Kanaďanov schladil gólom, v druhej tretine odstúpil z hry. Lekár prezradil, ako je na tom Cehlárik

Slovenskí hokejisti majú po zápase s Kanadou (1:2 po nájazdoch) na MS v Rige dva dni voľna, najbližšie nastúpia vo štvrtok o 19.20 na štvrtý zápas proti Švajčiarom.

16.05.2023 13:35
Peter Cehlárik Foto: ,
Peter Cehlárik sa teší z gólu proti Kanade.
debata (4)

Jediný gól Slovákov v riadnom hracom čase strelil favoritovi Peter Cehlárik, keď v 17. minúte vyrovnával na 1:1.

Slovenský útočník v druhej tretine zblokoval strelu a odstúpil z hry. Puk ho trafil do pravého kolena. „Chcel som hrať ďalej, ale už to nešlo,“ vravel po stretnutí Cehlárik.

SR Hokej MS2023 šport príprava Nemecko TNX Dávame do pozornosti Komu sa darí a komu nie? Tabuľky MS v hokeji 2023

Lekár slovenskej výpravy Pavol Lauko pre RTVS prehovoril o jeho zdravotnom stave.

„Zranenie nie je natoľko vážne, že mu nebude umožňovať ďalší tréningový proces, ale jeho stav budeme naďalej hodnotiť. Po zápase sme realizovali aj CT skeny, nemá žiadne zlomeniny a pravdepodobne ide len o poranenie mäkkých tkanív.

Zhoršovanie zranenia nepredpokladáme, ale jeho stav budeme ďalej hodnotiť. Momentálne je v rukách fyzioterapeutov, uvidíme, ako sa to bude vyvíjať,“ povedal Lauko.

Video

Podľa asistenta trénera Petra Frühaufa hráčom realizačný tím dopraje po náročnom úvode turnaja oddych.

„V utorok úplne vypustíme hokejové veci. Určite nepôjdeme na tréning. Naplánujeme chlapcom nejaký program, aby trochu vypadli z tohto prostredia okolo zimného štadióna. V stredu sa tréningom naladíme na ďalší program, ktorý už bude divoký až do konca," uviedol Frühauf vo videu na webe SZĽH.