Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Slafkovský, Nemec, Regenda! Ramsay môže počítať posily, Slovensku sa rysuje na MS silný tím

Základná časť NHL sa pomaly blíži ku koncu. Mužstvá čakajú záverečné dve desiatky zápasov.

29.02.2024 05:43
Tréner Craig Ramsay pri debate s Tomášom... Foto: ,
Tréner Craig Ramsay pri debate s Tomášom Tatarom a Jurajom Slafkovským.
debata (7)

Prvá fáza sezóny 2023/24 sa uzavrie 19. apríla, majstrovstvá sveta v Česku štartujú o necelý mesiac na to (od 10. do 26. mája).

Praha a Ostrava búdu po 9 rokoch opäť hostiť hokejový sviatok. A vyzerá to tak, že sa za riekou Morava predstavia aj viacerí slovenskí hráči z NHL.

Slabý Montreal otvára bránu Slafkovskému

Portál moneypuck.com vytvoril simuláciu, na základe ktorej vypočítal pravdepodobnosť postupu všetkých tímov do play off.

Na základe toho sa zvyšujú šance, že hokejisti z daného tímu by mohli byť k dispozícii národným tímom. Neznamená to však, že sa po vypadnutí po základnej časti do reprezentácie aj vyberú.

Navyše, príchod do Česka ovplyvňuje aj fakt, či má daný hráč zmluvu na ďalšiu sezónu, v akom zdravotnom stave ročník dohrával a či ho do 8. marca – kedy je uzávierka prestupov v NHL – klub nepošle na inú adresu.

Spomínaný server našiel až šesť tímov, ktoré majú podľa simulácie dovedna stotisíc rôznych situácii nulovú šancu prebojovať sa do osmičky najlepších vo svojej konferencii.

Shane Wright, Juraj Slafkovský Čítajte viac Vyfúkol mu post jednotky draftu, stal sa miláčikom Montrealu. Chcem byť tam, kde je teraz on, vraví Wright o Slafkovskom

Patrí k nim Montreal. V ostatnom období sa do výbornej fazóny dostal Juraj Slafkovský. Je reálna šanca, že si v takmer domácom prostredí pripíše tretí štart na MS.

Slafkovský debutoval v roku 2021, o rok neskôr taktiež nechýbal v národnom tíme. Vlani laboroval so zranením a aj klubovú sezónu uzavrel predčasne.

Rovnako nulovú postupovú šancu majú hráči Arizony. Už bez Adama Ružičku, ale za to s Milošom Kelemenom (10 zápasov v tejto sezóne v drese Coyotes) a taktiež obrancom Patrikom Kochom (čaká na debut v NHL) na farme v Tucsone.

Pri spomínanej dvojici prichádza do úvahy ďalší faktor. Roadrunners totiž zrejme postúpia do bitky o Calderov pohár, a tak Kelemen a Koch by mali zostať v zámorí.

Podobne na tom sú aj Martin Chromiak (práva na neho vlastní Los Angeles), Adam Sýkora (New York Rangers), Jakub Demek (Las Vegas) a Samuel Kňažko (Columbus).

Všetci sú členmi organizácii, ktoré sú už jednou nohou v play off. Bude teda na debate manažmentu klubov i slovenskej reprezentácie, aby trojicu útočníkov priviedla na MS 2024.

Zmluvy draftových jednotiek po nováčikovskej ére Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Pozreli sme sa na 19 posledných draftových...

© Autorské práva vyhradené

7 debata chyba
Viac na túto tému: #Montreal Canadiens #New Jersey Devils #Šimon Nemec #Juraj Slafkovský