Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Nechceme sa vyhýbať fanúšikom. Pardavý vysvetlil, prečo Slováci cestujú autobusom do pár krokov vzdialenej haly

Hokejisti Slovenska bývajú na MS v Ostrave iba niekoľko krokov od haly, no na zápasy cestujú autobusom. Transfer im často zaberie viac času než pešia chôdza, no tento postup má dôvody.

14.05.2024 16:26
MS 2024, tréning Slovákov Foto:
Slovenskí hokejisti počas víkendového tréningu.
debata

Hlavným motívom nie je snaha o vyhnutie sa fanúšikom, ale splnenie predpisu Medzinárodnej hokejovej federácie. „Je to nariadenie IIHF,“ uviedol asistent trénera SR Ján Pardavý pre TASR.

Okrem slovenských reprezentantov bývajú v rovnakom hoteli aj tímy Kazachstanu a Poľska. Aj oni cestujú na zápasy autobusom.

Slovenských priaznivcov pred zápasmi s Nemeckom, Kazachstanom i USA vyprevádzalo približne sedemdesiat fanúšikov, ktorí ich prišli pozdraviť pri nástupe do autobusu.

logo-ms-v-hokeji-2024-cesko Dávame do pozornosti Všetko o MS v hokeji 2024 na jednom mieste

"Bývame síce blízko, ale blízko je aj fanzóna. Síce sa všetci radi s fanúšikmi odfotíme a podpíšeme, no pred zápasom má každý rád svoj pokoj.

Je pre nás lepšie ísť autobusom na zápas a po ňom, keď sme už prezlečení, ide väčšina z nás pešo," povedal brankár Stanislav Škorvánek pre TASR.

Za väčším komfortom počas cesty na zápas je aj snaha vysielateľa o zaujímavé zábery pre divákov.

„Príchod autobusu pred zápasom snímajú televízne kamery a chcú mať predzápasový materiál, ktorý potom televízie ukazujú. Chcú mať nasnímané príchody oboch tímov,“ uviedol Pardavý.

Reakcie na nečakaný triumf Slovákov proti USA Fotogaléria - 18 fotiek Všetky fotky
Veľké prekvapenie tohtoročných majstrovstiev....
debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #autobus #hokej #MS 2024 #Ostravar Aréna