Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Hudáček si sypal popol na hlavu, čakal trest, ktorý neexistuje: „Chcem aj Švajčiarom dokázať, že… Že?“ zasekol sa na chvíľu

Na turnaji podáva dobré výkony, hoci zatiaľ nedal gól, z útočníkov je najnebezpečnejší. Zároveň však cíti, že má aj maslo na hlave. Proti Švajčiarom chce ukázať len to dobré, čo v ňom je.

„Dúfam, že sa to už nestane, mrzí ma to. Dám si väčší pozor. Teším sa, chcem aj Švajčiarom dokázať, že… Že?“ zasekol na na sekundu.

„Skrátka mám o motiváciu navyše,“ vyhŕkol diplomaticky.

"Švajčiari majú mnoho rozdielových hráčov. Majú skvelé presilovky. Jasné, o tom sme sa už v kabíne bavili. Oslabenia musíme minimalizovať, potrebujeme veľa korčuľovať, nesekať, nefaulovať.

Jednoducho sa vyvarovať zbytočným faulom. Ale to príde. Bude to každým zápasom lepšie. Ale hlavne by som mal začať od seba," vravel úprimným hlasom.

Slovensko, Kanada Čítajte viac Kanaďania mali proti Slovákom na mantineli mená, čísla i fotografie rozhodcov. Bavili sa s nimi ako s kamošmi

Samozrejme, novinári nie sú jediní, kto mu fauly pripomína. Pravdepodobne sa toho – ak číta sociálne siete – dozvedel oveľa viac. Sám priznal, že keď zverejnili štatistickú infografiku o najtrestanejšom hráčovi, mobil mu šiel prasknúť.

„Dostal som tisíc správ. No chcem ísť príkladom, dúfam, že sa to už nebude opakovať,“ zakončil svoje hokejové pokánie.

Napokon, situáciu netreba dramatizovať, lebo Slováci majú po troch ťažkých zápasoch štyri body a to je viac, ako sa očakávalo.

„Pred turnajom by sme ich vzali všetkými desiatimi, ale teraz cítim ľútosť, že nemáme ešte o niečo viac. Nevadí, začína sa pre nás ďalšia várka zápasov a ideme ďalej,“ dodal.

Má ho najradšej

Libora Hudáčka na ľade neprehliadnete, srší energiou na všetky strany. Aj na striedačke to s ním myká viac ako s ostatnými. Najmä, keď si pričuchne k – medzi hokejistami – tak populárnemu čpavku. Podľa všetkého je tento skvelý hokejista jeho najväčší slovenský fanúšik.

Ešte jeden návrat k situácii zo zápasu s Kanadou. Predtým, ako Hudáček vyletel na ľad, si doprial jeden vdych.

Andres Ambühl Čítajte viac Farmárov syn by o Slovákoch mohol napísať knihu. Bude to bitka, dvíha prst ikona švajčiarskeho hokeja

„Čvapok? Dávam si ho pred každým striedaním. Je to na prebudenie, keď som unavený po dlhom čase na ľade, tak si ho dám. Aj krv mi vtedy rýchlejšie prekysličí organizmus,“ podotýka.

Robí to vraj dlhodobo, od čias, keď hrával za Slovan. „Tam som s tým začal.“

Sú to kustódi, ktorí sa starajú o tento povolený doping. Nie je však pre každého. Keď sa Hudáčka opýtame, či sa s čpavkom chodí najviac práve za ním, najprv sa ostýcha, ale potom úprimne povie.

„To neviem, opýtajte sa borcov, čo nám ho dávajú. Ale myslím si, že nikto ho viac nepoužíva ako ja.“ Na malej kapsulke, nie dlhšej ako päť centimetrov, je zrejme niečo magické. Jej obsah tvorí 35 % alkoholu, 15 % amoniaku a 50 % ďalších prísad ako červené farbivo, levanduľový olej a voda.

Austrálsky hokejista Nathan Walker, ktorý hral päť rokov v Česku, o nej vraví, že je odporná. "Ale vôbec netuším, prečo ju tak veľmi milujem,“ tvrdí.

švajčiarsko, slovensko Čítajte viac Švajčiari píšu o zlate, smejú sa zo súperov: Sú ako operetný súbor. Pred Slovákmi však majú rešpekt. Čo o nich hovoria?

Amoniak je legálny doping, ktorého účinky pominú skôr, ako stihnú hráči preliezť mantinel.

„Ale neprežeňte to s ním,“ varuje Adam Liška zo Severstaľu Čerepovec. Aj on s ním vraj začal v Slovane.

"Každý si ho dávkoval individuálne. Musel som však nájsť strednú cestu, lebo ako mladému a neskúsenému hokejistovi sa mi stávalo, že som si dal celú dávku a päť hodín po zápase som nemohol zaspať.

Teraz už viem, koľko ho potrebujem, aby som bol čo najviac nabudený, ale zároveň v noci nehľadel na strop,“ opísal pred pár rokmi svoje skúsenosti.

Na internete nájdete veľa zábavných videí z hokejových zápasov, na ktorých hráči po privoňaní k amoniaku strúhajú rôzne grimasy. „Milujem ho,“ vravel zámorský útočník Kyle Palmieri. „Prebudí ma, ale smrdí ako hov.o,“ dodal.

Nuž, jeho prirovnanie celkom sedí. Ak ste už niekedy zanedbali podstieľku vašej mačky, silný zápach vám dá vedieť, že je čas na upratovanie – pochádza totiž z čpavku.

Šimon Nemec Čítajte viac Keď o ňom Ramsay hovorí, viete, že ho má rád. Chlapec, ktorý ešte nedávno upratoval autobus, prišiel pomôcť

"Rituály a povery sú staré ako ľudstvo samo. Čierne mačky majú zlú povesť a mnohí sa im radšej vyhýbajú, lebo veria, že môžu výrazným spôsobom zasiahnuť do ich života.

Hokejisti si zasa myslia, že čpavok im poskytuje konkurenčnú výhodu, hoci jeho účinok je veľmi krátky – meriame ho v sekundách," napísal portál purehockey.com.

„Pozor, s mojím vylúčením to nič nemá spoločné. To by som neprestával sedieť na trestnej lavici,“ zasmial sa na záver Hudáček.

Dobrá správa na Slovensko: Čpavok za to nemôže. A Hudáček sa vraj polepší.

Najvyťaženejší tréneri Slovenska na MS v hokeji Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Pozrite si rebríček trénerov podľa počtu...

© Autorské práva vyhradené

9 debata chyba
Viac na túto tému: #Libor Hudáček #MS 2023 v hokeji #čpavok