Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Za mňa žiadnu hviezdu nemáme, zdôrazňuje Lukáč. Slovensko podľa hokejovej legendy už postúpilo a má na medailu

Nečakanú výhru slovenských hokejistov nad hviezdnym výberom USA sledovala v Ostrave aj hokejová legenda Vincent Lukáč. Bývalý stroj na góly z Košíc si myslí, že tím Craiga Ramsayho to na tohtoročných majstrovstvách sveta môže dotiahnuť ďaleko.

14.05.2024 20:19 , aktualizované: 20:42
Vincent Lukáč Foto:
Vincent Lukáč (v čiernom) so Samuelom Hlavajom.
debata (10)

V hre sú podľa neho aj medaily. „Určite. Výhrou nad Američanmi sme postúpili. Neviem, či skončíme v skupine tretí alebo štvrtí, ale potom to už bude o jednom zápase so súperom z druhej skupiny. Bol som aj v Prahe, každý súper z tej skupiny je ťažký,“ povedal v rozhovore pre Šport24.sk.

Slováci však musia dodržať isté podmienky, ak chcú byť na šampionáte úspešní. "Pýtali sa ma, či je správne mať toľko hviezd pokope. Za mňa nemáme žiadnu hviezdu.

Je to normálny kolektív, žiadny hráč sa nesmie povyšovať nad iného. Musia byť partia a kamaráti na ľade. Vtedy verím, že máme na úspech."

Ramsay radosť Čítajte viac Pozdravy z Ostravy: Ramsay hľadel na časomer a neveril vlastným očiam. Nemec pýtal od Američanov darček pre otca

Výkony tímu Craiga Ramsayho hodnotí po počiatočnom zakopnutí pozitívne. "Som milo prekvapený po Nemecku, kde som bol presvedčený, že zvíťazíme. Ten zápas bol pre mňa veľkým sklamaním.

S Kazachmi to bola povinná jazda. Pri USA som veril, že keď chytia dobrý začiatok, tak sa podarí výhra. Zdá sa, že s lepšími mužstvami vieme aj lepšie hrať.

Zamrzí, že sme nedotiahli výsledok 4:1, ale nakoniec sa „šťastíčko“ priklonilo v predĺžení na našu stranu. Za celý zápas sme si výhru zaslúžili," podotkol Lukáč.

Slováci odohrajú v ostravskej B-skupine ešte štyri zápasy. V stredu hrajú proti Poliakom, následne ich čaká duel proti Francúzsku, Lotyšsku a na záver proti supersilnému Švédsku.

Reakcie na nečakaný triumf Slovákov proti USA Fotogaléria - 18 fotiek Všetky fotky
Veľké prekvapenie tohtoročných majstrovstiev....
10 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #hokej #postup #medaily #Vincent Lukáč #MS 2024