Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Žiadne otázky, len hokej! Slováci o atentáte mlčali, zväz reagoval. Poľský tréner: Hrozné

Ťažko riešiť iba hokej, keď sa pár kilometrov od Ostravy strieľa na významného slovenského politika. Na svetovom šampionáte však zostala téma atentátu na premiéra Roberta Fica oficiálne tabu.

16.05.2024 07:24
Tomáš Fučík Foto:
Poľských hokejistov držal proti Slovákom v hre o dobrý výsledok najmä výkon brankára Tomáša Fučíka.
debata (1)

Reakcií slovenských hokejistov po víťazstve 4:0 nad Poľskom sa tak novinári v útrobách Ostravar Areny nedočkali. „Žiadne otázky na aktuálnu situáciu, iba k zápasu,“ upozorňoval hneď po stretnutí podľa iSport.cz hovorca SZĽH Peter Jánošík.

A samotní reprezentanti sa tohto nariadenia striktne držali. Len slovenský tréner Róbert Kaláber, ktorý vedie poľský národný tím, aktuálnu situáciu predsa len po priamej otázke okomentoval.

Hráči z MS 2024 vs. hokejisti z MS 2003. Čítajte viac Ofenzívna smršť Slovákov, tvrdia medailisti zo zlatej generácie. Od éry Šatana či Pálffyho taký útok na MS nebol

„Sme na majstrovstvách sveta, ale vieme, čo sa deje,“ reagoval Kaláber, rodák z Bratislavy. „Je hrozné, čo sa vo svete deje. Je vojna, sú atentáty, na to by pred piatimi rokmi nikto nepomyslel. Môžem povedať len, že držím palce, aby bolo všetko v poriadku. Aby sa z toho dostal čo najrýchlejšie a vyzdravel. Nič viac sa k tomu asi nedá povedať,“ skonštatoval poľský kouč.

Na situáciu zareagoval Slovenský zväz ľadového hokeja vo štvrtok ráno, keď zaujal stanovisko k útoku na predsedu vlády SR Roberta Fica, ku ktorému prišlo v stredu v Handlovej.

„Slovenský zväz ľadového hokeja odsudzuje útok na predsedu vlády Slovenskej republiky Roberta Fica a tým aj na demokraciu v našej krajine. Pánovi premiérovi praje celý tím skoré uzdravenie a veľa síl. V náročných zápasoch budeme hrdo reprezentovať našu krajinu na prebiehajúcich majstrovstvách sveta, veríme že aj on zabojuje a vyhrá svoj zápas v tejto ťažkej situácii,“ uviedol SZĽH v oficiálnom stanovisku.

ČR Hokej MS2024 Ostrava B SR Poľsko Čítajte viac Chceli sme to už iba odfárať, vraví Hlavaj. Taktika Slovákov? Je prístupná na internete, čerpali sme z nej aj my, tvrdí tréner Poľska

Slovenskí reprezentanti medzi sebou udalosti z Handlovej pochopiteľne rozoberali, pred zápasom nie sú úplne odrezaní od sveta.

No po víťazstve nad Poľskom, ktoré sa nerodilo tak ľahko, ako sa možno očakávalo, pochopiteľne riešili v mixzóne len hokej. Štart do zápasu bol parádny, rýchlo sa ujali vedenia 2:0, ale potom zvoľnili. A bojovní Poliaci s výborným brankárom Tomášom Fučíkom sa držali statočne.

„Trošku sme si to chceli skomplikovať, ako to my máme radi,“ cituje iSport.cz slovenského obrancu Martina Fehérváryho. „Ale dokončili sme to do víťazného konca, to je dôležité. Trochu sme vypli, začali si to komplikovať. Keď sme mali strieľať, tak sme prihrávali. A keď sme mali prihrávať, tak sme strieľali. Tak hrať nemôžeme,“ doplnil obranca Washingtonu Capitals.

Pozitívom boli dva pohotové góly z hokejky Lukáša Cingela a čisté konto v podaní Samuela Hlavaja. „Pre mňa to bol ťažký zápas, musel som sa sústrediť celý čas, pretože tam toho nebolo veľa,“ zhodnotil duel Hlavaj.

„Potom to skúšali zo všetkých pozícií, aj spoza bránkovej čiary, takže to bolo náročné. Aby som pravdu povedal, ja som sa cítil horšie, ako proti Amerike. Pre nás to bola povinná jazda a oni len mohli,“ uviedol Hlavaj.

Ramsay slovensko Čítajte viac Slováci vyhrali na nulu, ale Ramsay sa mračil: To nebola hra, akou sa chceme prezentovať. Slafkovský? Musí pochopiť dôležitú vec

Brankár, ktorý má na MS viac ako 93-percentnú úspešnosť zákrokov ocenil aj výkon Poliakov. „Nie je treba zneuctiť súpera, je to rovnaký zápas, ako každý iný. Je jedno, či je to Poľsko, Amerika, Kanada… Som spokojný a do ďalších zápasov na tom môžeme stavať.“

Výborne sa v zápase prezentoval aj český rodák v poľskej bránke Tomáš Fučík. Do 52. minúty pochytal 33 striel. Osem minút pred koncom sa po presilovkovom závere pred bránkou začal zvíjať od bolesti, musel striedať.

Mal by byť v poriadku, na striedačke poľského tímu zostal až do konca stretnutia po ktorom si prevzal cenu pre najlepšieho hráča Poľska. „Verím, že bude v poriadku,“ dodal tréner Róbert Kaláber.

Reakcie na povinné víťazstvo na MS proti Poľsku Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Przeglad sportowy (Poľsko) – Poliaci na...
logo-ms-v-hokeji-2024-cesko Dávame do pozornosti Všetko o MS v hokeji 2024 na jednom mieste
1 debata chyba
Viac na túto tému: #slovenská hokejová reprezentácia #MS v hokeji 2024