Trest od hokejových bohov! Rusi podozrievajú Švajčiarov, zaplatili daň za pokoj proti Lotyšom

Tak, ako vlani, ani na tohtoročných majstrovstvách sveta svojich hokejistov nemajú. Dôvod je rovnaký: stále prebiehajúci vojenský konflikt na Ukrajine. Ruské médiá však turnaj v Rige a Tampere neignorujú, informujú o ňom pravidelne a všímajú si aj niektoré z detailov...

26.05.2023 14:09
švajčiarsko, hokej Foto:
Hokejisti Švajčiarska sa rozlúčili s MS poriadne sklamaní.
debata (18)

Pod lupu si vzali Švajčiarov. Portál Sport express tak urobil po tom, ako jeden z veľkých favoritov na zlato senzačne nestačil vo štvrťfinále na Nemecko.

Švajčiari pritom šli do vyraďovacej fázy ako líder B-skupiny – po suverénnych výkonoch. V úvodných šiestich zápasoch nestratili ani bod, keď si poradili aj so Slovákmi.

Naše hodnotenie hokejistov na MS 2023 Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Hokejisti Slovenska získali na MS 2023 v...

Zaváhali až v záverečnom vystúpení – proti domácim Lotyšom. Tí potrebovali s dovtedy bezchybnými Švajčiarmi uhrať aspoň bod, aby na nepostupovú priečku odsunuli Ramsayho družinu. A to sa im podarilo, keď vyrovnali päť minút pred koncom na 3:3.

Následne udreli aj v predĺžení a vybojovali si tretiu priečku, keď za seba odsunuli aj Čechov.

Švajčiari v tomto zápase akoby spadli z víťaznej vlny, čo sa im vypomstilo proti Nemcom. A to neuniklo pozornosti ruských médií.

Česko, hokej Čítajte viac Švajčiarom som prial, aby šli domov. To, čo spravili, na MS nepatrí, hnevá sa český expert

„V zápase s Lotyšmi ukázal najlepší tím B-skupiny akýsi podozrivý pokoj. V tomto dueli sa všetko skončilo tak, ako to vyhovovalo tímu z Pobaltia,“ naznačuje pochybnosti o fair play Sport express.

"Švajčiarov, ktorí nechali oddychovať päticu opôr a do bránky postavili až tretieho gólmana, sa nedzali byť prehrou znepokojení.

Objavili sa však pochybnosti. A tak prišiel v súboji s Nemeckom trest od hokejových bohov," dodáva ruský portál.

Ako je už dnes známe, Švajčiari podľahli Nemcom 1:3 a dosnívali o zisku prvého titulu majstra sveta. Naopak, Nemci naďalej dúfajú v medailu.

V sobotňajšom semifinále vyzvú Američanov. Druhú dvojicu tvoria Kanada a druhé veľké prekvapenie z Lotyšska.

Obe stretnutia vám prinesieme v našich online prenosoch.