Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Tatar nechcel byť sám, izbová tradícia ho zaskočila už v Helsinkách. Rodiny hráčov na MS? Nie som fanúšik, priznal

Kapitán Slovákov na tohtoročných hokejových MS Tomáš Tatar uviedol, že je pravdepodobne jediný hráč reprezentácie, ktorý má hotelovú izbu v Ostrave iba pre seba.

18.05.2024 13:45
Tomáš Tatar Foto:
Tomáš Tatar viedol Slovensko na ľade aj v zápase s Poliakmi.
debata

Ako vyplynulo z rozhovoru s Richardom Lintnerom v rámci relácie Citrónshow, 33-ročný útočník Seattle Kraken a líder slovenského výberu o takú poctu nestál. ide však o akúsi tímovú tradíciu.

"Myslím, že som jediný, kto je na izbe sám. Vôbec som o to nežiadal. Od istej doby dostáva samostatnú izbu najstarší hráč v tíme.

Zažil som to už v Helsinkách, kde ma to veľmi prekvapilo. Vošiel som do izby, nezaujímalo ma, koho tam uvidím a s kým ta budem, som rád so všetkými. Ale spolubývajúceho som na izbe neobjavil. Prekvapilo ma to," povedal Lintnerovi.

logo-ms-v-hokeji-2024-cesko Dávame do pozornosti Všetko o MS v hokeji 2024 na jednom mieste

Reč sa stočila aj k prítomnosti rodín hráčov v mieste konania svetového šampionátu. U amerického či kanadského výberu je normálne, že na majstrovstvá zoberú aj svoje manželky a deti, urobia si z toho akýsi výlet.

Lintner bol obzrieť, ako to u zámorských hráčov vyzerá v praxi. Hráči ráno vstanú, dajú si spoločné raňajky s rodinou, rozvrhnú si program a večer idú na zápas.

Pri slovenskej reprezentácii to nebolo zvykom a zástancom „rodinného“ fungovania počas turnaja nie je ani Tatar.

871760879 Čítajte viac Ramsay sa na mňa prísne pozrie a zakričí: Hej! Presne viem, čo odo mňa chce. Odmenou je milý úsmev

„Keď chcú prísť, asi by nemali byť v tom istom hoteli ako hráč. Na druhej strane to chápem, nechcem spochybňovať ich metódy. Na Slovensku to tak nerobíme, ani iné tímy z Európy to nepraktikujú,“ vysvetlil Slovák s „céčkom na drese“.

Ide vraj o zbytočné rozptýlenie už v tak nahustenom programe reprezentantov. "Keď chce rodina prísť, nech si to poriešia bokom. Je to trošku rozptyľovanie. Náš program je naozaj bohatý, od rána až do večera.

Je skoro nemožné s nimi tráviť čas, rodinní príslušníci si musia urobiť vlastný program. V deň, kedy sa hrá zápas, je to určite nemožné," dodal Tatar.

MS 2024: Brankárske čísla. Ako chytajú Slováci? Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Sú kľúčom k úspechu. Bez ich nadštandardných...
debata chyba
Viac na túto tému: #rodina #hokej #Tomáš Tatar #Návštevy #MS 2024