Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Skromný líder v štvrtom útoku, prevyšuje aj Slafkovského. Hviezdu Montrealu kritizoval moderátor RTVS

Od 20-ročného Juraja Slafkovského mali médiá aj fanúšikovia pred štartom MS veľké očakávania. Asi málokto si myslel, že po dvoch zápasoch s Nemeckom (4:6) a Kazachstanom (6:2) bude útočník Montrealu Canadiens bez streleného gólu.

13.05.2024 06:50
Matúš Sukeľ Foto:
Center štvrtého útoku Matúš Sukeľ sa tešil zo streleného gólu proti Nemecku aj proti Kazachstanu.
debata (109)

Slafkovský má síce na konte tri asistencie, no možno viac ako perfektnými akciami na ľade zaujal kontroverznými gestami do kamier.

V zápase s Nemeckom v tretej tretine dostal 20-ročný Košičan za účasť v skrumáži dve minúty za hrubosť a nahnevaný odišiel na trestnú lavicu.

Sediac vedľa Martina Pospíšila následne spustil tirádu smerom k rozhodcom a šikovným fanúšikom netrvalo dlho, aby odčítali z jeho pier hanlivé urážky smerom k mužom v pruhovaných dresoch.

Juraj Slafkovský pred štartom MS v Ostrave
Video
S akými ambíciami išla hviezda Montrealu na šampionát.

V nedeľnom súboji s Kazachstanom si zase po strkanici neodpustil provokáciu smerom ku Kazachom. Kamery si ho všimli v momente, keď jednému zo súperov naznačoval, aby nefňukal a prstom ukázal na svetelnú tabuľu. Akoby mu odkazoval: pozri, aký je výsledok…

Tieto momenty sa nepozdávali ani ostrieľanému moderátorovi RTVS Pavlovi Gašparovi. „Má 20 rokov. Tie gestá, aké tam dáva, môžeme to do istej miery pripísať veku,“ skonštatoval.

Pri pohľade na čísla treba povedať, že Slakovský je po dvoch zápasoch suverénne najčastejšie strieľajúcim slovenským hokejistom (11 striel) a tiež najvyťaženejším útočníkom (37:55 min). Gašpar kritizoval jeho príliš dlhé striedania.

Slafkovský hokej Čítajte viac Slafkovský? Každý vie, ako by skončil, keby sme zhodili rukavice. Skvelý hráč, ale sklamal ma v jednej veci

„V druhej tretine proti Nemecku mal na šesť odohratých minút na päť striedaní. To je viac ako minúta na jedno. Všímali sme si to aj proti Nemecku, predlžoval si striedania,“ skonštatoval Gašpar. Zostáva veriť, že gólová mašina menom Slafkovský sa rozbehne v blížiacich sa najdôležitejších zápasoch MS.

Protikladom draftovej jednotky z roku 2022 by mohol byť nenápadný center štvrtého útoku Matúš Sukeľ. 28-ročný Lipták sa gólovo presadil tak proti Nemecku ako aj proti Kazachstanu. A na dva góly mu stačilo len 7 striel. A len pre porovnanie, na ľade strávil Sukeľ o desať minút menej ako Slafkovský.

Pritom strelecká efektivita centra, ktorý bol v tomto ročníku českej extraligy kapitánom Litvínova, semifinalistu play off, nie je prekvapujúca. Veď ide o najlepšieho strelca Slovenska na domácom šampionáte v roku 2019.

ČR hokej MS2024 Ostrava B Skupina  Kazachstan Čítajte viac Premiéra na MS a gól k tomu? Je to splnený sen, vraví Faško-Rudáš. Hudáček o Slafkovskom: Keby vyzerám ako on, hodím každého do tretieho radu

Pri pohľade na všetky štyri Sukeľove štarty na MS si udržuje veľmi vysokú úspešnosť streľby. Na deväť šampionátových gólov potreboval iba 30 striel, čo predstavuje 30-percentnú úspešnosť.

Sukeľ sa navyše v druhom zápase dočkal výrazne vyššej dôvery trénerom z pohľadu času stráveného na ľade. Kým proti Nemecku odohral 13:04 min, proti Kazachstanu to bolo už takmer o dve minúty viac.

Slovenských hokejistov dnes čaká súboj s topfavoritom z USA (od 16.20 h) a najlepšie by bolo, ak by ruky nad hlavu dvíhali Sukeľ, Slafkovský a na konci zápasu všetci hráči národného tímu.

Najlepšie zarábajúci hokejisti na MS + SLOVÁCI Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Štyria hviezdni hokejisti z NHL, ktorí hrajú na...
109 debata chyba
Viac na túto tému: #slovenská hokejová reprezentácia #Matúš Sukeľ #Juraj Slafkovský #MS v hokeji 2024