Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Rozpačitý šampionát v podaní Slafkovského. Tvrdé slová od legendy slovenského hokeja

Na ľade jeho plno, stále je stredobodom pozornosti fanúšikov aj médií. A to v dobrom aj zlom zmysle slova. 20-ročného Juraja Slafkovského si na tohtoročných MS v Česku jednoducho nemožno nevšimnúť.

16.05.2024 10:39
Juraj Slafkovský Foto:
Poľskí obrancovia si dávali na Juraja Slafkovského veľký pozor a nedovolili mu skórovať.
debata (11)

Dratová jednotka NHL spred dvoch rokov bodovala okrem USA v každom vystúpení národného tímu v Ostrave. Nie všetci sú však s jeho prínosom do výsledkov mužstva spokojní. Jedným z nich je aj majster sveta z roku 1985 a legenda slovenského hokeja.

Slafkovský má na konte štyri body, no na prvý gól zatiaľ stále čaká. Aj kvôli streleckej nemohúcnosti prežíva hviezdny slovenský útočník zatiaľ rozpačitý šampionát.

Viac, než o jeho výkonoch sa v posledných dňoch rozprávalo skôr o výstrelku v zápase proti Kazachstanu (6:2), keď cestou na trestnú lavicu nasmeroval na súpera plačlivé gesto.

Tomáš Fučík Čítajte viac Žiadne otázky, len hokej! Slováci o atentáte mlčali, zväz reagoval. Poľský tréner: Hrozné

„Provokácie sú súčasťou hry, som na to zvyknutý. Rád sa bijem, takže žiadny problém, ale musíme to obmedziť,“ povedal Slafkovský po zápase. „Za stavu 4:1 sa snažili dostať do zápasu. Snažili sa provokovať, možno som to gesto ani nemusel urobiť,“ dodal po Kazachstane.

Streleckú smolu Slafkovský nezlomil ani pri deväťgólovej prestrelke s USA, ani v stredajšom súboji s outsiderom MS z Poľska.

K výkonom najväčšieho talentu slovenského hokeja posledných dvoch desaťročí sa vyjadril aj dvojnásobný majster sveta Vincent Lukáč, ktorému sa správanie košického odchovanca nepáči. „Nech rýchlo spadne na zem,“ uviedol Lukáč pre sport24.sk.

Ramsay slovensko Čítajte viac Slováci vyhrali na nulu, ale Ramsay sa mračil: To nebola hra, akou sa chceme prezentovať. Slafkovský? Musí pochopiť dôležitú vec

Podľa hokejovej legendy je na Slafkovskom vidieť, že je na neho vyvíjaný veľký tlak. „Na to sú tréneri, aby zo zmiernili. Je vidieť, že chce niečo dokázať. Nech hrá taký hokej, aký hral. 20-ročný chlapec nemôže riadiť veci v mužstve,“ doplnil Lukáč.

V zámorí zase slabšiu produktivitu člena prvého útoku národného tímu vinia jeho spoluhráčov z neho, Mareka Hrivíka a Petra Cehlárika. „Poslal niekoľko vysoko kvalitných prihrávok, ktoré by Cole Caufield alebo Nick Suzuki využili. No on však nemal rovnaký úspech s dvomi slovenskými spoluhráčmi z formácie,“ tvrdí web Daily Faceoff.

Faktom je, že oproti prvému zápasu na MS sa Slafkovského čas strávený na ľade výrazne znížil. Kým pri prehre proti Nemecku (4:6) odohral 20:01 min, pri stredajšom víťazstve s Poľskom 4:0 to bolo len 17:22 min.

Reakcie na povinné víťazstvo na MS proti Poľsku Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Przeglad sportowy (Poľsko) – Poliaci na...
11 debata chyba
Viac na túto tému: #MS v hokeji 2024