Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Hviezdy z prvej formácie neskórujú? Mňa to netrápi, ich áno, reaguje Ramsay. Pre Slafkovského a spol. má dobre mienenú radu

Situácia, ktorá nie je v hokeji až taká bežná. Prvá slovenská formácia, zložená z elitných ofenzívnych hráčov, má po piatich zápasoch na MS v Ostrave z tímu najmenej gólov.

19.05.2024 01:20
Slafkovský MS Foto:
Juraj Slafkovský na MS 2024 v Ostrave.
debata (15)

Spolupráca, ktorá výborne fungovala na olympiáde v Pekingu, zatiaľ nie je tak produktívna, akoby sa čakalo.

Marek Hrivík s krídelníkmi Jurajom Slafkovským a Petrom Cehlárikom sa snažia, bojujú, ale góly zatiaľ neprichádzajú. Možno aj preto, že miestami až príliš „tlačia na pílu.“

Hrivík s Cehlárikom majú konte po góle, Slafkovský zatiaľ na presný zásah čaká.

Ani v sobotnom zápase proti Francúzsku, v ktorom Slováci potvrdili úlohu favorita, po výsledku 4:2 vybojoval štvrtý triumf za sebou a poistili si tretie miesto v tabuľke, to nešlo elitnej formácii podľa predstáv.

ČR Hokej MS2024 Ostrava B Francúzsko SR Čítajte viac Sedemdesiatkilový Hudáček má hrať ako ja? Tréneri by ma asi zabili, vraví Regenda o góle, ktorým odčinil vylúčenia

Na druhej strane, Slafkovský si pripísal ďalšiu gólovú prihrávku a s piatimi asistenciami je najlepším nahrávačom mužstva.

Craig Ramsay po zápase s „Les Bleus“ debatoval s novinármi v dobrej nálade a neobišiel ani tému prvého útoku.

Ako sa vám pozdával výkon mužstva?

Nebolo to nič jednoduché. Výkon Francúzov treba oceniť, poriadne nám znepríjemnili život. Napádali nás po celom ľade, hrali nepríjemnú zónu. Nahadzovali puky do pásma a rýchlo sa k nim dostávali. Dostali našu obranu pod poriadny tlak.

V zápasoch s takýmito tímami musíte byť na pozore a pozerať sa dozadu, či za vami nečíha hráč. Posledný hráč súpera je vždy najnebezpečnejší. Posledný gól do našej siete bol zbytočný, na také situácie si musíme dať väčší pozor.

Čo hovoríte na to, že mužstvo doteraz využilo zo 16 presiloviek len jednu?

Početné výhody nehráme zle, ale málo strieľame. Je to jednoduché – ak nestrieľate dostatočne často, nemôžete skórovať. Nevyžívam sa v štatistikách, ale pozrel som si naše presilovkové čísla a tie potvrdzujú, čo som povedal.

V dobrej pozícii na strelu často volíme extra prihrávku, ktorá je už zbytočná. Týka sa to aj krížnych prihrávok cez pásmo. Treba viac strieľať. Recept je jednoduchý – treba vyhrať buly, vystreliť na bránku, čakať na dorážky. Máme robustných, silných hráčov, ktorí vedia, ako skórovať z druhých šancí.

logo-ms-v-hokeji-2024-cesko Dávame do pozornosti Všetko o MS v hokeji 2024 na jednom mieste

Mužstvo potiahol dvojgólový Libor Hudáček. Nie vždy ste to s ním mali ľahké, na vlaňajších MS mal konflikt s vtedajším kapitánom Hrivíkom. Vypláca sa vám teraz, že ste mu dôverovali a dali ďalšiu šancu?

Libor predvádza fantastické výkony. Darí sa mu v ofenzíve, ale výborne hrá aj smerom dozadu. Hrá rozumne, účelne vo všetkých troch pásmach. Stále sa nás trénerov pýta otázky, chce vedieť, o čom sa rozprávame…

Jeho druhý gól bol ideálnym príkladom toho, o čom rozprávam. Nabral rýchlosť, obrancovia pred ním ustupovali a tak správne zvolil strelu. Bol z toho gól, lišiacky prekabátil všetkých vrátane súperovho brankára.

Trápi vás, že prvá elitná formácia nie je produktívna tak, ako ďalšie útoky? Alebo až na tom tak veľmi nezáleží, pretože mužstvo vyhráva?

Mňa to netrápi, hráčov trochu áno. Robia veľa dobrých vecí. Veľa sa zdržiavajú v útočnom pásme, po väčšine aj dobre bránia. Veľa ľudí sa pozerá len na počet gólov. Vravia, že ak hokejista neskóruje, tak nehrá dobre. Ale tak to nefunguje.

Hrivíkov útok je silný, vybojuje veľa pukov. Ak chlapci začnú viac strieľať a nebudú sa snažiť byť „perfektní“, uľahčia si život. A potom prídu aj góly. Ale platí, že hrajú dobre, som s nimi spokojný.

Skórovali Francúzi v poslednej minúte pre to, že prvý útok chcel za každú cenu streliť gól?

Bola to súhra viacerých okolností. Obrancovia urobili chybu a potom v strede nášho pásma chýbal útočník, ktorý by im pomohol. Áno, bolo to zaváhanie, podobných lapsusov sa musíme vyvarovať.

Hráči sa sťažovali na teplo v hale, prekážalo vám tiež

Áno, bolo horúco. Ale s tým nič nenarobíte, aj taký je hokej. Spomínam si, ako som hral v roku 1975 vo finále Stanleyho pohára za Buffalo.

Hrali sme päť minút, potom sa hra na ďalších päť minút musela prerušiť, pretože v hale, ktorá nemala klimatizáciu, bola hustá hmla. Teplo v aréne nie je príjemné, ale hokejistom nezostáva nič iné, ako odviesť čo najlepšiu prácu aj v takýchto podmienkach.

Dresy tímov na MS v hokeji 2024 Fotogaléria - 32 fotiek Všetky fotky
Rakúsko - domáci dres.

© Autorské práva vyhradené

15 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #Craig Ramsay #MS 2024 v hokeji #Juraj Slafkovský