Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Dajte nám Slafkovského a uvidíte, vravia Poliaci. Fanúšikmi v Ostrave otriasla správa o atentáte na premiéra: Je to strašné

Davy ľudí v slovenských dresoch prúdia ulicami Ostravy. Smerujú k štadiónu, kde večer odohrá svoj štvrtý zápas na MS v hokeji 2024 slovenská reprezentácia. Derby s Poľskom má úvodné buly naplánované na 20.20 hod. a na Športwebe ho budeme sledovať online. Priamo z Ostravy prinášame postrehy fanúšikov, ktorí si čakanie na zápas krátili vo fanzóne i pred Ostravar arénou.

15.05.2024 18:19
ostrava8 Foto:
Slovenskí fanúšikovia v Ostrave.
debata (10)

Prevaha slovenských dresov v porovnaní s poľskými bola výrazná.

Aj nálada fanúšikov zo Slovenska bola už pár hodín pred stretnutím podstatne lepšia ako u Poliakov.

„Jednoznačne vyhráme 8:1. Po dva góly dajú Slafkovský aj Tatar. Poľsko pre nás nemôže byť súper, ak chceme postúpiť do štvrťfinále z čo najvyššieho miesta,“ vraví fanúšik Juraj (41), ktorý prišiel do Ostravy zo Žiliny spolu s kamarátmi.

Slovenskí hokejisti na MS v Česku
Video

Vy ste zo Slovenska? Máme radi vášho trénera

Cena piva sa mu zdala vysoká, no napriek tomu sa ním pred zápasom „osviežil.“ Keď išli okolo poľskí fanúšikovia dali sa so Slovákmi do reči.

„Dajte nám hráča ako je váš Slafkovský a uvidíte,“ zahlásil poľský fanúšik, ktorý má na drese meno legendárneho útočníka Czerkawského.

Craig Ramsay, tréner, Čítajte viac Slovenský kouč Poliakov o Ramsaym: Keby nebol Kanaďan, po MS 2019 ho vyhodia. Našim mladým sa neoplatí hrať v zahraničí, ani u vás

„Nemáme tak kvalitných hráčov ako Slovensko. Ak budú chlapci na ľade bojovať, môžu prekvapiť aj favorita. Dnes to bude vyrovnaná bitka,“ vraví poľský fanúšik a odchádza do fanshopu.

Zastavujeme sa pri ďalšej skupinke poľských fanúšikov, ktorí sledujú zápas Česka s Dánskom na veľkoplošnej obrazovke.

„Vy ste zo Slovenska? Máme radi vášho trénera Róberta Kalábera. Dokázal nás vrátiť späť medzi elitu. Veríme, že vymyslí aj niečo na Slovákov,“ konštatuje 34-ročný Tomasz.

Odpije si z piva a rozhovorí sa o tom, že hokej v krajine sleduje len veľmi málo ľudí.

„Pre nás sú zaujímavejšie iné športy. Ja osobne sledujem aj futbal, volejbal či zimné športy. To sú disciplíny, v ktorých máme úspechy a ich sledovanie nám prináša radosť. V hokeji to zatiaľ neplatí,“ priznáva.

MS 2024, craig ramsay Čítajte viac Pôsobí to podozrivo, Hudáček po tom na ľade pripomína draka. Slovákom dávajú pod nos látku, ktorú zháňajú v Amerike

Do Ostravy cestoval s otcom a súrodencami takmer päť hodín. Chystá sa aj na zápasy s USA a Nemeckom.

Atentát na premiéra? Je to strašné

Slovenskí fanúšikovia sa húfne presúvali do fanzóny, kde medzi sebou búrlivo diskutovali. Väčšina z nich sledovala aktuálne správy o atentáte na premiéra Roberta Fica.

„Pred pár minútami sme sa o tom dozvedeli. Je to niečo strašné. Neviem si predstaviť, čo sa bude diať. Vraj ho prevážajú do nemocnice,“ uvádza Marek (52).

Na pretras prišli aj otázky o možnom zrušení zápasu s Poľskom.

Juraj Slafkovský Čítajte viac Všade len Slafkovský... Nepreháňame to s ním? Prejdite si súpisku a sami odpovedzte, za kým by ste sa vybrali s kamerou

„V takejto situácii si už človek nemôže byť ničím istý. Je smutné, kam sme sa ako spoločnosť dostali,“ dodáva Marek.

Jeho kamarát Ivan bol väčší optimista. "Zápas určite nezrušia. Myslím si, že sa bude hrať. Na hráčov to podľa mňa nebude mať negatívny vplyv.

Ak budú hrať ako proti Američanom, mali by sme jednoznačne zvíťaziť," mieni Peter, ktorý má na sebe dres s menom Demitru.

Reakcie na nečakaný triumf Slovákov proti USA Fotogaléria - 18 fotiek Všetky fotky
Veľké prekvapenie tohtoročných majstrovstiev....

© Autorské práva vyhradené

10 debata chyba
Viac na túto tému: #slovenská hokejová reprezentácia #poľská hokejová reprezentácia #MS v hokeji 2024 #atentát na Roberta Fica