Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Na najväčšom favoritovi MS sa zhodli všetci traja. Slovensko má na medailu, tvrdí jedna z legiend

Podľa legendárneho slovenského hokejistu Dáriusa Rusnáka má tím Craiga Ramsayho na MS v Česku schopnosti siahať na medailu.

19.05.2024 14:36
Vincent Lukáč, Dárius Rusnák Foto:
Slávny hokejový útok: Vincent Lukáč, Dárius Rusnák a Igor Liba (na snímke sprava).
debata (1)

Aj Vincent Lukáč drží mužstvu palce, ale tvrdí, že o úspechu na šampionáte rozhodne jeden zápas.

Igor Liba, tretí člen pamätného útoku reprezentácie niekdajšieho Československa, má z výkonov reprezentácie zmiešané pocity.

"Až na duel, ktorý prehrali s Nemeckom, hrajú veľmi solídne. Výkon proti Američanom bol vynikajúci, zaslúžia si absolutórium.

Myslím si, že ten bronz by sa nám hodil," uviedol Rusnák a vyjadril sa aj k jednotlivým hráčom: "Prekvapila ma formácia Miloš Kelemen, Martin Pospíšil a Pavol Regenda.

Mix Collage-19-May-2024-06-24-AM-3795 Čítajte viac Kapitán hľadajúci hrdinu zápasu, prekonaný Demitra, mexické vlny: Česi píšu, že v Ostrave sú Slováci domácimi

Hrajú kanadský spôsob hokeja, napádajú a hrajú tvrdo do tela. Potešili ma aj výkony Tomáša Tatara, Libora Hudáčka a Matúša Sukeľa.

A v neposlednom rade musím spomenúť Andreja Kudrnu s Lukášom Cingelom, odvádzajú takú ‚špinavú‘ prácu, ktorú hráči neradi robia.

Som trocha sklamaný z prvej formácie, ale verím, že postupne sa chlapci dajú dokopy. Z obrancov hrajú vynikajúco Šimon Nemec aj s Petrom Čerešňákom."

Lukáč považuje slovenský tím za jeden z najsilnejších za uplynulé obdobie: "V predchádzajúcich rokoch sa budovalo mužstvo, no teraz sme poskladali jedno z najkvalitnejších.

Slafkovský MS Čítajte viac Hviezdy z prvej formácie neskórujú? Mňa to netrápi, ich áno, reaguje Ramsay. Pre Slafkovského a spol. má dobre mienenú radu

Väčšina hráčov pôsobí v zahraničí, ale nehrajú v tímoch prím. U mňa ani jeden z nich nie je hviezda, ale sú super kolektív. Ak vytvoria partiu, budú spolu držať, majú šancu.

Hrajú ako doma, čo nie je jednoduché. Postúpiť do štvrťfinále je dobré, ale koho dostaneme, uvidíme.

Sú to však MS o jednom zápase, keď prehráme, opäť sme tam, kde sme boli. Ak vyhráme, hráme o medailu. Držím chalanom palce, prajem im, aby zažili to, čo my. Majú veľkú šancu a pomáha im aj systém."

Kritický k slovenským reprezentantom bol Liba, ktorého budúci týždeň uvedú do Siene slávy IIHF: "Výkony sú nemastné a neslané. Vidno, že niečo nefunguje v mužstve.

hudáček Čítajte viac Vlani nedal ani gól, pohádal sa s kapitánom. Neriadená strela dospela a hrá najlepší hokej v kariére

Ukázali to proti Poľsku, keď sa tam prakticky zasekli. Oni si musia sadnúť a povedať."

Všetci traja sa zhodli, že najväčším favoritom na zlato sú Švédi. Rusnák tvrdí, že sa rozhodne medzi „Tre Kronor“ a domácim Českom.

Aj Lukáč vidí severského giganta vo finále: „Môj tip je, že oni budú hrať finále a bolo by krásne, keby sme my hrali s Čechmi o bronz. To je taký môj sen.“

Tomáš Tatar, Sebastien Ylonen Čítajte viac Postup Slovenska je po štvrtej výhre v rade opäť bližšie, proti Francúzom to bol Hudáčkov zápas

Hviezdny hokejový útok, ktorý pomohol Československu získať striebro na ZOH v Sarajeve 1984 a zlato na MS v Prahe 1985, si zaspomínal na tieto okamihy v sobotu v Slovenskom olympijskom a športovom múzeu v Bratislave.

"Som veľmi šťastný, že sa na nás nezabúda. História sa vymazať nedá. S Igorom sme viac v kontakte, bývame od seba dvesto metrov. S Darom komunikujeme väčšinou cez hokej a jeho syna, ktorý komentuje.

Vždy veľa diskutujeme," priznal Lukáč a zaspomínal na toto obdobie: "Najkrajšie pocity. V mužstve sa menili len dvaja, traja hráči počas troch rokov.

Tatar Čítajte viac Vy novinári ste mali otázniky. Tatar lídrom na ľade i v mixzóne, zastal sa Slafkovského: Odvádza dobrú robotu

Boli sme neskutočná partia. V Sarajeve sme mali najlepšiu formu, ale bol iný systém, hral každý s každým. Veľká smola bola prehra vo finále proti Sovietskemu zväzu.

Mrzela nás prehra, boli sme veľmi blízko k zlatu. Vyhrať v Prahe bolo veľmi ťažké. Mali sme šťastie, zdolali sme Rusov 2:1 a už to išlo. Boli to nádherné chvíle, to sa nedá ani opísať."

Nadviazal na neho Liba: "My sme spolu nehrali celú sezónu, stretli sme sa až v reprezentácii, ale od začiatku tam bola chémia.

V roku 1982 vo Fínsku, keď Miroslav Ihnáčak emigroval, to bol vynikajúci ťah pán Bukača, že urobil náš útok. Keďže sme traja Slováci, fungovalo to aj mimo ľadu a je tomu tak dodnes.

Slafkovský hokej Čítajte viac K Slafkovskému nebudem kritický. Ten chlapec si prešiel vecami, ktoré väčšina nezažije ani vo svojej 60-ke, vraví Valábik

Na Sarajevo sa nedá zabudnúť, náš útok tam hral vo všetkých stretnutiach prím. Spomeniem si, že s Amerikou to bol strašne zákerný zápas a niektorí hráči sa báli ísť na ľad.

Škoda finálového duelu so Sovietskym zväzom, prehrali sme 0:2. V roku 1985 to bolo vyvrcholenie a čerešnička na torte. V príprave pred MS sme prehrali všetky zápasy, ale nakoniec sme boli majstri."

Podľa Rusnáka bol titul v Prahe veľký úspech: „Hrali sme v hlavnom meste Československa, diváci nám veľmi fandili a boli pre nás šiestym hráčom. Bolo to nezabudnuteľné.“

Reakcie na výhru Slovenska proti Francúzsku Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
Slováci majú za sebou ďalšie úspešné vystúpenie...
1 debata chyba
Viac na túto tému: #hokej #Igor Liba #Dárius Rusnák #Vincent Lukáč #Juraj Slafkovský #MS 2024