Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Ak Slováci vyhrajú, sú jednou nohou vo štvrťfinále. Tréneri vybrali brankára, ktorý dnes bude chytať proti Francúzom

V bránke Slovenska v dnešnom zápase na MS 2024 v Česku, v ktorom zverenci Craiga Ramsayho nastúpia od 20.20 h v Ostrave proti Francúzsku, bude stáť Samuel Hlavaj.

18.05.2024 11:32
Hrivík Cehlárik Foto:
Peter Cehlárik a Marek Hrivík počas MS 2024 v Ostrave.
debata (7)

Pre 22-ročného gólmana to bude tretie vystúpenie na šampionáte za sebou, predtým odchytal zápasy proti USA a Poľsku.

Hlavaj ako prvý z trojice brankárov zišiel z ľadu na dnešnom rozkorčuľovaní. Tréneri jeho štart oficiálne nepotvrdili, čo je bežná prax, ale ak sa nestane nič neočakávané, proti Francúzom nastúpi od začiatku práve on.

Rozkorčuľovanie vynechali Juraj Slafkovský, Martin Pospíšil i Šimon Nemec. Nie sú zranení, vo večernom zápase zámorské trio nastúpi.

„Čaká nás náročný program a dnešné rozkorčuľovanie bolo dobrovoľné. Niektorí hráči majú radšej zápasový deň bez ranného tréningu a koncentrujú sa na večer. Je to úplne v poriadku,“ vysvetlil Ramsayho asistent Ján Pardavý.

Obranné dvojice budú hrať bezo zmien. Do štvrtého útoku sa vracia Marko Daňo, ktorý nahradí Martina Faška-Rudáša.

„Marko sa pripravoval na to, že môže kedykoľvek naskočiť zo zostavy. Veríme, že svojím pohybom a agresivitou pomôže celému tímu,“ dodal Pardavý.

Predpokladaná zostava SR

Hlavaj – Fehérváry, Čerešňák, Ivan, Nemec, Koch, Grman, Gajdoš, Golian – Slafkovský, Hrivík, Cehlárik – Hudáček, Cingel, Tatar – Kelemen, Pospíšil, Regenda – Daňo, Sukeľ, Kudrna

Slováci v stredu zdolali Poľsko 4:0 a vyhrali tretí zápas za sebou. So ziskom 8 bodov im patrí v tabuľke B-skupiny priebežná štvrtá priečka.

Ak dnes dosiahnu proti „Les Bleus“ víťazstvo za tri body, čo sa všeobecne očakáva, výrazne sa priblížia k účasti vo štvrťfinále.

25. Lukáš Cingel Čítajte viac Hudáčkovi sa ústa nezavrú. Nečakaný žolík Slovákov sníva o kariére gitaristu. Reaguje na kritiku, že na druhý útok nemá

V nedeľu Ramsayho výber skríži zbrane s Lotyšskom, v utorok uzavrie skupinové boje proti Švédsku.

Francúzi majú zatiaľ 4 body zo 4 zápasov. Vyhrali nad Poľskom, ukoristili bod proti Lotyšsku a prehrali s Kazachstanom a USA.

logo-ms-v-hokeji-2024-cesko Dávame do pozornosti Všetko o MS v hokeji 2024 na jednom mieste
7 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #Francúzsko #Craig Ramsay #MS 2024 v hokeji