Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Slovenskí experti sa hnevajú na rozhodcov. Nemcom gól uznali a Čechom nie, mali by to vysvetliť, lebo ovplyvnili zápasy

Dve podobné situácie, dve rozdielne rozhodnutia. Hneď v prvý deň hokejových majstrovstiev sveta 2024 sú na pretrase hlavní arbitri.

11.05.2024 09:17
Slovensko, Nemecko Foto: ,
Stanislav Škorvánek netuší, kde má puk, ale Nemci ho nedokázali dostať za bránkovú čiaru.
debata (18)

Môžu za to príležitosti v druhých tretinách zápasov Slovensko – Nemecko (4:6) a Česko – Fínsko (1:0 po samostatných nájazdoch).

V závere druhej tretiny šlágra pražskej A-skupiny prišiel kontakt Čecha Ondřeja Paláta s fínskym brankárom Harrim Säterim.

Vypredaná O2 Aréna a tiež experti predpokladali, že sa domáci ujmú zaslúženého vedenia. Nestalo sa.

„Nevidel som žiadneho z Fínov, ktorý by protestoval. Za mňa je to regulérny gól, ale rozhodcovia mali iný pohľad. Z môjho pohľadu tam nebolo nić zásadné, ale arbiter má iný názor ako ja,“ povedal spolukomentátor TV JOJ Peter Hamerlík.

21. Pavol Regenda Čítajte viac Zbabrali sme to, priznáva chlapsky Regenda. Vie, čo treba zmeniť, aby Slováci na MS uspeli

Podobná situácia nastala v polovici duelu Slovenska proti Nemecku (4:6). Trénerský tím Craiga Ramsayho si vzal trénerskú výzvu po góle Dominika Kahuna v početnej výhode.

Hoci bol kontakt na gólmana Stanislava Škorvánka väčší ako na Säteriho, arbitri gól uznali. A keďže trénerská výzva nebola úspešná, dostala slovenská lavička trest za zdržiavanie hry. Nemci presilovku využili a zvýšili na 2:0.

„Bránenie brankárovi, tak povedali rozhodcovia. Či to tak bolo? Neviem,“ reagoval na spornú situáciu v šlágri pražskej A-skupiny Tomáš Záborský.

Spoločne s ďalším expertom Rastislavom Konečným čudovali tomuto rozhodnutiu hlavného rozhodcu.

"Obaja sme si mysleli, že to bude platiť. Kontakt tam je, ale otázne je, či to ovplyvnilo zákrok gólmana.

Ležal už na zemi a ešte mu v pohybe bránili dvaja fínski obrancovia. Ja by som to uznal," doplnil Záborský.

Slovensko, Nemecko Čítajte viac Bronzoví Slováci narazili! Nemci spomínajú prevrat a už myslia na štvrťfinále

"Tomáš, ty si predtým robil zápas Švajčiarsko – Nórsko a nevidel si, čo sa stalo našim chlapcom s Nemcami. Nemcom uznali gól po väčšom kontakte. Nerozumiem tomu.

Niekto by nám to mal vysvetliť, bol by som zvedavý. Aj rozhodcovia majú po zápase debatu s delegátom a zaujímalo by ma, či tieto situácie boli posúdené správne," pridal sa Konečný.

Spoločne so Záborským sú presvedčení, že spomínané incidenty a nesprávne rozhodnutia arbitrov mali vplyv na dianie na ľade, čo by sa na vrcholnom fóre nemalo stávať.

„Česi mali viesť 1:0 a hrať presilovku, takto je to stále bez gólov,“ reagoval Záborský po druhej tretine. „To isté sa stalo Slovákom, ktorým toto rozhodnutie ovplyvnilo duel,“ dodal Konečný.

Reakcie na prehru Slovenska s Nemeckom Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
Neúspešný vstup slovenských hokejistov do...

© Autorské práva vyhradené

18 debata chyba
Viac na túto tému: #Tomáš Záborský #Rastislav Konečný #MS v hokeji 2024