Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Sedemdesiatkilový Hudáček má hrať ako ja? Tréneri by ma asi zabili, vraví Regenda o góle, ktorým odčinil vylúčenia

Povinné víťazstvo nad Francúzskom (4:2) otváral gólom necelú sekundu pred koncom prvej tretiny útočník Pavol Regenda. Pred tým si stihol štyri minúty posedieť na trestnej lavici. Po zápase absolvoval viacero rozhovorov, no aj napriek tomu mal dobrú náladu a často žartoval. A nebol jediný.

19.05.2024 01:06 , aktualizované: 01:34
ČR Hokej MS2024 Ostrava B Francúzsko SR Foto:
Juraj Slafkovský v zápase s Francúzskom pomohol tímu k výhre asistenciou.
debata

Pri otázke na zhodnotenie zápasu sa pousmial a pohotovo zareagoval: „Už som to dnes hodnotil asi šesťkrát. Ale môžem ešte raz,“ vraví Regenda, ktorý si proti Francúzom otvoril strelecký účet na MS.

„Po dvoch dňoch voľna je niekedy náročné dostať sa do tempa. Majú veľkých útočníkov, ale my sme si to dokázali uhrať. Dôležité je, že máme tri body,“ hodnotí rodák z Michaloviec.

Po vypršaní prvého dvojminútového trestu sa chcel okamžite zapojiť do hry. Puku sa však dotkol skôr ako oboma nohami stúpil na ľad pri vychádzaní z trestnej lavice.

Slovenskí hokejisti na MS v Česku
Video

„Niektorí chlapci mi vraveli, že je to zaužívané pravidlo. Ja som o tom počul prvýkrát. Aspoň som sa dnes niečo nové naučil a poučím sa z toho do budúcnosti,“ mieni Regenda.

Gólom tri desatiny sekundy pred koncom prvej tretiny však výrazne nabudil tím k zisku troch bodov.

„Aspoň niečo pozitívne. Asi by ma tréneri zabili… Už minule som mal hlúpe vylúčenia. Musím sa takýchto vecí vyvarovať. Som platnejší tímu, keď hrám na ľade a nie, keď sedím na trestnej lavici,“ vraví.

Slafkovský MS Čítajte viac Hviezdy z prvej formácie neskórujú? Mňa to netrápi, ich áno, reaguje Ramsay. Pre Slafkovského a spol. má dobre mienenú radu

Napriek víťazstvám sa Slováci zatiaľ na tabuľku nesústredia. Podľa Regendu sa pozerajú vždy len na najbližší duel.

„Ja osobne to vôbec neriešim a myslím si, že ani jeden chalan z tímu. Snažíme sa vždy sústrediť len na ďalšieho súpera,“ konštatuje.

Robustný útočník si uvedomuje, že dobrými výkonmi môže zvýšiť svoje šance na NHL. Podobne ako zvyšní dvaja spoluhráči z tretieho útoku Miloš Kelemen a Martin Pospíšil.

„Ja ani Miloš sme v najlepšej lige sveta veľa neodohrali. Obaja bojujeme o našu budúcnosť. Martin má zmluvu podpísanú, ale tiež je to jeho prvý ročník a aj on sa chce ukázať,“ vraví.

Trénerom sa podarilo tretí útok poskladať z vysokých, robustných hráčov, ktorí robia súperom veľké problémy.

Libor Hudáček premieňa trestné strieľanie v... Foto: Darko Vojinovic
ČR hokej MS2024 Ostrava B Skupina Kazachstan Libor Hudáček premieňa trestné strieľanie v zápase proti Kazachstanu na MS.

„Hráme jednoduchý hokej a zatiaľ nám to vychádza. Tiež by som nechcel hrať proti chlapcom, ktorí majú všetci po sto kíl,“ mieni Regenda. Nemyslí si však, žeby rovnaký štýl, akým sa prezentuje jeho formácia, pomohol ďalším päťkám.

"Každý robí maximum. Góly strieľajú aj ostatné formácie. Nemôžeme čakať od sedemdesiatkilového Hudáčka, ktorý má meter šesťdesiat, aby robil na ľade to isté, čo ja alebo Kelemen.

Na druhej strane som rád, že Liborovi sa strelecky darí a pomáha tímu produktivitou. Je pre nás veľkým prínosom," chváli 24-ročný krídelník.

Podľa útočníka Marka Daňa bolo proti Francúzom zlomové, že sa tím dokázal zjednotiť proti nepríjemnej defenzívnej hre súpera.

871760879 Čítajte viac Ramsay sa na mňa prísne pozrie a zakričí: Hej! Presne viem, čo odo mňa chce. Odmenou je milý úsmev

„Dokázali sme získať tri body a to je najdôležitejšie,“ vraví a aj on sa pridal k skladaniu komplimentov pre dvojgólového Hudáčka.

„Libor je strelec. Keď mu to ide, treba páliť na bránku. Aj ja som sa ho snažil napodobniť, ale zatiaľ mi to nevyšlo. Sme spolu na izbe. Asi ho budem musieť v noci držať za ruku, aby sa na mňa tiež nalepilo šťastie,“ vraví s úsmevom Daňo.

Spokojný s víťazstvom bol aj Juraj Slafkovský, ktorý si pripísal už piatu asistenciu na šampionáte.

„Je to super, že sme vyhrali a máme tri body. Čo sa týka našej formácie, musíme sa zlepšiť. V prvom rade ale ide o víťazstvá,“ konštatuje útočník Montrealu Canadiens.

Gólovo sa zatiaľ nepresadil, no mužstvu pomáha svojou dominantnou hrou na puku.

„Hrá sa tu inak ako v zámorí, kde je užšie klzisko. Musím sa tomu prispôsobiť. Myslím si, že sa postupne učím,“ vraví košický rodák.

Slováci sa v ďalšom zápase na MS v Ostrave predstavia v nedeľu proti Lotyšsku.

MS 2024: Brankárske čísla. Ako chytajú Slováci? Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Sú kľúčom k úspechu. Bez ich nadštandardných...

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Marko Daňo #Juraj Slafkovský #Pavol Regenda #MS v hokeji 2024