Doktor! Ostré zákroky drvili Čechov, znie spoza Moravy. Slováci však od susedov dostali aj pochvalu

Slovensko - Česko 2:3. Na úvod majstrovstiev sveta v hokeji sa v Rige zrodilo tesné víťazstvo zverencov Kariho Jalonena. Vybrali sme zaujímavé ohlasy českých médií:

12.05.2023 20:02
Patrik Koch Foto:
Patrik Koch posiela na ľad Filipa Chlapíka.

Lidovky.cz: Doktor! Ostré slovenské zákroky drvili Čechov. Hneď dvakrát sa v úvodnej tretine ponáhľal na ľad Riga Areny lekár českej hokejovej reprezentácie Antonín Chochola.

Útočník Filip Chlapík sa po tvrdom zákroku slovenského obrancu Patrika Kocha oklepal, Jiří Černoch by sa bez podpory spoluhráčov nedostal z ľadu, v druhej tretine však bol možno prekvapivo späť.

Bezohľadne do neho vrazil Mislav Rosandič, ktorého rozhodcovia vylúčili do konca zápasu.

iSport.cz: Českí hokejisti uspeli na veľkej medzinárodnej akcii vo federálnom derby piatykrát za sebou od prehry 1:3 v semifinále MS 2012 v Helsinkách. Všetky góly padli v úvodnej tretine a Česi na štarte šampionátu dvakrát prehrávali.

iDNES.cz: Českí hokejisti vyrovnaný súboj so Slovenskom zvládli a základnú skupinu B odštartovali úspešne. Tím nasmeroval k výhre 3:2 dvojgólový debutant Lukáš Sedlák. (…)

Brankár Šimon Hrubec si neodpustil jednu hrozivú chybu. V snahe skrotiť Rosandičovu strelu a schovať puk pod lapačku si ho nešikovne zrazil za bránkovú čiaru.

Sport.cz: Ostré strety, skvelé publikum a česká výhra na úvod. Po divokej prvej tretine, keď padlo všetkých päť gólov, stavili zverenci Kariho Jalonena hlavne na bezchybnú obranu a tá ich priviedla k úspechu.

Bývalý útočník Richard Žemlička po využitej presilovke v úvode duelu zložil súperovi českého tímu poklonu: „To by som nečakal. Zahrali to výborne.“