Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Slováci majú na šampionáte v hokeji najsilnejší tím za posledné roky. Vybojujú trénerovi Ramsaymu a fanúšikom medailu?

Kombinácia skúsených hráčov a mladých, nových hviezd z NHL nebola v porovnaní s poslednými rokmi lepšia. A keďže ide možno o posledný šampionát kanadského trénera Craiga Ramsayho pri našej reprezentácii, motivácia zabodovať je o to väčšia.

09.05.2024 22:19
debata
Podcast si môžete vypočuť aj cez obľúbené aplikácie.

V českej Ostrave a Prahe sa začínajú majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji a Slovensko má, aspoň na papieri, najsilnejší tím za posledné roky. O nálade v tíme, o zložení mužstva, silných aj slabých stránkach a šanciach na úspech rozpráva v podcaste Pravda, priamo z dejiska šampionátu, športový reportér Michal Bakaj. „Povolali skoro to najlepšie, čo má Slovensko k dispozícii, s výnimkou pár hráčov, ktorí sú zranení, alebo tých, ktorí hrajú v KHL. V tíme je aj osem hráčov, ktorý v sezóne NHL nastúpili minimálne na jeden zápas, čo je v porovnaní s minulými rokmi pomerne vysoké číslo,“ hovorí Bakaj.

Keďže sa šampionát koná blízko za našimi hranicami, slovenskí fanúšikovia si prídu na svoje. „Deväťtisícová hala v Ostrave je už na slovenské zápasy beznádejne vypredaná a Slováci by tak na tribunách mali mať prevahu,“ dodáva.

Vzhľadom na vek trénera Craiga Ramsayho po siedmych rokoch na striedačke slovenskej reprezentácie prichádzajú úvahy, či to nebude jeho posledný šampionát pri našich hokejistoch a aj v jeho trénerskej kariére. „Je ešte otázne, či bude pre neho lákadlom olympiáda v Turíne v roku 2026, ale to predbiehame. Je naozaj možné, že šampionát v Česku bude jeho rozlúčka so slovenskou striedačkou. Som presvedčený, že aj hráči to berú tak, že sa chcú odvďačiť a dôstojne sa rozlúčiť s trénerom, čiže prichádza veľká šanca pre túto generáciu hokejistov dokázať niečo veľké, pridať k olympijskému bronzu z Pekingu aj medailu z majstrovstiev sveta. Záleží to však od veľa faktorov a uvidíme ako im to všetko sadne,“ uzatvára športový reportér Bakaj. Viac si vypočujte v podcaste denníka Pravda s Michalom Bakajom.

Ďalšie podcasty Pravdy

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #hokej #šport #MS 2024 v hokeji #Počúvajte Pravdu