipa Gustavssona.

Slafkovský Čítajte viac Nahnevaný a úprimný. Otrasné podmienky, od turnaja ako MS by som čakal viac, sťažoval sa Slafkovský. Mrzela ho predovšetkým jedna vec

To všetko by mohlo nahrávať Slovákom, ktorí sa môžu pokúsiť o prekvapenie proti favoritovi. Akýkoľvek bodový zisk proti Švédsku bude znamenať, že Ramsayho mužstvo postúpi do play off.

V prípade viacbodového triumfu nad Tre Kronor a zhode ďalších výsledkov môžu Slováci skončiť v B-skupine aj na druhom či treťom mieste.

Lenže ak proti Švédom nezabodujú a predtým sa zrodí sa prekvapenie v zápase USA – Lotyšsko, ktorý je na programe o štyri hodiny skôr ako zápas Slovákov, postup do štvrťfinále sa nepodarí.

Aby Lotyši odstavili Slovákov z hry o štvrťfinále, musia vyhrať nad USA za tri body a zároveň veriť, že Švédi „nevypustia“ duel s Ramsayho výberom, potvrdia úlohu favorita výhrou a že budú triumfovať v riadnom hracom čase.

Ak sa potvrdia papierové predpoklady – Američania zdolajú Lotyšsko a Švédi Slovákov – mužstvo kapitána Tomáša Tatara by zostalo na štvrtom mieste a na štvrťfinále by sa sťahovalo do Prahy.

Stretlo by sa s víťazom zápasu Kanada – Česko (utorok, 16.20), ktorý rozhodne o tom, ktorý tím vyhrá A-skupinu. Vedie ju Kanada so 17 bodmi, domáca reprezentácia je druhá s 15 bodmi.

Dramatický bude aj záver B-skupiny na jej opačnom konci.

Poslední Poliaci (1 bod) dnes od 20.20 nastúpia proti predposlednému Kazachstanu. V lepšej pozície je Kazachstan (3 body), ktorému na to, aby sa udržal v elitnej kategórii, stačí aj prehra po predĺžení či nájazdoch.

Zverencov slovenského kouča Róberta Kalábera zachráni len výhra za tri body.

logo-ms-v-hokeji-2024-cesko Dávame do pozornosti Všetko o MS v hokeji 2024 na jednom mieste

© Autorské práva vyhradené

44 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #štvrťfinále #postup #Play Off #MS 2024 v hokeji