Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Hokejová horúčka stúpa, zápasy Slovákov trhajú rekordy. Česi atakujú magickú hranicu

Zmena vysielateľov MS na Slovensku najskôr nebola každému po vôli, ale slovenský hokejový národ sa spojil a zápasy výberu Craiga Ramsayho sleduje vo veľkom počte.

18.05.2024 15:59
Regenda Koch Slovensko Foto:
Budú sa hokejisti Slovenska tešiť aj po dnešnom zápase s Poľskom?
debata (1)

Hokejové šampionáty dlhé roky vysielala verejnoprávna RTVS, čo sa však zmenilo. Práva získala skupina JOJ Group, ktoré prevádzkuje kanály TV JOJ, JOJ Plus a JOJ Šport.

Ako ukazujú čísla, JOJ-ka má vďaka MS rekordné čísla sledovanosti. Stredajší duel Slovákov proti Poľsku (4:0) si vo vysielaní TV JOJ aj so sprievodnými štúdiami nenechalo ujsť viac než 1,7 milióna divákov.

To znamenalo 43,4-percentný podiel na trhu s dosiaľ najvyššou 18,4-percentnou sledovanosťou v hlavnom vysielacom čase v rámci univerzálneho publika. V komerčnej cieľovej skupine si JOJ Group v stredu vyslúžila až 40,6-percentný celodenný podiel na trhu a tiež vysoký podiel v prime time 51,3 percenta.

logo-ms-v-hokeji-2024-cesko Dávame do pozornosti Všetko o MS v hokeji 2024 na jednom mieste

Čísla ukazujú tiež to, že JOJ-ka má lepšie čísla ako RTVS v čase, keď telerozhlas vysielal MS.

"Všetky rekordy doterajšej sledovanosti prekonala druhá tretina zápasu Slovenska s Poľskom, ktorá suverénne zasadla na trón top rebríčka sledovanosti nielen tohto roka (spomedzi programov všetkých slovenských televízií), ale aj v porovnaní s hokejovým vysielaním verejnoprávnej televízie v minulých dvoch rokoch.

Druhá tretina rozdrvila konkurenciu s 24,8-percentnou sledovanosťou pri divákoch starších ako 12 rokov, pri ktorých dosiahla až 53,2-percentný podiel na trhu. V rámci mladšieho publika valcovala s ešte vyšším podielom – až 62,9-percentnou sledovanosť divákov. Celkovo si zápas proti Poľsku aj so štúdiami zaplo neskutočné množstvo nadšených divákov – zásah bol až na 1 765 000 divákov v cieľovej skupine nad 12 rokov," píše JOJ-ka v tlačovej správe.

Daugavinš Čítajte viac Hudáček? Skvelý chlapík, naše deti sa spoločne hrávali v Moskve. Som hrdý patriot, Rusko je pre mňa uzavretá kapitola

Skupina JOJ Group vysiela zápasy MS prvýkrát v histórii. Zápasy rozdelila medzi tri televízne stanice: na TV JOJ sledujú diváci všetky zápasy slovenského národného tímu, stanica JOJ Plus vysiela vybrané zápasy pražskej skupiny a na JOJ Športe zase všetky zápasy, ktoré sa hrajú v Ostrave a vybrané z Prahy.

Všetky živé prenosy a tiež záznamy zápasov sú zároveň dostupné aj v streamovacej platforme JOJ play, vo verzii FREE, ktorá je zadarmo pre všetkých.

Českí organizátori sa zase pochválili výbornými čísla diváckej návštevnosti.

Hokejový šampionát v Prahe a Ostrave sa čo do počtu odohraných zápasov prehupol do druhej polovice a už teraz je takmer stopercentné, že Česi na ňom získajú zlato – zatiaľ nie na ľade, ale za divácky záujem.

Podľa štatistík by totiž mali prekonať svoj vlastný návštevnícky rekord z MS 2015. Vtedy na zápasy dorazilo 741 690 divákov.

Teraz to vyzerá tak, že s ohľadom na predpredaj fanúšikovia na MS 2024 pokoria hranicu 800-tisíc divákov.

MS 2024: Brankárske čísla. Ako chytajú Slováci? Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Sú kľúčom k úspechu. Bez ich nadštandardných...
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #sledovanosť #diváci #TV JOJ #MS 2024 v hokeji